Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

W logotypach pojawił się TVP HD, jednocześnie przy Filmbox Premium pojawił się znaczek HD czyli w sumie ok.

Ale inea zapomniała dodać Filmbox Premium bez wersji HD (kanał ten nadal jest) oraz przy Filmbox Extra nie ma znaczka HD a przecież ten kanał jest w 1080.

Jednym słowem bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gościu na FB że mam posprawdzać jak mam dekoder podłączony do TV :> normalnie mnie rozwalił.

Brak mi słów.

 

Co do braku niektórych kanałów to już inna bajka.

 

Zamiast tworzyć Sport Pack i Gold Pack, mogli stworzyć GOLD Pack z kanałami GINX ESPORT TV HD, GAMETOON TV HD, EXTREME SPORT CHANNEL HD, MOTOWIZJA HD, NAUTICAL CHANNEL HD oraz kanały (oczywiście dogadać się z nadawcami ze starych pakietów) BOOMERANG, POLSAT VIASAT HISTORY HD, POLSAT JIM JAM, BABY TV, BBC LIFESTYLE. I kanały filmowe. Niechby cały pakiet kosztował max 99.99 zł - na pewno by znalazł wielu nabywców.

 

Teraźniejszy GOLD PACK --> XXX Pack  :curious: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​@michalx1974

Pełna zgoda, niestety piszemy o tym od lat i nikt nie słucha :) 

Ja wszystko rozumiem, ale żeby nie potrafić "ogarnąć" właściwie listy nadawanych kanałów, ilości programów HD (porządnej listy z nr kanałów i częstotliwościami) to tego absolutnie nie rozumiem. Wielokrotnie zwracałem INEI o błędach czy brakach (za darmo, hehehe) i nawet nie potrafią na to zareagować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam: Dzwonili do mnie w sprawie multiroom, oferta spoko. 10 zł za wersje HD. Rozwalili mnie montażem, chcą 70 zł za zamontowanie dodatkowego rozgałęźnika sygnału, na który dają swoje błogosławieństwo. Czy on jest jakiś specjalny, czy jak?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, przeniesionego postu do innego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie w Poznaniu Orange nie może oferować internetu szybszego niż 300Mb/s, bez różnicy czy na swoich czy na światlowodach Inei i nie dotyczy to kwestii jakiś porozumień miedzyoperatorskich. Kwestia ta wynika z decyzji uke - Poznań jest rynkiem regulowanym. Jest jeszcze pare miast w Polsce gdzie to ograniczenie Orange obowiązuje. Ciekawostka: sm winogrady wyrzuciły Inee ale jednocześnie nie pozwalają Orange na położenie swoich światłowodów. Wtvk chce byc monopolistą u siebie.

Jest powiązanie między strefą regulowaną przez UKE a 600 Mbit/s, ale uściślając jest to na 90% decyzja biznesowa. Orange zgodnie z regulacjami UKE nie mogła stosować specjalnych promocji na wybrane obszary tylko jednolite promocje na cały kraj. Parę lat temu zdjęto regulacje w wybranych miastach i tam Orange proponowała specjalne ceny na Neostradę. Przy wprowadzaniu światłowodu również stosowano specjalne ceny na rynki nieregulowane. Ale to, że 600 Mbit/s jest oferowane tylko na rynkach regulowanych to raczej decyzja rynkowa. Gdyby tak nie było to 600 Mbit/s byłoby wszędzie gdzie są możliwości techniczne a prawdopodobnie Orange nie chce się na to zgodzić - nie mam pojęcia czemu, bo chyba 600 Mbit/s na światłowodzie to nie są kosmicznie wyższe koszty w stosunku do 300. Równie dobrze Orange mogłoby dać 600 na rynkach nieregulowanych za jakąś dużo wyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie słyszałem, ale brzmi ciekawie. Nie ukrywam, że coś takiego by mi odpowiadało. Dostęp do nagrań z każdego TV. Biblioteka nagrań obsługiwana w moim telefonie.
Jestem absolutnie za.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was może słyszał o planach wprowadzenia nowego dekodera w Inei? Chyba od ADB możliwością nagrywania w chmurze na serwerach Inei. Opcja dla łącz światowych. Ponoć testują takie rozwiązanie.

