Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mieszkam od niedawna na ratajach. Nie mam jeszcze podpisanej umowy z żadną firmą. Przez kilka pierwszych dni podłączyłem mój telewizor do gniazda INEA i mogłem oglądać kanały z listy DVBT. Od wczoraj w telewizorze pokazuje mi komunikat, że trzeba sprawdzić połączenie kablowe. Wyszukiwanie programów nic nie znajduje. Sprawdziłem wszystkie kable i niby nic się nie rozłączyło. Czy te kilka dni oglądania telewizji to była jakaś "promocja" ? Czy oprócz TK INEA na Osiedlu Armii Krajowej znajdę coś sensownego? Netia odpada bo już sprawdzałem.

W niektórych blokach jest Maverick, ale to raczej jeśli chodzi o Internet, bo tv mają gorszą. Tak to tylko Inea, albo antena za okno :)

Konserwator odlaczyl cie w skrzynce w piwnicy, dlatego nic ci nie odbiera i nie wyszukuje żadnego kanału. Jeśli wystarczały Ci kanały z listy dvbt to kup sobie antenę naziemna, jeśli chcesz coś więcej to pozostaje ci INEA albo jakaś platforma sat.

Teoretycznie powinno być dostępnych minimum 7 kanałów w analogu za free, ale widać ratajska spółdzielnia ma prawo gdzieś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mieszkam od niedawna na ratajach. Nie mam jeszcze podpisanej umowy z żadną firmą. Przez kilka pierwszych dni podłączyłem mój telewizor do gniazda INEA i mogłem oglądać kanały z listy DVBT. Od wczoraj w telewizorze pokazuje mi komunikat, że trzeba sprawdzić połączenie kablowe. Wyszukiwanie programów nic nie znajduje. Sprawdziłem wszystkie kable i niby nic się nie rozłączyło. Czy te kilka dni oglądania telewizji to była jakaś "promocja" ? Czy oprócz TK INEA na Osiedlu Armii Krajowej znajdę coś sensownego? Netia odpada bo już sprawdzałem.

W niektórych blokach jest Maverick, ale to raczej jeśli chodzi o Internet, bo tv mają gorszą. Tak to tylko Inea, albo antena za okno :)

Chyba, że mieszka w bloku, gdzie nie moze zainstalować anteny, bo spółdzielnia nie pozwala ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to Maverick ma IPTV :) Może niektórym to nie przeszkadza, ale ja bym się na to raczej nie zdecydował, bo trzeba korzystać z dekodera, odpada analog i moduł CAM, do tego również potencjalnie większa awaryjność. Podobno w Mavericku specjalnych problemów z tv nie ma, ale znajomi, którzy mają Mavericka skupiają się raczej na necie, więc ciężko mi to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem POLSAT NEWS HD - jakość kanału w INEI bardzo słaba.

Piksele jak na filmiku.

LINKI poniżej.

 

https://drive.google.com/file/d/0B4vZ0L ... sp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B4vZ0L ... sp=sharing

 

 

Najlepsze jest to że taka sytuacja nie występuje stale, nie wiem czy to ktoś monitoruje, ale odnoszę wrażenie że nie - tylko kasę płacić mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV chyba jeszcze nikt wchodzący w to bagno na dłuższą umowę nigdy nie polecał :)

Tak to można oglądać za darmo, lub prawie za darmo TV z neta, na to samo wyjdzie, dajcie spokój.

 

Czy mi się wydaje, czy INEA nadal nic nie zaoferowała w kwestii nowych umów, tylko na stronie wiszą gorsze oferty niż rok temu? Ładnie dołują, nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy w IPTV narzekają na zbyt duże opóźnienie sygnału w stosunku np do satelity czy dvbt, sięgające nawet przeszło 30 sekund oraz brak synchronizacji między obrazem a dźwiękiem. Jest to trochę żenujące i dla niektórych dyskwalifikuje taką usługę.

Mylisz IPTV ze streamingiem, który daje Netia, tam to jest w ogóle tragedia.

IPTV chyba jeszcze nikt wchodzący w to bagno na dłuższą umowę nigdy nie polecał :) Tak to można oglądać za darmo, lub prawie za darmo TV z neta, na to samo wyjdzie, dajcie spokój.

No już nie przesadzaj, aż tak źle nie jest. Oglądając TV z neta non stop są opóźnienia, przycinki i braki w synchronizacji, w IPTV zdarza się to raczej sporadycznie.

