Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, michalx1974 napisał:

 

Orange  ma też  satelitarną ofertę

Przy FTTH nie dostaniesz. Przy VDSL też już chyba nie.

 

6 minut temu, andi napisał:

Możesz mi powiedzieć po co ludziom po 70-tce i starszym internet

Przelewy bankowe, skype itp. Jakoś moi wujkowie i ciotki używają. Smartfony mają! Prawie 80 lat.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję bystrej rodziny, ale raczej większość społeczeństwa w tym wieku nie jest tak zdolna. Tak się składa, że znam osobę po 80-tce używającą najnowszego iPhone znam również człowieka mającego 50 lat nie potrafiącego odblokować dzwoniacego telefonu

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy Note 9 przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ogrom kursów obsługi komputera  (finansowanych przez sponsorów i Państwo) itp. Naprawdę jeśli będą chcieli mogą nauczyć się obsługi kompa. Zresztą cyfryzacja TV też stworzyła setki problemów. Bo ludzie nie umieli sobie dać rady z tym. Postęp czasem wymaga poświęceń.

Poza tym przez najbliższe kilka lat jeszcze będzie nadal dostępna infrastruktura HFC. Od razu całkowicie nie usuną.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu na meczu w Polsacie to totalna porażka, nie wiem czy oni tego nie widzą czy nie chcą widzieć i nic z tym nie robią. Na TVP obraz jest dobry. I napewno nie jest to wina polsatu bo na ncplus obraz jest ok. Wina ewidentnie po stronie inea. Ten cały hiway to puki co wielki niewypał, tego nie da się oglądać a jeszcze trzeba za to płacić. 

 

Edytowane przez radzion19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radzion19 napisał:

Jakość obrazu na meczu w Polsacie to totalna porażka, nie wiem czy oni tego nie widzą czy nie chcą widzieć i nic z tym nie robią. Na TVP obraz jest dobry. I napewno nie jest to wina polsatu bo na ncplus obraz jest ok. Wina ewidentnie po stronie inea. Ten cały hiway to puki co wielki niewypał, tego nie da się oglądać a jeszcze trzeba za to płacić. 

 

Oczywiście, że widzą ale nic z tym nie robią bo większość abonentów, szczególnie tych nie mających porównania do innych platform, przyjmuje taki stan rzeczy bezrefleksyjnie. Problem katastrofalnego obrazu dotyczy co najmniej kilkunastu stacji i na większości z nich jest taki przez cały czas (np. tvp 3, tvn 24 bis, polsat sport news, sportklub), na innych (np. na tvn, national geo) na wybranych audycjach. Pisałem na ebok, na fanpage'u, byłem w salonie na Oświecenia i na ich sprzęcie pokazałem o co chodzi - nie zrobili kompletnie nic. Dlatego wypowiedziałem aneks na hiway i zostałem z nc+, co wcale nie jest mi na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem "IPTV" Polsatowe i tak samo TVN 24 BiS, TVP3 czy np. TVS (wszystko SD) wygladają jakby były reskalowane z jakiegoś 240p, marobloki, rozmycia, kolory wychodzą z obramowań na paskach itd.

Ciekawe o co z tym chodzi, bo jeśli to byłby pełen PAL podnoszony do trochę wyższej rozdziałki to na pewno by tak źle to nie wyglądało...

 

Natomiast mecz zarówno na TVP jak i Polsacie wyglądał całkiem ok, jednak raz na kilkanaście minut były takie momenty, że profil jakościowy spadał na niższy i nagle logo robiło się poszarpane, a obraz mało wyraźny. Dziwna technologia ten streaming...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  tutaj bym doszukiwał się  problemów ze sprzętem , a właściwie  oprogramowaniem.

 

Jeszcze kilka ostatnich dni będę miał  dostęp do Inei.  Mam swój tuner z linuksem  i obraz wygląda dużo lepiej  niż  na ADB.

 

Wcześniej testowałem TV Światłowodową i obraz igła.

A net mam  100 MB i wystarczyło żeby bez problemu oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalx1974 napisał:

Ja  tutaj bym doszukiwał się  problemów ze sprzętem , a właściwie  oprogramowaniem.

 

Jeszcze kilka ostatnich dni będę miał  dostęp do Inei.  Mam swój tuner z linuksem  i obraz wygląda dużo lepiej  niż  na ADB.

 

Wcześniej testowałem TV Światłowodową i obraz igła.

A net mam  100 MB i wystarczyło żeby bez problemu oglądać.

 Ale na linuksie będziesz testował przez moduł cam i po koncentryku, tak?

 

Mnie zastanawia - niezależnie gdzie leży przyczyna tak tragicznej emisji niektórych programów - jak można było wprowadzić hiway w takim stanie do oferty? Nie testowali tego rzetelnie czy po prostu olali sprawę?  Bo naprawdę trzeba się mocno postarać by nie dostrzec tej kaszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inee  mam  po koncentryku na tunerze z wbudowanym modułem.

