Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam odnośnie dekodera? Czy jest planowane odświeżenie menu dekodera? Ostatnio NC+ zmieniła oprogramowanie do swoich dekoderów czy INEA planuje jakieś aktualizacje do dekodera?

Czy do aktualizacji oprogramowania dekodera jest wymagany kanał zwrotny w dekoderze? (muszę w końcu się umówić na montaż).

 

Jeśli chodzi Ci o wygląd to zapomnij INEA jak tylko pamiętam to chyba tylko logo zmieniła. Zresztą dekodery to mają totalne minimum funkcjonalności. Sam zauważ że możesz tylko korzystać z TXT i na modelach ADB VOD. Inne funkcje są niedostępne dla nas. Miał być inne usługi, ale znając Ineę to jeszcze parę lat chyba musi minąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież INEA nie ma konkurencji na wielki obszarze swojego działania. Ale podobno na przełomie września/Października ma być jakaś promocja.

Tyle ostatnio udało mi się dowiedzieć w punkcie BOA, ciekawe czy tylko było powiedziane aby coś w ogóle powiedzieć tak na odczepne.

 

Jeśli o TV to znów ŻADNYCH informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy superdrogim necie 250 Mbit jest dycha uploadu i raczej można zapomnieć o czymś więcej

 

No to teraz powróżmy - ile % klientów ma 250/10?... Aby mieć ten trafnie określony "superdrogi" pakiet, trzeba być szczęśliwcem z światłowodem w domu/mieszkaniu... Ile % klientów ma taki "luksus"?...

To ja sobie strzelę, jeśli ma to max 8-10% całkowitej ilości abonentów, to będzie huk, a ilu ma 250/10?... z max 1-2%?... Cała reszta "kablowców" siedzi na 50/2 i 100/4, i równie "superdrogo". Czyli dla większości z nas są do wyboru AŻ DWA pakiety na internet! :roll:

Niestety zatwardziały ineowski BETON nie wprowadzi do oferty zróżnicowanych pakietów wzorem, lub choćby podobnie jak w konkurencyjnych kablówkach, zasłaniając się [beep]eniem głupot o nikłym zainteresowaniu, czy obserwacjami wykorzystania łącz, bo doskonale zdają sobie sprawę, że mogą nas doić nie mając konkurencji. Oni się z tego śmieją! Nawet czytając nawet tego posta mają ubaw w [beep]ę, nieprawdaż INEO?... :brawo: :>

 

Miłego betonowania i dalszego wykorzystywania monopolistycznych praktyk, Ineło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w założeniach już na wstępie - nie trzeba być "szczęśliwcem ze światłowodem w domu" żeby mieć 250/10.

 

Problem z tym, że ja akurat mam 250/10 po HFC i usługa delikatnie mówiąc nie domaga i regularnie kuleje... a to zakłócenia w sieci, a to co innego i jakoś niestety od lipca nikt w INEA nie potrafi problemu naprawić. Zgłoszenia techniczne są zamykane jako naprawione albo, że problem w chwili sprawdzania nie występuje. Na nic zdaje się tłumaczenie i zawieranie w opisie, iż usterka nie występuje w sposób ciągły - i tak w kółko przy kolejnej zadyszce łącza zakładane jest kolejne zgłoszenie techniczne przez Call Center, by parę dni później Dz.Techniczny je zamknął twierdząc, że wszystko jest OK. I z INEA tak można jak się zdaje w nieskończoność bawić.. A usługa jak nie działała prawidłowo, tak nadal nie działa....

 

Wychodzi na to, iż w ekskluzywnej cenie pakietu posiada się niezbyt ekskluzywną jakość usługi i tragiczną obsługę serwisową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................

Wychodzi na to, iż w ekskluzywnej cenie pakietu posiada się niezbyt ekskluzywną jakość usługi i tragiczną obsługę serwisową....

 

Nie dotyczy to tylko wysokich pakietów, ale także pozostałych pakietów usług. A tak było kiedyś dobrze.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Inea raczyła nas odwiedzić to może dowiemy się co się dzieje z internetem w Poznaniu.

Zrywanie połączenia, prędkość jak na powyższych pomiarach, utrata pakietów.

 

Ja mieszkam na Żegrzu, kolega na Plewiskach i obaj obserwujemy takie same objawy co najmniej od piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Grunwaldzie-Północ i mam takie atrakcje od ponad 2 lat. W międzyczasie miałem 8 zgłoszeń i trzy "interwencje" techników. Zawsze najgorsze przychodzi w okresach świątecznych, w Wigilię od 2 lat zawsze jestem odcięty od sieci lub mam porywające transfery rzędu 2 Mb/s. Trzeba po prostu stwierdzić, że INEA ma kiepskie łącza i jeszcze gorszy tech-support. A zamiast rozwiązań przedstawia nam się PRowski bełkot i spychologię. Taki urok de facto monopolisty, nie ma żadnego impulsu do poprawy jakości usług i obsługi klienta. Do pełni szczęścia brakuje tylko obrażonych pracowników, którzy personalnie będą brać pretensje klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zostałem podłączony do GPONa INEI. Zamontowane zostały 2 skrzyneczki ( jedna mała i druga Alcatel-Lucent), z Alcatela są 3 wyjścia - 2 na TV i 1 internet. W umowie nie miałem routera i teraz pytanie: czy jak do tego kabla od internetu podłączę zwykłego switch'a to wszystko będzie działać (czy ten Alcatel jest routerem?) czy jednak potrzebny jest jakikolwiek router by rozdzielić neta na parę PCtów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze hity, jedno z osiedli typowo samych domów i domków, po podpisaniu umowy w ustalonym terminie przychodzą monterzy, pod wskazany adres, po czym stwierdzają, że nie mają dzisiaj warunków i takiego sprzętu, bo nie wiedzieli, że to dom i trzeba instalacje kablowe od zera "ciągnąć i montować po chacie" ;) Profesjonalne przygotowanie i obsługa techniczna, w promieniu 2-3km raczej nie ma nic innego niż same domy, w których takie instalacje wykonują i wykonywali. Nikt nie zadzwonił, nie spytał? Nawet na mapie nie sprawdzili? Google street też im odcięli? Miesiąc wcześniej ci sami panowie wykonywali instalacje kilku domom ulicę obok.

Gratulacje!

 

A tak jak kiedyś polecałem, tak teraz odradzałem, polecając zamontowanie jednego z talerzy konkurencji. Nie słuchał właściciel no to ma, sprawdziło się, kłopoty zanim cokolwiek wystartowało :lol2:

Ciekawe, czy będzie następny termin, czy zastosowanie się do moich rad, że w tej chwili nie opłaca się nic z kablówką podpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...