Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

 

Na którym? Południowa wielkopolska? Powiat Ostrowski to praktycznie 100% promax kładł światłowody. Pochodzę dosłownie spod Ostrowa wielkopolskiego i póki co hfc. Nie wiadomo kiedy będzie ftth od nich,dlatego jestem ciekaw Inei.

Jest też zapnet ale ich zasięg to żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z powiatu Ostrzeszowskiego, więc jesteśmy z tego samego przetargu popc. 1.1 drugi nabór. W powiecie ostrzeszowskim w 2015 robili światłowody dla inei w nagrode za coś tam wyniki itd. Inea miała określony czas kiedy była monopolistom. I chyba ten czas się skończył.No zapomniałem że inne firmy też światłowody kładły sorry xD.  Teraz tu w wielkopolsce ( prócz północnego obszaru) powygrywała inea (drugi nabór), ale na łączach popc już mogą inni działać. Ale nie jestem pewien na 100%. Niech ktoś to rozwinie jak bardziej ogarnięty jest. Ja czekam na majowe zebranie to się wszystkiego dowiem.

Sprawdz czy twój adres korni jest w popc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cppc.gov.pl/zakonczenie-oceny-wnioskow-w-ii-konkursie-dla-dzialania-1-1-popc/

 Znajdż listę region kaliski jest tam 22 tysiące punktów. W rzeczywistości jest umowa podpisana na 26 tysięcy punktów ale nie wiem jak znaleźć pozostałe. Niestety okolice ostrowa to bieda. Być może inea będzie więcej podłączać puntów, prosili o małe opłaty w pasie drogi, ale żeby mieć pewność czy jest twój adres uwzględniony zadzwoń pod 61 223 09 99  i podaj adres, niech sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Os. Orła Białego już można podłączać światłowód od Inei, ale poważnie zastanawiam się nad ofertą od Orange. Na ich korzyść przemawia na pewno lepszy dekoder z obsługą 4K, Funbox 3.0 na tle padaczynch Huawei czy Nokii też wygląda obiecująco. Publiczne, zmienne IP jest bez tej karygodnej dopłaty 5 zł. Pakiet Optymalny TV + 300 Mbit z pierwszymi 6 miesiącami za 0 zł wypada w czasie całego okresu umowy za 89 zł z groszami.

 

Chyba poczekam do końca umowy w Inei (koniec sierpnia) i się pożegnamy.

 

P.S. ktoś ma porównanie jak teraz wygląda jakość neta w Orange? Jak pingi do np. serwerów gier? Czy jeśli to ta sama infrastruktura to czy "wyjście na świat" będzie takie samo?

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cppc.gov.pl/zakonczenie-oceny-wnioskow-w-ii-konkursie-dla-dzialania-1-1-popc/

 Znajdż listę region kaliski jest tam 22 tysiące punktów. W rzeczywistości jest umowa podpisana na 26 tysięcy punktów ale nie wiem jak znaleźć pozostałe. Niestety okolice ostrowa to bieda. Być może inea będzie więcej podłączać puntów, prosili o małe opłaty w pasie drogi, ale żeby mieć pewność czy jest twój adres uwzględniony zadzwoń pod 61 223 09 99  i podaj adres, niech sprawdzą.

Paanie jak bieda,jak widze że adres rodziców jest uwzględniony :) Ekstra wiadomośc,mają umowę z Promaxem do końca grudnia, czyli będzie zmiana na Inea ;D

 

Wiesz może czemu tak wybiórczo realizują np. w Ostrowie? Kilka adresów z jednej ulicy czasami...dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o narzekaniu na realizowane punkty.  Niby mają tam robić gdzie się nie opłaca innym komercyjnym firmom, ale widocznie ktoś się do tego tak do końca nie przykłada i dlatego mapa podejrzana.Nawet pojedyncze punkty są na mapie xD. Jak po raz pierwszy przeglądałem listę to był niezły stres xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promax już dawno leci w kulki,rzadko bywam w Ostrowie,ale nigdzie jeszcze nie widziałem żeby światło oddawali..Ba ,kumpel mieszka w ścisłym centrum w bloku i tam również HFC jeszcze ;) Także lecą w kulki ostro, i w sumie dobrze że Inea się bierze,bo wkońcu promax przestanie tam mieć monopol.....Idioci...
Pojedyńcze punkty widziałem to głównie szkoły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie traktował tych wypowiedzi jak spamu, dotyczą one sieci w obrębie wielkopolski, dziś dostawcą jest "ten"a jutro może być "inny" dystrybutor tv i internetu. W blokach na ratajach będą światłowody, mają być nie tylko dla orange ale także inei, a może pojawi się ...... ???

Edytowane przez leckow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA nie może dołączyć TVP Info w HD, którego w SD nie da się już oglądać ze względu na fatalną jakość  techniczną (pomijam wszelkie względy merytoryczne TVP Info - każdy ocenia sam), a gdzie tu mówiąc o podmianie np. TVN 24 BIS SD na HD, bądź dodaniu ELEVEN 4.... Ta sieć zbliża się do dna, oferta programowa stanęła już dobrych kilka lat temu w miejscu i bez większych nowości. Skupiają się na necie, a rezygnacje klientów średnio ich obchodzą. Nie widzę nadziei na dodanie nowych programów lub zwykłych podmian na HD w najbliższym czasie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W blokach na ratajach będą światłowody, mają być nie tylko dla orange ale także inei, a może pojawi się ...... ???

oOo to jakieś przecieki ze Spółdzielni OM?

