Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, krzysiu napisał:

Aaa, czyli muszę mieć ten dekoder, co obecnie mam? Nie będzie problemu z podłączeniem go pod nowoczesne telewizory typu Philips PUS7334?

Jeśli masz kartę Conax to zwykły moduł Conax wystarczy. 

Za moduł płaci się 200 zł choć przy odrobinie szczęścia można kupić za 50 zł na różnych platformach ogłoszeniowych. Moduł możesz zainstalować w TV i jeden odbiornik mniej. Ale - można też umieścić kartę w czytniku dekodera combo dvb-c dvb-s2 i masz dostęp do oferty kablowej oraz satelitarnej.

6 godzin temu, krzysiu napisał:

Czy za moduł CAM coś się płaci i czy z waszych doświadczeń warto mieć go, niż dekoder ;

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu zależy wyłącznie od telewizora, a także od odbiornika zewnętrznego, np. w tym przypadku dekodera dedykowanego od sieci INEA.

Moduł CAM służy jedynie do dekodowania zakodowanych kanałów. I tylko do tego. Do niczego więcej. Moduł taki sam w sobie nie wpływa w żaden sposób na jakość odbieranego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się dzis dodzwonić do INEI i oczywiście nie udało mi się. W kółko melodyjka i czas oczekiwania na konsultanta a na początku jakiś [beep]ski automat się odzywa.

Myślałem, ze gorzej być nie może ale wychodzi na to, ze masz tylko kupić a jak bedziesz mial problem to sie juz nie dodzwonisz a płacić musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmieniono warunki łącza 10Gb/s, obecnie oferta nazywa się "Światłowód x10" w cenie 99,90zł*.
Prędkości zostały obniżone do 8,5Gb/s pobieranie i wysyłanie, 0zł wifi, 300zł aktywacja, 50 zł wydanie sprzętu, 0,01zł pakiet bezpieczeństwa.
* w budynku mieszkalnym jednorodzinnym doliczają 15zł/mc za utrzymanie łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mattem napisał:

Potwierdzam, już było :)

Bardziej ciekawe jest kiedy odświeżą ofertę internetową na HFC.

Prędkości mocno odbiegają od tego, co potrafią zaoferować inni operatorzy w tej samej technologii (DS 3.0).

 

Sorry, przeoczyłem.

Na HFC powinno być taniej, nie rozumiem jak można oferować 250Mb/s za 99,90, a na światełku 1Gb/s kosztuje 69,90. Jak porównuję ofertę, którą mam obecnie to na nowych warunkach placiłbym 2 razy wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, djadijos napisał:

@mattem z tego co pamiętam, to oni deklarują całkowite wycofanie się z HFC.

 

Pytanie ile czasu im to zajmie :)

Nie wierzę, aby do końca roku to się wydarzyło. Myślę, że 2-3 lata to jest absolutne minimum, do wyczyszczenia HFC.

Z obecną ofertą o ile nie konkurują gdzieś jedynie z Neostradą do 80 Mbps, nie utrzymają na długo klientów, więc warto by ją poprawić.

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zmienią HFC na światełko powinni obniżyć ceny, 100Mb/s to max 49zl, 250Mb/s za 59zl. najlepiej z uploadem 50Mb/s. Może celowo ceny są wysokie aby przekonać niezdecydowanych na przejście na światłowód, tylko takie zabiegi powinni stosować w lokalizacjach gdzie taka opcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie aktualizują oferty z co najmniej dwóch powodów:

 

- często w lokalizacjach z HFC, nie ma konkurencji o zbliżonych parametrach (jest np. A/VDSL), dlatego mogą sobie pozwolić na utrzymanie wysokich cen, nawet kosztem odejścia klientów na rzecz tańszych i wolniejszych DSL/LTE. Prędzej czy później i tak takich klientów złapie Orange ze swoim światłowodem, a jako, że w budynku było HFC od Inei, to zapewne światło dla Orange też jest ich, więc ostatecznie i tak wychodzą na swoje :)

 

- są przekonani, że szybko pójdzie im migracja wszystkich na światło, a "stara" sieć zostanie usunięta, dlatego nie warto rozwijać oferty HFC, a co za tym idzie modernizować sieci.

Hipotetycznie gdyby zamienić taryfy 180/250Mbps na 300/600 Mbps jestem przekonany, że wiele węzłów potrzebowałoby rozbudowy.

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na rozbudowę wezła..mam łacze HFC 250/25 niestety wieczorami często mam 1/10 łacza, ale zdarza się, że w oklicach 10Mb/s. Prośba o informację czy inni również mają takie problemy z HFC? Dostałem pół roku temu zapewnienie, że rozbudowa węzła zaplanowana jest na 2021 rok, ale nie wiedzą czy w styczniu czy w grudniu :) Nie potrafili na infolinii powiedzieć, czy modernizacja wiąże się ze zmianą technologii na światłowód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z modemu CGA2121, czy jakiegoś innego? Wymiana na ten modem powinna dużo pomóc z racji obsługi większej ilości transmisji jednocześnie (24 vs 8 na innych modemach).

U mnie HFC generalnie śmiga, nie ma w zasadzie żadnych problemów z prędkościami (180/18Mb/s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sebczak napisał:

Mam router Technicolor EPC3928AD

 

To kiepskie urządzenie przy tak wysokiej taryfie. Warto cisnąć Ineę o jego wymianę na CGA2121, powinno realnie pomóc, bo do dyspozycji modem będzie miał całe 24 kanałów DS, zamiast 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z routera jestem zadowolony, tylko raz od 3 lat musialem go uruchomić ponownie, ponieważ zgubił sieć 2.4GHz (może ma tryb oszczędzania energii i wyłączył wifi, ponieważ przez dlugi czas żadne urządzenie nie łączyło się do tej sieci :) W godzinach rannych pełna prędkość łącza. 

Edytowane przez sebczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...