Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

myślałem, że z dekoderem HIWAY będą jakieś problemy, jednakże miła niespodzianka jeden z lepszych dekoderów, błyskawiczne przełączanie programów, zero zacięć, stabilny obraz. Dziwi mnie tylko, że są takie gnioty jak: POLSAT MUSIC HD - wcale nie w HD i wiele takich smaczków, brak innych podstawowych stacji w HD np. TVP POLONIA, brak TVP Dokument. Czy ktoś może wie o wzbogaceniu oferty programowej??

Edytowane przez adamb1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta tv jest najsłabiej i najgorzej rozwijana więc nie licz na wiele,  a raczej na stagnacje na wiele miesięcy , jakość też pozostawia wiele do życzenia , minęło już tyle czasu od startu ich " nowoczesnej " tv a jej rozwój jest jak pudrowanie syfa 🤢 aa i pamiętaj że INEA jako jeden z " pjonieruf " na rynku potrafi nadawać kanał w HD i skalować  go do jakości SD 🤦‍♂️😂🧅🎈 w trosce o rozwój i wsłuchiwanie się w potrzeby abonentów 🤢

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, masakra...dobrze że internet mają sprawnie działający ;)zakupiłem wcześniej cyfrowy polsat OTT, jednakże musiałem oddać, bo nawet na światłowodzie INEA zacinał się i była to jedna wielka stop klatka a nie oglądanie TV, a niestety cyfrowy polsat w IPTV na internecie INEA nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamb1981: jeśli chodzi o rozwój oferty TV - negocjacje z nadawcami, a Ineą,  trwają chyba najdłużej  w porównaniu do konkurencji. 
TNT  przez jakiś  było czas reklamowane  na Inea  info, a  kanału jak nie było, tak nie ma. 

To było  mniej- więcej 4 lata temu, gdy miałem jeszcze usługi po koncentryku. Za to  ceny  za paczki usług, są w czołówce, jako jedne z najdroższych, jeśli nie najdroższe ?
 

Edytowane przez aadacho250
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

POLSAT RODZINA
POLSAT SPORT PREMIUM 1
POLSAT SPORT PREMIUM 2
POLSAT SPORT PREMIUM 3 PPV
POLSAT SPORT PREMIUM 4 PPV
POLSAT SPORT PREMIUM 5 PPV
POLSAT SPORT PREMIUM 5 PPV
HOME TV HD
TVC HD
TBN POLSKA
TNT HD
13 ULICA HD
SCI - FI HD
NOVELA TV
EUROCHANNEL HD
MILMAX
JUNIOR MUSIC
DUCK TV SD
ELEVEN SPORTS 4 HD
GOLF CHANNEL
INSIGHT UHD
MUSEUM
WATER PLANET
C&I POLSAT
LOVE HD
SUPER TV
STUDIOMED TV
JAZZ
GOLD TV
ESKA ROCK
E! ENTERTAIMENT HD
BIZNES 24 HD
ULTRA TV 4K
TRAVELXP HD
Q POLSKA 4K
CANAL + NOW HD
CANAL + 4K ULTRA HD
CANAL + SPORT 3 HD
CANAL + SPORT 4 HD
MUSEUM
NOVELAS +
HOME 4k

Powyżej zestawienie kanałów niedostępnych w Inei.

Wykaz poglądowy.

 

 

Brakuje kliku kanałów to fakt.

Wszystkich nie potrzeba żeby dodawali, ale niektóre to by mogli

Inna sprawa to pakietyzacja.

To co inni mają w podstawowych pakietach to w Inei jest dodatkowo płatne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy telefon z duk, Pani pytała dlaczego rezygnuję z tv, powiedziałem jej że nie jestem zadowolony z jakości obrazu, z konieczności częstego używania żółtego przycisku, zaniżania roździelczosci HD do sd. To tylko poinformowała mnie do kiedy jest umowa i tyle, nawet nie próbowała przedstawić żadnej oferty tylko się pożegnała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja, za cztery miesiące, pożegnam się z hiway. Głównym powodem jest  pakietyzacja. Stosunek paczek  TV+ net  do ceny.  Brak dodatkowych funkcji  w dekoderach, które miały być  stopniowo wprowadzane.  Brak  zniżek za przedłużenie okresu przywiązania  dla obecnych klientów. 

 

Jeśli chodzi o kanał Novelas+ -  nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że platforma Canal+ ma go na wyłączność. Przez jakiś czas, nie będzie on  dostępny u konkurencji  :) 

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko o opłacalność i jakość usług. Za 100 zł mam stary pakiet telewizyjny z internetem 180 Mb (technicolor )na starym kablu w Inei. Dostałem właśnie ofertę z Orange dla firm pakiet love. Też za 100 zł 300 Mb i pakiet tv optymalny z Funbox 3.0 oraz dekodera IWU 200. Wszystko to na kablach INEA, jednak dostałem informację, że Orange może doprowadzić końcówkę kabla światłowodu aż do routera, a nie wszystko przez wifi. Cenowo wygląda podobnie (choć w Orange będę miał jeszcze inne korzyści jeśli chodzi abonament komórkowy).
Zależy mi oczywiście na jakości internetu i tv (w tych czasach pracy i nauki online).
Jak myślicie warto przejść do Orange? Nie będę żałował i psioczył na Orange i ich sprzęt? Z góry dziękuję za każde zdanie.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattem napisał:
Internet dostaniesz lepszy od Inei bezpośrednio. TV jest lepsza od Orange.