Takie światełko dla wszystkich dostawców wręcz marzy mi się, jednak administracja i SOM scedowała już dawno instalację RTV (z modernizacją AZART'u) firmie trzeciej.

Rataje więc "może pojawi się ..." to widzimisię Inea jako właściciela instalacji, może w WTvK tak światłowód będzie udostępniony.

Na Piastowskim (czyli Rataje) już jest od dawna światłowód Maverick'a i od roku po modernizacji udostępniony Orange, a w tym miesiącu Poczta dostarczyła dopiero korespondencję od Inea, że "dobrzy ludzie od internetu" udostępnią najnowszą technologię ... lepiej późno niż wcale z oficjalną informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest porostu słaba oferta. I żeby jeszcze INEA coś sobie robiła ze swojego postępowania, ale zero reakcji. dlatego wypowiedzenie złożone,

Dobry wybór ja też będę składał wypowiedzenie, zostawię tylko internet bo tylko to warto mieć od INEI bo oferte TV jest żałosna pod względem jakości i wyboru kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak INEA to  tylko net na swiatlowodzie fakt za to ich cenie , ale oferta i cena za tv to jakas maksymalna kpina , wiele kanalow brak w ofercie w porownaniu z sat i nie tylko , nadaja kanaly w hd ale SCALUJA w dół bo nie potrafia negocjowac jakosci ... jak o 4k mozna zapomniec , dekodery sprzed 3-5 lat zadnych innowacji , co z tego ze rowijaja swiatlowod ( podobno ) jak reszta bardzo mocno kuleje , ja szczerze odradzam znajomym ich oferte i podpisywanie umow , INTERNET tak !! reszta out !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak INEA to  tylko net na swiatlowodzie fakt za to ich cenie , ale oferta i cena za tv to jakas maksymalna kpina , wiele kanalow brak w ofercie w porownaniu z sat i nie tylko , nadaja kanaly w hd ale SCALUJA w dół bo nie potrafia negocjowac jakosci ... jak o 4k mozna zapomniec , dekodery sprzed 3-5 lat zadnych innowacji , co z tego ze rowijaja swiatlowod ( podobno ) jak reszta bardzo mocno kuleje , ja szczerze odradzam znajomym ich oferte i podpisywanie umow , INTERNET tak !! reszta out !

 

No niby jakiś nowy dekoder jest na testach. Z tym stałym nagrywaniem w "chmurze" i 4K. Tylko po prawdzie do 4K w powszechnej telewizji jest bardzo daleko. Kto wydał kasę na dobry TV niech jakości szuka na Blu-ray UHD lub chociażby na Netflix/Amazon Prime, a nie w kablówce czy satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOM scedowała już dawno instalację RTV (z modernizacją AZART'u) firmie trzeciej.

Ten fragment wpisu dotyczy chyba bardzo odległych czasów.

Co do dostawców mediów po światłowodzie to na OO jest ich dwóch , inea i orange .

Do listw w pionach ułożonych przez /?/ orange układa światłowody od krosownicy w piwnicy do mieszkan. Listwy wg mnie docelowo są o zbyt małym przekroju. Do tych samych listw, bo nie wyobrażam sobie inaczej, inea także będzie pchała swoje światłowody.

Co do firm trzecich, trudno będzie sm uzasadnić odmowę na wejście firmy, skoro naruszenie przez nie ścian korytarzy będzie takie samo jak inei i orange.

Edytowane przez leckow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to odległe czasy przekazania firmie zewnętrznej instalacji, dziś co mogą to dalej "rozdają" i za mało co chcą odpowiadać, więc kogo wpuszczą nam jeszcze na istniejący światłowód zależy od Inea.

Listwy w pionach to Instalacja Inea, na skrzynkach naklejają swoje logo (jeśli tego jeszcze nie umieścili, to pojawi się za jakiś czas). Na Piastowskim przejęli istniejącą Maverick'a (nadal działa) i dorzucili skrzynkę z swoim logo podczas ubiegłorocznej modernizacji. Zgodę na prace modernizacyjne (piony) administracja wydała dla Inea, o czym poinformowano, chociaż fachowcy (podwykonawca z firmy X) chętniej mówili o światłowodzie od Orange. Orange nie ma swojej instalacji w pionach, a pomimo to od roku jako drugi po Maverick oficjalnie udostępnił światełko. Trzy firmy już w tym małym przekroju egzystują jak widać.

SOM praktycznie już nikomu nie odmówi, bo nikt już ciągnąć swojego kabla nie będzie chciał i odeślą do rozmów z Inea będącego dysponentem instalacji.

Może współpraca Inea z Orange polegała na podziale prac na osiedlach i ekipy podwykonawców obu firm robiły wrażenie, że tu Orange tu Inea. Był 1,5 roku temu artykuł prezesa Inea o współpracy z Orange na sieci Inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...