Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Maverick sprzedaje IPTV, więc bezpłatny AZART na ich łączach odpada. Myślę, że faktycznie tego tak nie zostawią, ale kablówki raczej są na wygranej pozycji, więc skończy się to na większości osiedli w ten sposób, że kablówki udostępnią kanały dostępne w DVB-T zarządcom budynków i będą za to pobierały od nich opłaty, tak więc mieszkańcy będą mieli tv "za darmo" a czynsz wzrośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. :beer:

Taki scenariusz jak najbardziej prawdopodobny.

Myślę jednak, że Inea po bojach uwolni kanały DVB-T i wprowadzi opłatę za utrzymanie gniazdka jako pakiet "DVB-T" czy "socjalny" tak jak kiedyś było dla TVP-1 i 2 oraz 3 w analogu. Ratajska spółdzielnia raczej nie pójdzie na układ z doliczaniem do czynszu, ale oczywiście mogą w ramach kosztów eksploatacji doliczyć stawkę dla Inea. Tylko wtedy cena pakietów Inea u wszystkich by wzrosła, byłaby to kolejna ukryta podwyżka. Jedyny plus, że pojawiłby się wówczas cyfrowy "mini multiroom" w miejscu analoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te zawiłości nie ma co się zagłębiać po raz enty, wszystko się może zdarzyć. W końcu to tylko taki tyci monopol, któremu jakiejkolwiek konkurencji nic do tego.

Jednak znając oddolną awersję administracji do kablówki i wzrastające "zadowolenie" abonentów to zegar zaczynie tykać na te powiązania wraz z realizacją obecnego projektu. Nie znam skali, ale wielu kojarzy abonament RTV z kablówką i dźwięczna nie energetyczna "Składka audiowizualna" wywoła bum. Na fuzję E(I)nea się nie zanosi, a to mogłoby być czkawką dla Ustawy.

Pożyjemy zobaczymy, projekt musi przejść w Ustawę, a z tą obywatele muszą się oswoić ... wtedy okaże się pod kogo zaprojektowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wczoraj wieczorem zauważyłem. TV4 i TVN7 wróciły do wersji SD. Stan kanałów z telewizji naziemnej mógłby pozostać. Zwłaszcza dla klientów, którzy mają w Inei internet, to byłby miły prokliencki 'bonus'. Teraz pewnie wezmą się za analog. Równo rok temu z analogu zniknęły TVN24, Polsat News, TVN Turbo, TVN Style, Polsat Cafe, TVN Meteo Active, Eurosport, Polsat Sport, MTV, Teletoon, Nick.Jr oraz SkyNews. Zostały m.in. Polonia 1,Tele 5 (ktoś to ogląda?) czy muzyczne 4 Fun i Viva oraz TV5 Monde i BBC World. I gdyby ujednolicić ofertę "darmową", to te kanały musiałyby 'wylecieć'... Też jestem ciekaw jak długo ta Norma w Inei potrwa ;)

Edytowane przez norwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tej chwili INEA odkodowała wszystkie kanały dostępne w DVB-T oraz dodatkowo WTK, RTK, TV Relax, Telewizja STK, TV Asta HD, INEA Info, VOD Info, INEA Instrukcje

 

Nadal zakodowany jest TV WIelkopolska SD i HD. Zakodowany jest również Proart.

 

Można rzec, ktoś poszedł wreszcie po rozum do głowy w INEI. 

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma ma usługę internetu studenckiego. W mieszkaniu ma router WIFI Alcatel I-241-W-S. Umowa podpisana w październiku 2015 roku, więc niedługo mija pełne 8 miesięcy lojalki. Znajoma jednak będzie zmieniać mieszkanie, prawdopodobnie w lipcu/sierpniu. Jak wygląda sprawa z demontażem ? Miesiąc przed złożyc wypowiedzenie w punkcie a następnie przynieść router, czy trzeba umawiac się z technikami by Ci zabrali i router i kable (GPON)? Bo same kable są przyklejone na gorąco klejem, więc odklejanie może sprawić, że ściany będą wyglądać fatalnie :roll:

Edytowane przez franas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozbudowy sieci Inea na wsiach. W jaki sposób można się dowiedzieć, gdzie zamierzają np. w ciągu najbliższego roku wybudować nową sieć dostępową? Znajomi i rodzinka na wsiach pytają mnie za każdym razem, gdy przedłużają umowę na Neostradę czy czegoś nie wiem, bo chętnie wymieniliby dotychczasowe łącze na kilkudziesięcioletnich miedzianych kablach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przeprowadzam i wypisywalem do nich na jakis adres @ biale plamy czy jakos tak. Pozniej odezwala sie do mnie jakas firma hfc ktora robi dla nich cala siec. Wiec proponuje najpierw napisac do nich przez formularz kontaktowy moze cos powiedza.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez puuceek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem na infolinię, konsultantka powiedziała mi, że można "zabezpieczyć światłowód" ale na pytanie czy ten kabel mogą po prostu zostawić jak jest nie odpowiedziała wprost. Trudno, wyjdzie w praniu widocznie.

