Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam kupić sobie swój dekoder na  Linuxie.

Z wejściem na moduł CI

 

W dniu 10.06.2021 o 02:31, KarolKx napisał:

Dobrze wiedzieć, pytałem o wymianę, chyba w zeszłym roku, to była mowa o 200zł za wymianę, stąd pomysł z własnym modułem, widocznie coś się zmieniło w tym temacie, pytanie, czy przy obecnym odejściu od tv po koncentryku mają jeszcze jakieś na stanie...

 

 

Karta Ci wystarczy tą którą masz.

 

 

Wcześniej tak miałem i byłem zadowolony.

 

Teraz jestem skazany na Hiway.

Dekoder pozostał na DVB-T i sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dzwonić dziś do mnie z działu utrzymania, może dowiem się czegoś więcej, na czacie dostałem info, że wymiana jest możliwa wyłącznie po przedłużeniu umowy, reszty mam się dowiedzieć z DUK. Gdybym wiedział, że obecne karty nie są sparowane, kupiłbym 3 moduły używki lub 3 dekodery na E2/Open ATV i byłoby ok, ale jeśli są parowane, zostałbym z dekoderami/modułami, z których nie miałbym pożytku. Informacje na temat parowania kart w Inea, są dosyć sprzeczne, w jednym miejscu piszą, że są parowane, w innym, że nie, a jeszcze w innym, że częściowo.. Chyba najtańszym wyjściem będzie zakup używki modułu i sprawdzenie wszystkim kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tego tvp4k w inea jakoś nie powala dużo lepiej wygląda To w tvp sport HD i cały czas dźwięk jest przesunięty w stosunku do wizji

Osobiście chodzilem z modułem  cam po blokach i wszędzie moduł tam gdzie była inea działał karty przekładałem i nic się nie działo z dekodera do cam i działała wszystko ok czasem trzeba było poczekac za odkodowaniem cam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień jest lepiej z jakością tvp4k w inea jednak według mnie to 4k wygląda tylko dobrze przy ustawieniu w tv żywego obrazu przy innym ustawieniu kolory są za ciemne pokazałem to całe tvp4k osobie w wieku 80 lat i jej się to nie podoba wygląda sztucznie zwykle HD czasem wygląda o niebo lepiej . Przy powtórkach meczów nie ma czasem głosu wcale ..... a raz trafiłem na angielski komentarz TVP 4k :) raz na 4 lata  4 k na 1 mc to za mało aby to docenić 

Edytowane przez polinik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie tak jest, że jak masz obraz z HDR, to musisz ustawienia obrazu na tym kanale ustawić, bo nie masz tych, co ustawiłeś na innych programach. Też zależy kto do jak skonfigurowanego obrazu jest przyzwyczajony, po to są kalibrację obrazu, by zmieniając TV czy źródło obrazu jak najmniej mieć zmiany w wyświetlanym obrazie, czyli mieć obraz nieprzekłamany, najlepiej odwzorowana rzeczywistość/wizja reżysera itp.

 

A przyciemnione masz przez HDR, bo tak to działa. I też zależne jaki TV posiadasz, bo przy słabych matrycach HDR nieraz wprowadza gorszy obraz niż bez HDR, bo wychodzą bolączki słabych matryc.

 

Technologia HDR (High dynamic range) rozszerza dostępny zakres poziomów jasności i nadaje wyświetlanemu obrazowi większy kontrast. ... Zgodność telewizora z materiałami HDR oznacza więc żywsze kolory, lepszą widoczność szczegółów, wyraźnie odwzorowane światła i większą głębię obrazu.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, polinik18 napisał:

Nic nie ugrasz taniej na dzień dziejszy tylko to co w cenniku na stronie inea juz nie daje takich promocji jak kiedys teraz tylko drożej a jak będziesz się zastanawiać to zastanie cie podwyżka i będziesz placic więcej jak teraz

Więcej jak teraz😀 w tej chwili płacę 74.90 zł bo była to nowa inwestycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, polinik18 napisał:

A po co to wymieniać? Jeśli coś nie działa inea to wymieni. Janusze kiedys tak robili albo dokładali 2 ruter dzis to jest zbędne. Nokia od inea wystarczy 5G i 2.4G działa bez problemu 

Chciałbym zrobić sieć wedle mojego pomysłu, no i zawsze jedno urządzenie mniej, obecnie mam Huawei-a (mostek), a tak mógłbym np postawić jakiś lepszy router z wifi + wkładka na światło.

Edytowane przez KarolKx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, KarolKx napisał:

Chciałbym zrobić sieć wedle mojego pomysłu, no i zawsze jedno urządzenie mniej, obecnie mam Huawei-a (mostek), a tak mógłbym np postawić jakiś lepszy router z wifi + wkładka na światło.

Nie da się wymienić na własne urządzenie, jedyna opcja to OLT od Inei + bridge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co to wymieniać? Jeśli coś nie działa inea to wymieni. Janusze kiedys tak robili albo dokładali 2 ruter dzis to jest zbędne. Nokia od inea wystarczy 5G i 2.4G działa bez problemu 
@Piolinik18 to rozumiem że wiek, to może nie rozumiesz. Jest użytkownik typu 60+ gdzie bierze INEA i mu na sprzęcie i ustawieniach fabrycznych wszystko śmiga. FB na komórce 2.4G mimo że router ma 5G. Podobnie z laptopem. Kiedy jednak ktoś oczekuje więcej, kilku urządzeń po LAN, po wifi, możesz mi uwierzyć, nie teraz, to za parę lat, jak jeszcze tego nie potrzebujesz. Router to nie coś zbędnego a konieczność, ale cielak nie dołoży, bo dla niego to zbędne, bo do FB, do insta i do jednej komórki to w zupełności wystarczy :) tylko że i stale łącze do takich dziecięcych [beep]ół nie jest potrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...