Jednak jak zostanę w INEA a będę chciał powiększyć pakiet internetowy, to czeka mnie ten tzw hiway i Internet, fakt ze światłowodu, ale z puszki na całe mieszkanie np 1Gb za 165 zł, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet  w Inea - tak, telewizja - nie.
Pakietyzacja  kuriozalna.   
Kanały, które są  dostępne  u operatorów  w wyższych niż pakiet podstawowy- w Inea, są traktowane jako premium , albo nie ma ich w ogóle. 

W dekoderach Inei, nie ma  nic poza apką Youtube.

Nie ma  modułu CAM 
Często wiesza się soft  w dekoderze, trzeba przeładowywać  oprogramowanie .

Słabo rozwinięta usługa Inea TV on li-line, jeśli chodzi o   możliwość oglądania  kanałów  poza siecią,  jak  również  uboga oferta w usłudze . 
Na Pana miejscu - mimo wszystko - poczekałbym na uruchomienie usług po światłowodzie  od Orange. Szczególnie, że  Pan  ma  w  Orange abonament komórkowy. 
Wszystko zależy od tego, na czym Panu bardziej zależy :) 

20 minut temu, hris79 napisał:

Jednak jak zostanę w INEA a będę chciał powiększyć pakiet internetowy, to czeka mnie ten tzw hiway i Internet, fakt ze światłowodu, ale z puszki na całe mieszkanie np 1Gb za 165 zł, czy tak?

 jeśli będzie chciał  Pan mieć neta na całe mieszkanie, będzie Panu potrzebny przetwarzacz sygnału, który kosztuje  w IneI ok. 15 PLN .
Bez niego  może być problem z łącznością 5ghz  na urządzeniach mobilnych. 

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aadacho250 napisał:

 

 jeśli będzie chciał  Pan mieć neta na całe mieszkanie, będzie Panu potrzebny przetwarzacz sygnału, który kosztuje  w IneI ok. 15 PLN .
Bez niego  może być problem z łącznością 5ghz  na urządzeniach mobilnych. 

Daj spokój z dziadowskimi repeaterami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo Orange zdecydowanie wygrywa. 100 zł a 160 zł. Z kilkoma repeaterami już próbowałem, niby sygnał w pokoju w pełni, jednak prędkość mniejsza czterokrotnie niż z podstawowej sieci bezpośrednio z routera. I niestety np na Xbox Pass te 180 to za mało. Przekonuje mnie również możliwość doprowadzenia światełka bezpośrednio do routera , mniejsza opłata za multi (10 zł) i w bonusie 3 miesiące gratis. Zaryzykuję i odejdę przynajmniej na 2 lata do pomarańczowych. Dziękuję za wszystkie opinie.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z repeaterami już tak jest, obcinają prędkość kilkukrotnie. Jeśli ma być dobrze to w tej kolejności: połaczenie kablowe, lokalny Acces Point połączony kablem z routerem głównym (nie musi być zasilania w miejscu jego montażu, zasilanie można dać POE), transmitery sieciowe PLC a dopiero w ostatecznej ostateczności repeater czyli powtarzacz a nie przetwarzacz, jak ktoś wyżej napisał.

 

Edit: Widać jakie pojęcie o sieciach bezprzewodowych ma ten, który dodał reakcję.

Edytowane przez sebap
Dopisanie części posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 11:27, hris79 napisał:
Cenowo Orange zdecydowanie wygrywa. 100 zł a 160 zł. Z kilkoma repeaterami już próbowałem, niby sygnał w pokoju w pełni, jednak prędkość mniejsza czterokrotnie niż z podstawowej sieci bezpośrednio z routera. I niestety np na Xbox Pass te 180 to za mało. Przekonuje mnie również możliwość doprowadzenia światełka bezpośrednio do routera , mniejsza opłata za multi (10 zł) i w bonusie 3 miesiące gratis. Zaryzykuję i odejdę przynajmniej na 2 lata do pomarańczowych. Dziękuję za wszystkie opinie.


 

Kolego jeśli chodzi o wifi i dom to tylko routery mesh, żadne repeatery bo to dziadostwo.
Obczaj sobie TP link deco m4, albo tenda mw6.
Pozdro

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakubina, mesh to niewiele lepsze dziadostwo co repeater opatrzone tylko marketingiem producentów i sprzedawców.

Fakt, lepiej to działa bo z roamingiem ale urządzenie, na którym korzystasz z internetu też roaming musi obsługiwać.

Jeśli ma być dobrze to tylko kabel lub lokalny AP połączony kablem z routerem głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy meshu możesz często zrobić backhaul po ethernecie i wtedy wszystko śmiga idealnie, a zarządzane jest z jednego panelu administracyjnego. Niektóre droższe rozwiązania mają też osobne radio do backhaul na wifi 5Ghz AX na 160Mhz szerokim pasmie i wtedy też pięknie śmiga. 

A odnośnie Inea. W zeszłym tygodniu złożyłem wypowiedzenie. Zostaję z Internetem, HiWay odlatuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...