Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, od razu zaznaczam - to mój pierwszy wpis, jestem kompletnym lajkonikiem jeśli chodzi o sprawy sygnałów, fal itp. cudów niewidocznych gołym okiem, więc proszę się nie dziwić być może naiwnym pytaniom tylko wytłumaczyć łopatologicznie 🙂

 

Inea - miałem dekoder ADB z nagrywarką, zepsuł się, dostałem Inteka z nagrywarką, zepsuł się, dostałem dekoder bez nagrywarki, bo się z nagrywarek wycofują na rzecz HIWAY i nagrywarki wirtualnej (cena za usługę słona, na forum czytam że chodzi słabo). Ale u mnie nie ma światłowodu więc powiedzieli mi że HIWAY nie mogę. Na pytanie kiedy dociągną mi światłowód do mieszkania nie odpowiedzieli, a na pytanie czy nie mogli by po prostu dać sprawnego dekodera z nagrywarką ze zwrotów albo naprawionego odpowiedzieli w stylu nie bo nie.

 

Widzę w necie że Vectra i UPC oferują nagrywarki jak oferowały, Inea zaś likwiduje nagrywarki nie dając w zamian światłowodu. W tym szaleństwie jest metoda ale jaka ? Zależy mi na możliwości nagrywania tv i to z zaprogramowaniem harmonogramu nagrywania. Jest jakieś rozwiązanie ? Jaka jest możliwość przejścia u mnie na Vectrę czy UPC czy jakąś inną telewizje kablową ?  Czy tez zrezygnować z tv Inei, zostawić tylko internet i kupić sobie jakąś tv internetową ? Czy w tv internetowej jest możliwość zaprogramowania nagrywania ?

 

W ulicy jest światłowód ale podłączyli tylko najnowszy dom wybudowany dwa lata temu, pozostałe domy starsze niż 2 lata są na miedzi. Od kogo zależy podłączenie światłowodu z ulicy do domu ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zorientuj się do kiedy masz umowę w INEA - bo przedwczesne zerwanie umowy wiąże się z karą i to nie małą 

Po drugie dowiedz się czy na kablach INEA mogą być u Ciebie świadczone usługi tych operatorów co piszesz 

Podłączenie światłowodu leży zazwyczaj w interesie administracji kamienicy/ budynku / lokalu /domu , ale też INEA musi nie widzieć ze swojej strony żadnych przeciwwskazań do podłączenia światłowodu ( bywały już takie cuda iż 5 metrów od położonego światłowodu na jednej lokalizacji domu / bloku / kamienicy  INEA nie mogła / nie chciała/ podpiąć reszty budynków bez podania wyraźnej przyczyny zasłaniając się iż " nastąpi to wkrótce " , u mnie takie wkrótce trwa już 5 lat i kamienica nie ma włączonego światłowodu mimo iż dzieli je tylko klatka schodowa :) )  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patryszq napisał:

Po pierwsze zorientuj się do kiedy masz umowę w INEA - bo przedwczesne zerwanie umowy wiąże się z karą i to nie małą 

Po drugie dowiedz się czy na kablach INEA mogą być u Ciebie świadczone usługi tych operatorów co piszesz 

Podłączenie światłowodu leży zazwyczaj w interesie administracji kamienicy/ budynku / lokalu /domu , ale też INEA musi nie widzieć ze swojej strony żadnych przeciwwskazań do podłączenia światłowodu ( bywały już takie cuda iż 5 metrów od położonego światłowodu na jednej lokalizacji domu / bloku / kamienicy  INEA nie mogła / nie chciała/ podpiąć reszty budynków bez podania wyraźnej przyczyny zasłaniając się iż " nastąpi to wkrótce " , u mnie takie wkrótce trwa już 5 lat i kamienica nie ma włączonego światłowodu mimo iż dzieli je tylko klatka schodowa :) )  

 

 

Czy w dekoderze inea po koncentryku można odbierać kanały naziemne tak samo jak ze zwykłej anteny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego newsa nie wynika nic, ale spekuluję, że jak trafi, to do HiWaya.

W DVB-C odebrać sygnał mogliby tylko posiadacze telewizorów 4K z wbudowanym tunerem DVB-C (oraz modułem CAM, gdyby zakodowali sygnał). Z tego, co pamiętam, żaden dekoder DVB-C INEI nie wspierał 4K. Nie wiem też, czy mają w ogóle na to miejsce, bo ostatnio nawet na "luksus" w postaci Anteny HD miejsca nie mieli. A tutaj trzeba wygospodarować pewnie koło 25 Mbps, czyli całe pół kanału 8 MHz przy modulacji 256QAM.