Nawet  na  kodowanym kanałach jest oki

 

Tak czy inaczej każdy sprzęt  powinien mieć aktualizację  kilka razy w roku.

 

A problemy często wynikają z przyłączeniami ,albo  za slaby alboza silny sygnał.

Taka po prostu jest  inea.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, michalx1974 napisał:

A problemy często wynikają z przyłączeniami ,albo  za slaby alboza silny sygnał.

Taka po prostu jest  inea.

 

 

 

 

W salonie firmowym inea, hiway też wygląda fatalnie na wspominanych kanałach, więc to ewidentnie nie jest problem przyłączeniowy. 

 

A reklamacje warto składać - odpowiedzą wprawdzie standardową formułką (jak w moim przypadku) ale jeżeli skala zgłoszeń będzie odpowiednio duża, to może zainteresują się wreszcie tematem. Bo platforma jest obiecująca, fajnie pomyślana a jakość jak ze streamingu za 5 EUR/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kanały masz na myśli?

W HiWay nie ma żadnych dubli SD/HD. Jeśli oferują kanał w HD to jest tylko HD na liście.

Obecnie jedynie Kinopolska w HiWay jest w SD gdzie na starym IPTV było HD. Nie wiem jak KinoTV.

 

Pełna czystka i porządek w listach kanałów nastąpi za 2 lata jak już odejdą od HFC i dekoderów analogowych. Na tę chwilę to nie jest takie proste jak się co poniektórym wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mati1987nt napisał:

Ciekawe kiedy Inea zacznie podmieniac duble SD na HD. Wprowadziła dekoder i kanały 4K zapomiala o tych kanałach nadawanych w SD ze znaczkami HD.

Kolega ma na myśli zapewne chociażby comedy family, Kino TV, Kino Polska które są skalowane do SD z HD, nie chcę mi się szukać więcej ale jeszcze coś by się znalazło. 

Przecież platforma HIWAY jest zupełnie nowa i działa na innej zasadzie niż tv po koncentryku. A i tak jakość niektórych kanałów to tragedia, wziąłem telewizję i chciałem rozwiązać umowę z ncplus, ale muszę zmienić plany bo jakość kanałów jest o niebo lepsza. A hiway będzie awaryjnie. 

Edytowane przez radzion19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radzion19 napisał:

A i tak jakość niektórych kanałów to tragedia, wziąłem telewizję i chciałem rozwiązać umowę z ncplus, ale muszę zmienić plany bo jakość kanałów jest o niebo lepsza. A hiway będzie awaryjnie. 

 

Ja zostawiłem sobie nc+ na czas nieokreślony. Jeżeli hiway zacznie całościowo wyglądać jak telewizja a nie piracki streaming to wtedy się przesiądę. No i może z czasem polsaty sport premium dołączą do oferty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, luk76 napisał:

 

Ja zostawiłem sobie nc+ na czas nieokreślony. Jeżeli hiway zacznie całościowo wyglądać jak telewizja a nie piracki streaming to wtedy się przesiądę. No i może z czasem polsaty sport premium dołączą do oferty.

O i tu masz dobry pomysł, też tak zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O telewizji HiWay nie wypowiadam się, bo jej nie eksperymentuję. Patrząc na Wasze problemy i to, co obok się dzieje w zakresie usług od Inea, zastanawiam się czy sprzęt im nie siada.

Właśnie po dwóch latach od awarii dziś skrzynka e-mail znów niedostępna, od przeszło tygodnia coś psuli aż padło.

Najwyraźniej borykają się z problemem sprzętowym usług, a na pewno, że i owszem włączą to i owo, ale nie ma kto tego nadzorować, aby działało niezawodnie. Cóż, światłowód nie rozwiąże nigdy zapaści Inea w jakości usług IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radzion19 napisał:

Złożyłem zgłoszenie w sprawie jakości kanałów, i właśnie dzwonili że poprawili jakość. Ciekawe na ile to prawda. Zobaczymy jak będą wyglądać transmisje na żywo. 

 

Najłatwiej sprawdzić wśród skaszanionych kanałów te, które emitują pasek informacyjny: tvn 24 bis, tvp 3, polsat sport news. Jak będzie płynny, bez zacięć, to znaczy że coś zrobili. No i w trakcie transmisji sportowych oczywiście.

Daj proszę znać czy jest poprawa bo ja już zdałem dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj specjalnie mecz na polsat sport news i faktycznie było już dobrze, to samo na sportklub. Czyli faktycznie coś poprawili, a taką dostałem odpowiedź na reklamację :

Szanowny Panie,
odpowiadając na Pana zgłoszenie reklamacyjne 1429602 i zgłoszenia 1433009, 1433015 odnosząc się
do wniesionych uwag wyjaśniam, że w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku wykonaliśmy prace serwisowe i
polepszona została jakość świadczenia dwóch kanałów: Polsat HD i Polsat Sport News. Wprowadzona została
również zmiana na TVP3 Poznań i TVN24 BIS. W środę 5 czerwca 2019 roku została również poprawiona
jakość kanału Sportklub.

Edytowane przez radzion19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...