Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, djadijos napisał:

@radier A takie pytanie, usługa na tym nowym dekoderze działa na każdym wejściu lan czy tylko dedykowane pod IPTV.

 

18 godzin temu, radier napisał:

Właśnie na tym pod IPTV nie działa. Działa w oparciu o Internet. Oczywiście nie twierdzę, że tak będzie komercyjnie bo jednak wypadało by to jakoś zabezpieczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, djadijos napisał:
19 godzin temu, djadijos napisał:

@radier A takie pytanie, usługa na tym nowym dekoderze działa na każdym wejściu lan czy tylko dedykowane pod IPTV.

 

19 godzin temu, radier napisał:

Właśnie na tym pod IPTV nie działa. Działa w oparciu o Internet. Oczywiście nie twierdzę, że tak będzie komercyjnie bo jednak wypadało by to jakoś zabezpieczyć.

 

 

Dzięki, przeszukiwałem strony po słowie wifi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, djadijos napisał:

Ogólnie to czeka ich teraz przekonfigurowanie u takich klientów ONT ;)

 

By na każdym ETH mogli mieć TV + Internet.

 

Na pewno Inea nie pozwoli sobie na takie rozwiązanie. Uruchamianie usługi telewizyjnej, choćby unicastowej bez dedykowanego pasma, routowanej przez modem u klienta to proszenie się o kłopoty i nieprofesjonalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 12:04, radier napisał:

 

Jakich, konkretnie. Jesteście bandą trolli, który narzekają dla zasady.

Słucham, kanał i 2-3 programy, które na nim będziesz oglądał.

Poczytaj sobie moje wcześniejsze posty i być może prawdopodobnie pracowniku INEI!

Jak nie chce ci się czytać niektórych postów to skasuj konto bądź zamilcz, nikt nie zmusza cię żebyś tu miał konto na forum.

Jedyne co dobre w INEI obecnie to Internet, oferta TV jak była tak jest miliony lat świetlnych za choćby nc+ i Winogradzką Telewizją Kablową.

Możesz mi teraz i odpisać radier, że nie muszę być abonentem i owszem nie muszę i będę rezygnował z ich usług TV i zostawiam tylko internet + NC + wezmę i szkoda tylko, że zrezygnowali z opcji bez lojalki przy internecie.

Ale nawet jeśli zrezygnuję to mam prawo się tu wypowiadać bo będę miał z tą kablówką styczność też u rodziny i znajomych choćby i do tego służy forum żeby się swobodnie wypowiadać.

Dlatego powtórzę jeszcze raz: nie podoba ci się, nie masz chęci czytać krytycznych komentarzy to skasuj konto bądź zamilcz i nie obrażaj innych wyzywając ludzi od trolli!

Następny każdy twój post obrażający zgłaszam do administracji w celu usunięcia.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, djadijos napisał:

Jeśli to ich ONT to będą mogli wprowadzić modyfikacje w sofcie i wieczny QOS dla TV + kilka innych usprawnień i będzie to działać. Ostatnia mila jest najmniej ważna,ważne jest co się dzieje dalej.

 

Ostatnia mila jest kluczowa dla jakości usługi. QoS nie pomoże, gdy w sieci klienta jest syf, a modem nie wyrabia w natowaniu pakietów. Dlatego każda poważna firma stosuje dodatkowy port/vlan itd.

Internet może zamulać, ale TV ma grać.

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Celtic

Powtórzę się. Podaj przykład kanału i 2-3 audycji, których ci brakuje do szczęścia.

Jeśli mi wyraźnie napiszesz co się kryje za enigmatycznym określeniem "miliony lat świetlnych" to zaczniemy dyskutować.

 

Krytyka bez argumentów to jest trolling.

Aha zapomniałem, że to 2019 i teraz wszyscy są tacy wrażliwi. Pff.

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mattem napisał:

Ostatnia mila jest kluczowa dla jakości usługi. QoS nie pomoże, gdy w sieci klienta jest syf, a modem nie wyrabia w natowaniu pakietów. Dlatego każda poważna firma stosuje dodatkowy port/vlan itd.

Internet może zamulać, ale TV ma grać.

Przede wszystkim to QOS sprawdza się,jeśli jest dobrze zaprojektowany. Co do NATowania pakietów,to pod takie rzeczy modyfikuje się soft urządzenia, nie daje oryginalny operatora. Uwierz mi,że to działa. I nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, djadijos napisał:

Przede wszystkim to QOS sprawdza się,jeśli jest dobrze zaprojektowany. Co do NATowania pakietów,to pod takie rzeczy modyfikuje się soft urządzenia, nie daje oryginalny operatora. Uwierz mi,że to działa. I nie ma problemów.

 

Ciekawe rzeczy piszesz, niestety nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości :) 

W praktyce nie ma obecnie takich rozwiązań i raczej długo nie będzie. To, że u Ciebie w domu to działa, to nie znaczy jeszcze, że w większej skali nie sprawia problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, djadijos napisał:

Nie no, nie ma jasne.

Przykładem jest chociaż by Netia.

Albo AVIOS który z tego co wiem często u lokalnych ISP jest puszczany na GPON na tym samym paśmie. Hula jak ta lala.

Hulać hula, do czasu gdy klient nie odpali torrenta, czy innego steama. Wtedy już nie jest tak kolorowo. Netia z tego co się orientuję ma adaptive streaming i nie zbiera to zbytnio pozytywnych opinii zarówno dotyczących działania jak i jakości, która zawsze jest zdegradowana względem tego, co odbierasz od nadawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...