Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry biznes robić się właśnie powinno w ten sposób, dodawać wartościowe kanały do pakietu najwyższego ( teraz Eleven`y, ktoś wcześniej zasugerował słusznie Cinemax`y ).

Dzięki temu wiele osób zauważy, że warto przejść na wyższy pakiet, operator dzięki temu zyska $$ z nowej umowy x24 m-ce i jest przy najmniej czym klienta pozyskać i oferować mu wyższy Level w ofercie tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gpon dają teraz Huawei z wbudowanym routerem albo Alcatel + router. Mam pytanie jaki to router 1042ND? Czy to prawda, że w Huawei jest tylko jeden port lan przeznaczony dla użytkownika?

Obecnie nie są wydawane routery osobne tylko Alcatele wymienia się na Genexisy, gdyby się jakiś znalazł to ostatnio były to TPlinki 1043ND Edytowane przez poznaniak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawa informacja. Widać Pan na CC był niedouczony.

 

W instrukcji tego Genexis'a jest informacja, że wszystkie porty Ethernet nie wykorzystywane przez dekodery są dostępne dla użytkownika + oferuje Wifi w paśmie 5 GHz.

 

Rozumiem, że nie da się wymusić przy zamawianiu usługi z jakim urządzeniem ma przyjechać instalator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał byc GPON z opcja wifi - ok jest , wtedy w domu nie potrzeba dwoch skrzynek i jest " porzadniej " ale to i tak jest katastrofalne rozwiazanie bo ten nowy GPON ma tylko jeden aktywne LAN dla uzytkownika a ja no potrzebuje 6 LANy minimum do podlaczenia laptopa i 4 dekoderow sat ... wiec rozwiazanie z nowym GPON jest msakryczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawa informacja. Widać Pan na CC był niedouczony.

 

W instrukcji tego Genexis'a jest informacja, że wszystkie porty Ethernet nie wykorzystywane przez dekodery są dostępne dla użytkownika + oferuje Wifi w paśmie 5 GHz.

 

Rozumiem, że nie da się wymusić przy zamawianiu usługi z jakim urządzeniem ma przyjechać instalator?

 

Faktycznie w instrukcji jest tak napisane, ale na wszystkich ONTach do tej pory było tak, że port 1 był do internetu, a porty 2 -4 do IPTV lub VOD i nic mi nie wiadomo, żeby miało się to zmienić. Wymusić się faktycznie nie da, bo podobno instalatorzy dostają tylko Genexisy (lub Huaweie, ale na określone tereny).

 

Wygląda na to, że nie da się. Chciałem Genxisa, a dostałem Huaweia.

Huaweie są wydawane na określonych terenach i nie ma możliwości otrzymania tam czegoś innego. Jeśli w nazwie promocji masz "Światłowód do domu" to bez względu na wszystko otrzymasz Huaweia, ale oferta jest też na konkretny teren, więc nie da się powiedzieć : Ja chcę Huaweia i Światłowód do domu.

 

Miał byc GPON z opcja wifi - ok jest , wtedy w domu nie potrzeba dwoch skrzynek i jest " porzadniej " ale to i tak jest katastrofalne rozwiazanie bo ten nowy GPON ma tylko jeden aktywne LAN dla uzytkownika a ja no potrzebuje 6 LANy minimum do podlaczenia laptopa i 4 dekoderow sat ... wiec rozwiazanie z nowym GPON jest msakryczne 

W tej sytuacji, jeśli masz aktywne wifi pozostaje zakup switcha z odpowiednią ilością portów, ale wtedy jak zauważyłeś jest dodatkowa skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili z Inea i proponowali przedłużenie umowy na internet z rabatem 5zł m-c. (W skali 24 m-c to oszczędność 120zł)

Pytałem się o pół roku za darmo jak to kiedyś było i niby to już nie aktualne.

 

Maciej jakieś inne doświadczenia?

Wypowiedzenia jeszcze nie wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili z Inea i proponowali przedłużenie umowy na internet z rabatem 5zł m-c. (W skali 24 m-c to oszczędność 120zł)

Pytałem się o pół roku za darmo jak to kiedyś było i niby to już nie aktualne.

 

Maciej jakieś inne doświadczenia?

Wypowiedzenia jeszcze nie wysłałem.

 

To bardzo mały rabat.

Wyślij do nich wiadomość na face żeby Dział Utrzymania się skontaktował. Mi w tym przypadku pomogło i dostałem duży rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modemu z wifi który obecnie dają, jes ttragedia, zawiesza się i mocno ogranicza prędkość na wifi(mam setkę, a na wifi przy modemie max 60, a pokój obok już 2-3 max)

 Urządzenie się zawieszało, często i grzało się.

Zgłosiłem to, dostałem wymianę na wersję Huaweie(białe, urządzenia używane po testach) i dokupiłęm do tego swój ruter tp-linka jakiegoś (nie pamietam nazwy, ale polecany był)

i odrazu nawet pod domem pełne łącze na wifi, super zasięg i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...