Do tego ma się łączyć po wifi.

Edycja - w sensie telewizję ma przesyłać po wifi :)

Edytowane przez pincet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka w chmurze to słabe rozwiązanie, a to dlatego, że po określonym czasie takie nagrania są usuwane.

 

A nie jest to tak, że dostajemy odpowiednią ilość miejsca w chmurze i to my decydujemy co i jak długo tam trzymamy nagrania? Powiem więcej, wyobrażam sobie, że jako użytkownik chmury mogę sobie coś zgrać np. na swój dysk twardy w kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV światłowodowej nagranie jest zapisane 7 dni.
Sprawdzę jak wrócę do domu ile miejsca jest do nagrywania.

A jak będzie w Inei to pewnie sami nie wiedzą

 

EDIT: jest możliwość zapisania 50 godzin nagrań.

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam umowę na czas nieokreślony i płacę 169,90 zł   GPON Pakiet Super HD, HBO, Multiroom , 2 karty CAM , internet 600/60, telefon.

 

Czy lepszą cenę na to idzie otrzymać od DUK?  

 

Zależy na co zwracasz uwagę. Ja tydzień temu podpisałem umowę na tą samą kwotę i mam to samo tylko zamiast internetu 600/60 mam 60/10 i całą paczkę c+

Edytowane przez malybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Chciałbym się Was poradzić. Od piątku jestem posiadaczem usług Inea (TV z multiroom + internet).

Na moje nieszczęście otrzymałem INTEK HD PVR. Bardzo się zdziwiłem głośnością jego pracy i szukając informacji w internecie trafiłem na ten temat, gdzie kilka stron wcześniej forumowicze również narzekają na jego głośność. Dzwoniłem już na infolinię, gdzie Pani przyjęła moje zgłoszenie i umówiła mnie z monterem na wymianę dekodera.(powiedziała, że w zgłoszeniu zasugerowała wymianę dekodera na ABD, o co prosiłem). Teraz pytania:

 

1) Gdyby jednak technik przyjechał z następnym INTEKIEM odesłać go z kwitkiem upierając się o dekoder ADB? Czytałem, że niezbyt chętnie je dają. Jakich użyć argumentów?

 

2) w mieszkaniu mam instalację światłowodową. Dekodery podłączone są za pomocą kabli Ethernet. Jednak przy próbie podłączenia dekodera koncentrykiem, który również mam  w gniazdku nie ma obrazu. Czy w modemie należy coś przestawić aby działało po koncentryku. Chciałbym się przygotować na wypadek gdyby technik kręcił nosem, że nie wymieni mi dekodera na ADB, bo one słabo działają na Ethernecie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność dekodera jest spowodowana pracującym wentylatorem dysku twardego i tego nie zmienisz.
Co do koncentryka to żeby on działał, muszą Tobie zmienić system nadawania z IPTV.
Rozmawiałem ze znajomym technikiem INEI i na 100 Inteków trafia się nieraz 1 ADB, więc czarno to widzę, bo ADB działa prawdopodobnie tylko po koncentryku. Prawdopodobnie, pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność dekodera jest spowodowana pracującym wentylatorem dysku twardego i tego nie zmienisz.

Co do koncentryka to żeby on działał, muszą Tobie zmienić system nadawania z IPTV.

Rozmawiałem ze znajomym technikiem INEI i na 100 Inteków trafia się nieraz 1 ADB, więc czarno to widzę, bo ADB działa prawdopodobnie tylko po koncentryku. Prawdopodobnie, pewności nie mam.

No to słabo. Koncentryk jak już wspomniałem mam. Pytanie tylko, czy starczy Im dobrej woli, aby wymienić na ADB. Pożyjemy, zobaczymy. W czwartek ma przyjechać technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przedłużyłem umowę, dałem warunek ze zamiast inteka chce mieć adb. Otrzymałem taki bez problemu. Natomiast Hmm... intek chyba działał trochę szybciej, miał np. opcje przypominania o programie lub nagrywaniu wg nazwy audycji, a nie godziny... adb fajny, menu kolorowe, cichy... ale gdyby nie wieszanie inteka i hałas, to Intek byłby tym lepszym dekoderem.

