Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam koncentryk i mam multiroom i mam 2 moduły cam... co Ty człeku chrzanisz??? Tylko koncentryk, tylko moduły i multiroom działa jak ta lala, u mnie na dwóch tv, u sąsiada na czterech... (ma cztery moduły...)

Tak? Serio??? I rozumiem, że mieszkasz na Ratajach i masz światłowód? No to jesteś Ty i Twój sąsiad jakimiś wybrańcami!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV jest przyszłością,pozwala na zdecydowanie więcej więc się nie dziwię,że nie robią tam DVB-C już.

A na IPTV obejrzysz sobie TV na własnym sprzęcie? Bo z tego co widziałem to chyba dekoder też jakiś dają do tego [beep]iany.

Wg mnie Póki nie będzie IPTV w formie listy m3u gdzie będzie można sobie oglądać na dowolnym sprzęcie to to nie ma sensu. Tak samo jakby byla możliwość oglądania na stronie operatora - co mi po tym? Ja chce oglądać na swojej aplikacji , swoim urządzeniu. Inaczej to to całe IPTV mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci przeszkadza mały dekoder ;)?? Wolę mieć nPVR i network Time Shifting, bo to dla mnie ogromna wygoda... Nie muszę pamiętać o niczym, nawet niech mi prad wysiądzie,później sobie zobacze. Bo wszystko na RAIDach operatora zapisywane.

 

Poza tym nie każdy leci po najnowsze TV by mieć YT chociaż by w TV, a w dekoderze to mam.

 

i rozróżnij IPTV od zwykłego streamingu.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci przeszkadza mały dekoder ;)?? Wolę mieć nPVR i network Time Shifting, bo to dla mnie ogromna wygoda... Nie muszę pamiętać o niczym, nawet niech mi prad wysiądzie,później sobie zobacze. Bo wszystko na RAIDach operatora zapisywane.

 

Poza tym nie każdy leci po najnowsze TV by mieć YT chociaż by w TV, a w dekoderze to mam.

 

i rozróżnij IPTV od zwykłego streamingu.

A czym wg ciebie różni się IPTV od zwykłego streamingu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multicast chociaż by i działanie w osobnej sieci na innym vlan??

 

 

Streaming to unicast.

Rozumiem, ale to nie zmienia faktu że najwygodniej byłoby mieć listę m3u, czy też jakąkolwiek inną, i odpalać TV na swoim sprzęcie a nie na dedykowanym od operatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na nowych SmartTV stworzyć specjalne aplikacje do tego.

 

Wtedy Ethernetem podłącza się do TV.


I ważne jest też to,że przy Multicast masz jeden profil stały jakości. Przy unicast takich profili masz jak na streamie z tvp vod, kilka. I wystarczy ogromne zainteresowanie jednym kanałem i może być lipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na nowych SmartTV stworzyć specjalne aplikacje do tego.

 

Wtedy Ethernetem podłącza się do TV.

 

I ważne jest też to,że przy Multicast masz jeden profil stały jakości. Przy unicast takich profili masz jak na streamie z tvp vod, kilka. I wystarczy ogromne zainteresowanie jednym kanałem i może być lipa ;)

Co do multicasta to dobra opcja - nie raz na TVP lubiła mi spaść jakość z HD do pikselozy. A co jak chce obejrzeć na komputerze? :) wtedy co, nie mam takiej opcji?

Tak jak wspomniałem niezależność IPTV w postaci listy to jest to na co czekam. Obecnie inaczej niż nielegalnie, nie ma opcji na taką. Wygodę. Szkoda że dostawcy nie myślą pod takim względem...

O czym Wy wogole piszecie? Może weźcie pod uwagę, że ponad 90% abonentów korzysta z normalnych TV i chce mieć możliwość normalnego, dobrego odbioru programów.

No dobrze, ale skoro jest mowa o IPTV to moim zdaniem taka możliwość która wyżej opisałem powinna być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej w otwartej sieci nie znam metody by wprowadzić multicast.

 

Poza tym masz możliwość oglądania pilot wp w kodi z tego co pamiętam.

 

Legalny dostawca.

 

Ale to nadal streaming.

 

W Inei nie są głupi i znają możliwośći IPTV, koniec z dyskami itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do przedstawiciela Handlowego który ma rejon os.Batorego i jest dobra informacja - 20 marca zostało wysłane pismo do wspólnot (batorego 80/81/82,a czy inne dalej - nie wiem) . Jeszcze nie ma odpowiedzi od wspólnot,jezeli wyrażą zgodę na światłowód (a ponoć maja wyrazić,tylko czekają na odpowiedź) to kwestia miesiąca, i jezeli dobrze pójdzie to na koniec kwietnia nowy batory już będzie objęty zasięgiem Inei. W końcu East West zacznie się zawijać.

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co INEA na swojej stronie rozdaje za dopłatą telewizory UHD 4K jak nawet nie ma ofercie dekoderów UHD 4K a nawet kanałów w takiej rozdzielczości, nie mówiąc o innych kanałach które są w HD a nadają w SD. Ogólnie nic nie robi żeby podmienić kanały z SD na HD oraz dodać jakieś nowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesiąc światłowód... Zapomnij. Na Ratajach infrastruktura w pionach czeka na odbiory od zeszłego roku.

Tak mi mówił przedstawiciel. Obok w bloku 75 kladli światłowód w chwile czasu , a odbiór trwał kilka tygodni. Może Rataje pp prostu nie są priorytetem, skoro tam jest konkurencja. Tu na nowym Batorym jest tylko pseudo operator East West.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co INEA na swojej stronie rozdaje za dopłatą telewizory UHD 4K jak nawet nie ma ofercie dekoderów UHD 4K a nawet kanałów w takiej rozdzielczości, nie mówiąc o innych kanałach które są w HD a nadają w SD. Ogólnie nic nie robi żeby podmienić kanały z SD na HD oraz dodać jakieś nowe :(

Odnośnie TV to już takie wydają, bo technologia przeskoczyła wielu operatorów kablowych czy nawet satelitarnych.

Wiele calarzy odbiorników już z automatu produkowane jest z matrycą UHD.

Fakt, kanały w wersji SD, które mogłyby już dawno być w HD drepczą w miejscu - brak zdecydowanych ruchów po stronie operatora INEA. Idą święta może czymś Nas zaskoczą pozytywnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób nie rozumie ich strategii i nie kiedy braku działań polepszających jakość odbioru. Już nawet nie wymagam podmiany z SD na HD, nawet niech dodadzą kopie w wyższej rozdzielczosci, bo przecież wielu ich klientów jest zakotwiczonych do dekoderów SD, a oni z tym nic nie robią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co INEA na swojej stronie rozdaje za dopłatą telewizory UHD 4K

 

Może, żeby zarobić?? Cena u nich jest wyższa od najniższej na ceneo o kilkadziesiąt złotych, a przecież Inea za te telewizory płaci jeszcze taniej. Więc pewnie z kilka stówek na jednym przytulą.

I dodatkowo, jest 36 rat, niewykluczone, że trzeba lojalkę podpisać na 3 lata a nie 2, lub na tyle aneksować. A to też może być istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info HD nadal jest zaniżane do SD , dzwoniłem 3 tyg temu na infolinię - mówili że do końca marca nie mają czegoś tam wykupionego i będzie od kwietnia ... no i nie ma :)

Skanowales listę na nowo? Jeżeli nie to spróbuj może nie podmienili, tylko dodali jako następny kanał ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...