Edytowane przez norbitor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 22:27, patryszq napisał:

https://satkurier.pl/news/204561/gdzie-kanal-tvp-4k-bedzie-dostepny-kiedy-start.html

 

Wg tego newsa w INEA powinien się pojawić , ale pewnie INEA nawet nie wie że go dołączą  co mnie nie zdziwi 🥱

 

 

https://satkurier.pl/news/204765/tvp-4k-testuje-na-tp-platformy-canal-akt.html

 

Tutaj napisali że będzie w Inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam INEA po koncentryku. Popsuł mi się dekoder z funkcją nagrywania. INEA nie ma i nie będzie miała takich dekoderów. Ktoś się orientuje czy kupiony dekoder na wolnym rynku z funkcją nagrywania będzie działał? Jeśli tak to czy możecie jakiś polecić?

Światłowód odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne problemy, mam dekoder 5809c

- możliwość wymiany na moduł cam /chyba marzenie/,

- możliwość wymiany pilota, jest ospały, mimo wymiany baterii, przeczyszczenia /zamiana na inny/

- możliwość przekazania funkcji dekodera na pilota tv

Edytowane przez leckow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rok temu miałem problem z wymianą dekodera z pvr, po miesiącu czekania jakoś się udało. Przez ten czas ciągle próby namówienia na nową ofertę. Zastanawiam się czy UOKiK nie powinien się tym zająć, jest podpisana umowa, sprzęt jest własnością operatora i to operator ma obowiązek serwisowania lub wymiany wadliwych dekoratorów, a jeżeli nie ma to w ramach podpisanej umowy powinien zaproponować inne rozwiązanie, ale nie namawiać na nowy, droższy wariant. Jak nie jest w stanie to niech wypowie umowę zgodnie ze swoim regulaminem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy narzekają na inea ze wszystko tam działa źle i ogólnie do bani nie wspomnę o cenniku za pakiety ale wszyscy tam są i nikt nie ucieka do konkurencji, a może jakby ludzie odchodzili masowo to by poszli po rozum do głowy, co jak myślicie? 

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA to perfekcyjny internet tam gdzie jest światłowód - tam gdzie miedź to dramat 

Koszmarna tv hi way 

Jeszcze gorsza sprawa jest tam gdzie jest miedź 

Ale z INEA się walczy , do skutku , po trupach do celu . 

Nagabywanie na zmianę oferty na droższa , bo się dekoder zepsuł i nie mogą juz dac takiego samego albo dają gorszy by nie stracic na wiarygodności to sprawa dla UOKiK , rzecznika praw konsumenta , i urzędu praw konsumenta . Taka sprawa powoduje to iż abonent może zerwać umowę bez kary , bo to INEA nie może zagwarantować mintego co w umowie i albo dogaduje się z abonentem albo NARA ❗❗❗❗❗❗ Pamiętajcie to jeden z gorszych operatorow który jak wielu, nie będzie dbał o abonenta tylko o swój prostacki wizerunek byle by wydoić klienta , który tkwi w swojej nieświadomości że jest jawnie oszukiwany przez swojego operatora ❗❗❗❗❗

 

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej " Twoja " miedź jest w miarę nieawaryjna " jeszcze "  - uwierz mi przyjdzie taki czas ,że będziesz niestety tylko przeklinać , życzę Ci by jak najszybciej pojawił się w Twojej lokalizacji światłowód , lub jeśli jest to zdecyduj się na tę technologie ,  nie że to takie modne i trendy i cool - że to po prostu najlepsza jakość , prędkość , brak awarii - okresowe ZAPOWIEDZIANE konserwacje sieci , tak ZAPOWIEDZIANE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt , jeśli światło to tylko [beep]WAY tv ( hi way) no i zmiana ceny na o wiele drożej za mniej kanałów tv . Skoro tak dobrze trzyma się awaryjność Twojej miedzi trzymaj ofertę jak najdłużej , tylko pamiętaj iż światło kiedyś wyprze miedź i przejść musiał będziesz - fakt może i upłynąć jakieś 5-10 lat ( to Inea stąd taki zapas czasowy ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty typu miedź jest beee... to typowy marketingowy bełkot, w moim budynku sieć działa od około 30 lat bez problemów i pewnie podziała jeszcze drugie trzydzieści. Na 30 mieszkań 28 jest podłączonych za pomocą miedzi, dwa to światłowód (oba mieszkania są wynajmowane). Oferta TV to porażka, wypisałem się ze 20 lat temu. Przez ten czas miałem może 3 awarie netu, w tym dwa razy padł zasilacz od modemu, prędkość netu praktycznie cały czas na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...