 

Co do nowych ofert, to Inea zazwyczaj robi jakieś zmiany co kwartał, we wrześniu będą studenci to pewnie coś dla nich przygotują. Ciekawe, czy zostaną przy umowach na czas nieokreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam klopot zwiazany z przekazywaniem dzwięku z dekodera PVR na amplituner - dzwiek puszczam po optyku. Sprawdzalem rowniez wyjacia analogu.

Nie utrzymuje dzwieku na ustawieniach amplitunera oraz nie wiem jak to technicznie napisac.... "dzwiek wycisza sie" po 1 sekundzie od uruchomienia.

Amplituner mam dobry H/K.

Czy ktos z Was, ma podobne przypadki? Czy mieliscie i jak sobie z tym poradziliscie?

Czy to moze wina ustawien dekodera?

Dzieki i pozdro

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie wg szablonu INEA

 

nie planujemy i nie prowadzimy rozmow z nadawca . Wtej chwili nie znamy daty kiedy to nastapi .

 

 

Tak chcialbym operatora VECTRA w swoim miescie !! !! !! dla mnie oni rządzą z oferta TV nawet jesli jest droga , ale tam jest wszystko w jednym pudelku ze tak powiem ... !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybyś w Inei miał wszystkie kanały z oferty to i tak wyjdzie więcej niż w Vectrze i bardzo wielu sieciach kablowych w Polsce.

 

W czerwcu rozmawiałem z konsultantem INEI i powiedział że może zmiana oferty będzie w wakacje, ale jak zwykle pewnie odpowiedź aby zbyć abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gigablue,

jesteś optymistą, konsultanci nie wiedzą nawet o pojawieniu się kanałów kiedy one są już w sieci, pamiętam jak dzisiaj, INEA dodała TVP Sport, pamiętam w dzień dodania rozmawiałem na czacie i konsultant powiedział mi, .... za parę dni pojawi się w sieci kanał TVP Sport ....... a ja mu na to, no ciekawe ale u mnie już jest..... a on, hmm, to pewnie jakieś testy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja hurraoptymista - nie z INEĄ

a pracownicy pewnie wiedzą (może nie wszyscy), ale stosują się do wytycznych.

Jest pytanie ---> i jest odpowiedź "szablonowa" tak jak to było z CZATem.

 

Zresztą skoro na maile potrafią odpisywać 2 - 3 miesiące to co tu myśleć. Inea powinna pomyśleć o możliwości wysłania kopii maila przy wysyłaniu poprzez formularz.

 

Tyle się wcześniej mówiło o nowościach, rozwoju, a od ubiegłego roku się zmieniło o 100% tak jakby zupełnie nowi ludzie tam pracowali. W przeciągu pół roku miałem kilka telefonów od INEI , ale 2 razy tylko trafiłem na osobę z którą można było porozmawiać, nic nie wskórałem - bo konsultant "dał" do zrozumienia że i tak nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inei oferta telewizyjna sięgnęła dna, w dniu w którym dodała duble Russia Today HD I Russia DOC HD oraz dwie wersje Family Sport i zarządała za to podwyżki.

 

Natomiast z infolini City Net/East West wynika , że pod koniec sierpnia już mają zacząć oferować swoje usługi na terenie Starego Miasta , biuro na Garbarach. Podobno wszystko jest już dopinane na ostatni guzik. Mam tylko nadzieję , że nie będzie takiego cyrku jak w Swarzędzu. Stare Miasto to jednak większy obszar , więc może być więcej problemów. W każdym razie jeśli tylko będę mógł skorzystać z ich oferty , to Inea już moich pieniędzy nie zobaczy. W Inei płacę 140 złotych za ubogi Super HD i awaryjny internet , a w East West za 155 złotych mam pełny pakiet ULTIMA ze WSZYSTKIM brakującym w Inei(prócz HBO i Viasatów co prawda) + Canal. Do tego internet 10mb/s na 20 złotych i wyjdzie taniej , aniżeli miałbym tutaj brać Canal i ten sam internet. Inea już się nie zmieni. Wpakowali 3mln złotych rocznie w sponsoring stadionu , (nawiasem mówiąc Lech pozwalając reklamować swój stadion firmą jaką jest Inea stracił wiele w moich oczach) , więc oczywiste , że nie mają ani pieniędzy na techników , na których trzeba czekać ponad tydzień , ani na zawieranie umów z nadawcami , muszą kombinować jak wyjść na zero tracąc rocznie taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...