Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny dowód na naciągactwo Inei: na początku lipca przedłużałem umowę z DUK, Ekstra HD i 150/15 za 89,80.

 

Podczas rozmowy z konsultantem wyraźnie dopytywałem o dodatkową kasę za zewnętrzne IP, konsultant powiedział, że dotyczy to nowych klientów i mój całkowity miesięczny koszt będzie wynosił 89,80.

 

Dzisiaj została wystawiona faktura, i co? Kwota 94,80, 5 zł za IP.

 

Telefon na infolinie oni nic nie mogą, mam zrobić zgłoszenie, co też niezwłocznie uczyniłem. W dokumentach przedłużeniowych, które dostałem na maila też nigdzie nie ma wzmianki o kasie za IP, tylko regulaminy promocji i wykaz kanałów i oświadczenie o odstąpieniu.

 

Tak na marginesie, konsument ma 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość, a Inea dopiero po 11 dniach od rozmowy telefonicznej przysyła dokumenty na maila!!!

 

Rozmowę mam nagraną, więc jak zaczną udawać głupszych niż są, to ucieszę nią Rzecznika Praw Konsumenta.

Dla ewentualnych "ostatnich sprawiedliwych", od razu zaznaczę, że w żadnym momencie trwania rozmowy z DUK nie zostałem poinformowany, że jest ona rejestrowana. Nawet gdybym został o tym poinformowany, ja nie muszę informować o rejestracji rozmów, których jestem uczestnikiem, nie mogę ich jedynie rozpowszechniać. Oczywiście rozmowa uzyskana w ten sposób może być dowodem w sprawie, co potwierdził Sąd Najwyższy w 2003 roku.

Edytowane przez JohnyCage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Orange w zakładce zasięg jest aktualna mapa adresów. Wszystkie te adresy to sieć Inea. Ciekawe jak to wygląda od strony technicznej? Montaż wykonuje ekipa Orange czy Inea?

Nie wszystkie, ale zdecydowana większość. Montaż wykonuje ekipa Inei.

 

Co do sieci światłowodowej na Ratajach to oczywiście, że Orange tam będzie mogło świadczyć usługi. Na drzwiach wisiały kartki, że Inea kładzie sieć, ale umowa Inea-Orange zakłada, że na każdym z tych adresów będzie można korzystać z usług Orange. No i przede wszystkim gdyby nie Orange to Inea nie robiłaby tam modernizacji do FTTH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Jestem od 4 lat na swietle od INEA i u mnie uslugi Orange wypadaja gorzej, niz sam net w Inea. Orange max 300Mb/30, a w Inea moge miec pelen full 1Gb/200.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Jestem od 4 lat na swietle od INEA i u mnie uslugi Orange wypadaja gorzej, niz sam net w Inea. Orange max 300Mb/30, a w Inea moge miec pelen full 1Gb/200.

 

Orange świadczy Internet 600/60 na obszarach nieregulowanych, na pozostałych 300/30. Nie widzę za bardzo opcji na deregulację Poznania, skoro dogadali się z Ineą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tel z Inei w swojej sprawie, dzwonił konsultant z którym przedłużałem umowę. Tłumaczył się, że wtedy jeszcze nie wiedzieli do końca kogo będą dotyczyły oplaty za zewnętrzne IP, wytłumaczenie słabe, bo skoro nie wiedzieli to dlaczego zapewniał mnie, że starych klientów to nie dotyczy.

 

Ale nie ma tego złego, od września włączają mi nową promocje, Ekstra HD, net 500, tel stacjonarny za 90 zł i wrzesień za free.

 

Musze oddać Inei, że jestem zadowolony z ich postawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 x Canal+, umowa na 24 miesiące, w tym jeden gratis. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale z rozmowy konsultantem wynikało, że w ciągu miesiąca można zrezygnować.

Dzięki za odpowiedź :wink:  myślałem, że umowa jest krótsza. Na 2 lata się na pewno nie zwiążę zwłaszcza, że nie wiadomo co będzie z prawami do Ekstraklasy i PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najbliższym czasie kończy się moja umowa z INEA - obecny pakiet to Extra PVR+MR+250mb+tel za 140/msc, czy można liczyć obecnie na coś więcej w tej cenie lub ewentualnie powalczyć o niższy abonament?

W poniedziałek poleci wypowiedzenie, nawiasem mówiąc polityka utrzymania klienta w tej firmie nie istnieje, NC+ kilka miesięcy przed końcem umowy składa atrakcyjne oferty a tu jak zawsze cisza.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w M1 i przy okazji odwiedziłem "centrum multimedialne INEI" z zapytaniem, gdybym w trakcie trwania obecnej umowy chciał podnieść jeden ze składników [konkretnie pakiet tv] na wyższy poziom [z komfortu na ekstra], o ile by wzrosła opłata abonamentowa. Pan najpierw spytał się o dokładny adres świadczenia usługi [nie o pesel, nazwisko czy numer abonenta, tylko o adres]. Podałem i wtedy Pan powiedział że dotychczasowa opłata czyli 109,90 za trójpak wzrosła by do 140 złotych. Ja na to że przecież na stronie INEI, różnica między tymi pakietami wynosi :censored: 20 złotych więc skąd te 30,10 gr. pan odpowiedział że tak mu "pokazuje system" :crazy:

Fakt, nie mieszkam w Poznaniu tylko 5 km. od jego granic, ale idąc tym tokiem rozumowania abonenci w Lesznie dopłacali by 350 zł. za taką zmiane?

Pewnie najtaniej jest na wieży ratuszowej obok "koziołków" :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najbliższym czasie kończy się moja umowa z INEA - obecny pakiet to Extra PVR+MR+250mb+tel za 140/msc, czy można liczyć obecnie na coś więcej w tej cenie lub ewentualnie powalczyć o niższy abonament?

W poniedziałek poleci wypowiedzenie, nawiasem mówiąc polityka utrzymania klienta w tej firmie nie istnieje, NC+ kilka miesięcy przed końcem umowy składa atrakcyjne oferty a tu jak zawsze cisza.

 

Pozdrawiam,

 

Myślę, że jesteś w stanie wynegocjować to co masz w cenie tej samej ale z 6 miesięcznym darmowym okresem.

 

@@ papryk semen

Myślę, że można napisać maila do kadry zarządzającej tej firmy :) na portalach społecznościowych nie trudno znaleźć dane dyrektorów itd.

Mnie kiedyś się udało napisać na imie.nazwisko@inea.com.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...