 

 

Wysłane z Tapatalka.

Edytowane przez franas01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozbudowy sieci Inea na wsiach. W jaki sposób można się dowiedzieć, gdzie zamierzają np. w ciągu najbliższego roku wybudować nową sieć dostępową? Znajomi i rodzinka na wsiach pytają mnie za każdym razem, gdy przedłużają umowę na Neostradę czy czegoś nie wiem, bo chętnie wymieniliby dotychczasowe łącze na kilkudziesięcioletnich miedzianych kablach :D

Dowiedz się też w zarządach dróg, bo to oni wydają zgody na zajęcie pasa drogowego przy pracy i na pół roku przed mogą nawet wiedzieć czy będą kładli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w bloku jest INEA, poki co nie chce placic jeszcze za ich uslugi i chcialbym moc ogladac telewizje naziemna. Jest to w ogole wykonalne?

 

Jeśli administracja nie ma podpisanej umowy to teoretycznie nie ;) A w praktyce? Gniazdko światłowodowe czy zwykłe antenowe? Jak zwykłe antenowe to podłącz telewizor i zobacz czy działa. Jak działa to właściwie możesz oglądać, jak nie działa to nie możesz. Z tym, że jeśli działa to dobra wola Inei a nie żadne Twoje prawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, wybaczcie że napisze to tutaj w wątku, sprawa wygląda tak: mieszkam na starym mieście w Poznaniu, ścisłe centrum okolice Strzeleckiej itd, obecnie mam umowę w Inei ale mam ich dosyć, cena - jakość usługi to porażka, rodzice mieszkający w małej mieścinie na wschodzie Polski w cenie 55 zł miesięcznie mają 70mb/s w światłowodzie (testy typu speedtest pokazują download ok 200bm/s i upload ok 40mb/s). W Inei w cenie 70 zł teoretyczne 150mb/s mam (ten sam test download 18,71mb/s i upload 4.44mb/s).

Stąd pytanie: Czy istnieje jakaś realna alternatywa dla Ineii w rejonie starego miasta ? 

dzwoniłem do city-net uzyskałem odpowiedź że maksymalnie w ciągu 3 miesięcy czyli na przełomie sierpnia/września przepychanki z Ineą skończą i usługa ruszy. A na ten moment cokolwiek ? znacie jakieś firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalbym sie ze city net tak szybko u ciebie ruszy. Z tego co wiem na ostatniej rozprawie sie ośmieszyli. Nie znam szczegółów, ale podobno tak było. W kwestii konkurencji to pewnie tylko Orange Netia ale na twoim miejscu wpierw zglosil sie bym do Inei z problemem, najlepiej napisz na face do nich tam wydaje mi sie ze działają lepiej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, wybaczcie że napisze to tutaj w wątku, sprawa wygląda tak: mieszkam na starym mieście w Poznaniu, ścisłe centrum okolice Strzeleckiej itd, obecnie mam umowę w Inei ale mam ich dosyć, cena - jakość usługi to porażka, rodzice mieszkający w małej mieścinie na wschodzie Polski w cenie 55 zł miesięcznie mają 70mb/s w światłowodzie (testy typu speedtest pokazują download ok 200bm/s i upload ok 40mb/s). W Inei w cenie 70 zł teoretyczne 150mb/s mam (ten sam test download 18,71mb/s i upload 4.44mb/s).

Stąd pytanie: Czy istnieje jakaś realna alternatywa dla Ineii w rejonie starego miasta ? 

dzwoniłem do city-net uzyskałem odpowiedź że maksymalnie w ciągu 3 miesięcy czyli na przełomie sierpnia/września przepychanki z Ineą skończą i usługa ruszy. A na ten moment cokolwiek ? znacie jakieś firmy ?

 

Nie ruszy, daj sobie spokój z Citynetem. Citynet miał prawo do sieci w Swarzędzu, przepychanki w Poznaniu to tylko pokaz siły przed sądem. East&West pakuje kupę pieniędzy w ten Citynet i jedyne, co udało im się ugrać to spokój na terenach, gdzie Inea zbudowała swoją sieć a E&W świadczył usługi, choć słyszałem, że chęć do[beep]a E&W jest bardzo duża i tam również spokój ma nie trwać długo ;)

 

Na moje oko nie znajdziesz żadnego operatora na SM, który da Ci szybszy net, jak Ci zależy na szybszym uploadzie to zastanów się nad LTE.

Edytowane przez pincet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To test robiony po kablu przed routerem czy po WiFi?

w obydwu przypadkach jest to TP link Archer (ac) wraz z kartą ac, kabel już nie jest potrzebny nie ma takiej różnicy żeby był sens pier... się tymi kablami. A to nie jest demon prędkości, ogółem polecam przerzucić się na ac jak komuś przeszkadzają kable. Reasumując Stare Miasto jest skazane na Inee ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...