Edytowane przez waszek_rmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz IPTV to na tę chwilę nie ma szans na wymianę na dekoder od ADB. Możesz poczekać aż pojawią się nowe dekodery, bo one będą pod IPTV i produkcji właśnie ADB, ale kiedy to będzie to nie mam pojęcia.

Przepraszam, ale nie wiem czy dobrze to rozumiem. W tym momencie dekodery mam podłączone kablem Ethernet (czyli IPTV?) bo tak było wygodniej technikowi ze względu na to, że owe kable zostały się od wcześniejszych dekoderów. Jednak w mieszkaniu mam również rozprowadzony kabel koncentryczny. Liczyłem na to, że jest możliwość zmiany podłączenia na ten kabel, który współpracuje z ADB.

Gdy przedłużyłem umowę, dałem warunek ze zamiast inteka chce mieć adb. Otrzymałem taki bez problemu. Natomiast Hmm... intek chyba działał trochę szybciej, miał np. opcje przypominania o programie lub nagrywaniu wg nazwy audycji, a nie godziny... adb fajny, menu kolorowe, cichy... ale gdyby nie wieszanie inteka i hałas, to Intek byłby tym lepszym dekoderem.

Gdy pierwszy raz włączyłem Inteka, moje wrażenia były jak najbardziej pozytywne. Super wyraźne menu, szybkość działania i zgrabny pilot z możliwością włączania TV, na czym mi bardzo zależało. Jednak przyszedł wieczór i czar prysł.Niestety na moje nieszczęście mam bardzo wyczulony słuch i wolę trochę gorzej działający dekoder ale cichy. Szkoda że Inea nie ma Mediaboxów z NC+. W tym momencie mam oba i Mediabox praktycznie bezgłośny (wcześniej się tego nie doceniało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przedłużyłem umowę, dałem warunek ze zamiast inteka chce mieć adb. Otrzymałem taki bez problemu. Natomiast Hmm... intek chyba działał trochę szybciej, miał np. opcje przypominania o programie lub nagrywaniu wg nazwy audycji, a nie godziny... adb fajny, menu kolorowe, cichy... ale gdyby nie wieszanie inteka i hałas, to Intek byłby tym lepszym dekoderem.

Tak, ale widocznie nie miałeś IPTV. Dekodery od Inteka obsługują IPTV i DVBC, dekodery od ADB tylko DVBC.

 

Przepraszam, ale nie wiem czy dobrze to rozumiem. W tym momencie dekodery mam podłączone kablem Ethernet (czyli IPTV?) bo tak było wygodniej technikowi ze względu na to, że owe kable zostały się od wcześniejszych dekoderów. Jednak w mieszkaniu mam również rozprowadzony kabel koncentryczny. Liczyłem na to, że jest możliwość zmiany podłączenia na ten kabel, który współpracuje z ADB.

Gdy pierwszy raz włączyłem Inteka, moje wrażenia były jak najbardziej pozytywne. Super wyraźne menu, szybkość działania i zgrabny pilot z możliwością włączania TV, na czym mi bardzo zależało. Jednak przyszedł wieczór i czar prysł.Niestety na moje nieszczęście mam bardzo wyczulony słuch i wolę trochę gorzej działający dekoder ale cichy. Szkoda że Inea nie ma Mediaboxów z NC+. W tym momencie mam oba i Mediabox praktycznie bezgłośny (wcześniej się tego nie doceniało).

Dwie sprawy. Pierwsza - to, że masz rozprowadzoną sieć kablem koncentrycznym nie znaczy, że masz możliwość odbioru tv po światłowodzie za pomocą tego kabla - do niektórych lokalizacji Inea dostarcza po światłowodzie jedynie IPTV. Możesz napisać mi na priv lokalizację to postaram się Ci odpowiedzieć, czy jest taka opcja.

Druga sprawa - jeśli masz podpisaną umowę i uruchomioną IPTV to Inea może się bronić rękoma i nogami, żeby Ci tego nie zmieniać, bo to mnóstwo formalności umownych i systemowych. Nie mówię, że na 100% tak jest, ale musisz brać pod uwagę taką ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...