Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, że niniejszy wątek tyczy się sieci telewizji kablowej "INEA", a nie platformy nc+, instalacji antenowych, konwerterów przy antenach satelitarnych itp.

Koniec off-topic. Od tej pory proszę trzymać się właściwego tematu!

 

Wszelkie kolejne posty niezwiązane z tematem niniejszego wątku będą trafiały do Kosza :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może, gdzie na ich stronie można znaleźć datę przywiązania? Bo pozmieniali tam wszystko i nie mogę się doszukać. Z góry dzięki.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracują nad tym, pisałem juz do nich w tej sprawie. Bedzie w tym ich nowym eBOA niedługo.

Spore tam zmiany, najgorzej, że wprowadzili bez uprzedzenia i znikło kilka istotnych rzeczy o których wielu było świadomych, że są pod ręką w e-boa. Lepiej, aby finalna wersja zawitała wcześniej niż nigdy.

Mnie najbardziej zaskoczyło, że wyczyścili archiwum faktur, w tym miesiącu jeszcze nie byłem w e-boa, ale jak pamiętam ostatnia z najstarszych była ze stycznia 2015. Dziś może to nie tak istotne, ale jak ktoś miał w PIT'ach "rabat" to fajna sprawa może wyniknąć. Mieli przechowywać jak zapewniali, a przychodzi dzień i czystka, niczym po rozwiązaniu umowy kiedy to były klient sam sobie może być winien za brak backup'a potrzebnych faktur.

Jedno co udało im się przenieść sprawnie ... pytanie o zgody marketingowe po zalogowaniu. Nudne, bo nie ważne jak się zaznaczy znów zapytają, a kontaktu z ich strony i tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei lub rzadziej Genesix.

 

Dzięki. Teraz znalazłem listę urządzeń na stronie Inea -> https://www.inea.pl/obsluga-klienta/instrukcje-i-pomoc-techniczna/internet

Z tego co widzę do wyboru jest 6 modemów optycznych:

Alcatel I-241G-Q

Alcatel I-240G-P

Alcatel I-241W-S

GENEXIS Titanium-48

Huawei HG8245H

Huawei HG8247H

 

Z czego dwa modele Alcatela oraz GENEXIS i Huawei HG8247H mają dodatkowo port RF dla telewizji dosyłanej poprzez kabel koncentryczny czyli można jednak odbierać TV bez dekodera tylko za pomocą modułu CAM?

Edytowane przez Sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dostałeś dekoder Intek, ADB, Arion? Bo chyba tylko te są do wyboru?

Mam Intek PVR i 2x Arion do mulitroomu. Nie było żadnego wyboru, po prostu takie przywieźli i tyle. Pytałem technika o ADB PVR ale powiedział, że nie da rady. Na Inteka nie narzekam. Fakt, że trochę słychać wentylator chłodzący dysk no i ogólnie trochę ciepła wydziela ale ogólnie jestem z niego zadowolony.

Edytowane przez sebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GPON Huawei HG8247H i TV jest IPTV czyli po kablu ethernetowym. Twierdzili, że tak musi być a mnie to nie przeszkadzało.

 

Dostałem w tej sprawie odpowiedź od Inea:

​"w wypadku telewizji podłączanej po światłowodzie możesz mieć podłączone usługi w technologiach: IPTV( gdzie wymagany jest dekoder) oraz RF ( gdzie istnieje możliwość modułu CAM)."

Nie interesuje mnie VOD ani nagrywarka, a dodatkowe pudło nie jest mi potrzebne, więc mam nadzieję, że faktycznie nie będzie problemu z modułem CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział, że masz jakikolwiek wybór?

 

To zależy, kto kiedy wymieniał sprzęt. Jeszcze 3-4 lata temu w punktach obsługi można było dostać inny modem/dekoder bez pytania i podawania przyczyn, np. wymiana Inteka na ADB. Jedyne co sprawdzano, to to, czy kabel HDMI wracał w zestawie - jeśli nie, to z nowego pudełka zabierano, na poczet zdanego sprzętu. Teraz wszędzie opłaty, dopłaty, widocznie ludzie tego nadużywali.

Poza tym, dotacja unijna na telefonię i sprzęty chyba już się skończyła, stąd teraz losowo przyznają UŻYWANE/ODNAWIANE szroty, a nie fabrycznie nowy sprzęt z kartonika.

W dodatku za dopłatą.

Edytowane przez ForzaMilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w tej sprawie odpowiedź od Inea:

​"w wypadku telewizji podłączanej po światłowodzie możesz mieć podłączone usługi w technologiach: IPTV( gdzie wymagany jest dekoder) oraz RF ( gdzie istnieje możliwość modułu CAM)."

Nie interesuje mnie VOD ani nagrywarka, a dodatkowe pudło nie jest mi potrzebne, więc mam nadzieję, że faktycznie nie będzie problemu z modułem CAM.

 

Swoją drogą, w obu technologiach jakość i ilość kanałów jest taka sama? Ktoś jest zorientowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, kto kiedy wymieniał sprzęt. Jeszcze 3-4 lata temu w punktach obsługi można było dostać inny modem/dekoder bez pytania i podawania przyczyn, np. wymiana Inteka na ADB. Jedyne co sprawdzano, to to, czy kabel HDMI wracał w zestawie - jeśli nie, to z nowego pudełka zabierano, na poczet zdanego sprzętu. Teraz wszędzie opłaty, dopłaty, widocznie ludzie tego nadużywali.

Poza tym, dotacja unijna na telefonię i sprzęty chyba już się skończyła, stąd teraz losowo przyznają UŻYWANE/ODNAWIANE szroty, a nie fabrycznie nowy sprzęt z kartonika.

W dodatku za dopłatą.

 

Nie zmienia to faktu, że jak ma IPTV to nie wydadzą mu ADB, choćby się uparł, bo ADB nie obsługuje IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam potrzebę wymiany sprzętu na inny, ale 100 zł za taką przyjemność nie mam zamiaru im płacić, bo tyle to ten cały ich sprzęt jest wart i to jako nowy.

Są inne opcje?

 

Np. czy Orange Sport jest kanałem gwarantowanym?

Bo z końcem roku będzie wyłączony - czy to oznacza, że można bez konsekwencji podziękować Inei za umowę, a przy zawieraniu nowej wziąć wybrany przez siebie sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...