Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nastąpić powinno wyłączenie kanałów zdublowanych 2xSD oraz 2xHD okna otwartego TLC oraz Discovery Chanel.

https://www.inea.pl/o-inea/aktualnosci/discovery-chanel-w-oknie-otwartym-do-04-01-16

https://www.inea.pl/o-inea/aktualnosci/nowosc-w-tlc-w-oknie-otwartym-do-04-01-16

kanały zgodnie z terminem zostały usunięte

Coś nowego się pojawi w ofercie telewizyjnej? Posiadacie jakieś informacje? Może jakieś przetasowanie pakietów?

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weeman

 

Zapomnij, że zrobisz cokolwiek z listami kanałów z dekoderów, niestety USB są zablokowane.

Jedynie z modułami CAM i telewizorami, które mogą eksportować/importować listy kanałów możesz coś zrobić. Ja mam TV Samsung i gdyby nie ta możliwość, nigdy w życiu nie miałbym swojej listy kanałów, bo edycja tego na TV trwa kilka godzin a programem na kompie robię to w kilka/kilkanaście minut, dodatkowo mogę edytować nazwy czyli u mnie w TV jest TVP 3 Poznań i kilka innych zmian np. INEA nadaje BBC BRIT i BBC Earth, dlaczego BRIT jest z dużych liter? u mnie jest Brit i Earth. 

Myślę, że upłynie jeszcze dużo wody w Warcie zanim będzie można coś w dekoderach więcej zrobić i będą one miały inne usługi niż samo oglądanie programów i nagrywanie.

 

@gigablue

 

Już ok 10 grudnia michalx1974 pisał o jakichś szykujących się zmianach, ale dodał, że przed Świętami nie ma raczej na to szans. Czy 1 lutego jest datą realną? Zobaczymy. Myślę, że to najwyższa pora ujednolicić ofertę aby w całej INEI była jedna oferta programowa, a nie, że dawny INOTEL ma swoje programy, TESAT swoje, u jednych jest dany program na takiej częstotliwości u innych na innej, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weeman

 

Zapomnij, że zrobisz cokolwiek z listami kanałów z dekoderów, niestety USB są zablokowane.

Jedynie z modułami CAM i telewizorami, które mogą eksportować/importować listy kanałów możesz coś zrobić. Ja mam TV Samsung i gdyby nie ta możliwość, nigdy w życiu nie miałbym swojej listy kanałów, bo edycja tego na TV trwa kilka godzin a programem na kompie robię to w kilka/kilkanaście minut, dodatkowo mogę edytować nazwy czyli u mnie w TV jest TVP 3 Poznań i kilka innych zmian np. INEA nadaje BBC BRIT i BBC Earth, dlaczego BRIT jest z dużych liter? u mnie jest Brit i Earth. 

Myślę, że upłynie jeszcze dużo wody w Warcie zanim będzie można coś w dekoderach więcej zrobić i będą one miały inne usługi niż samo oglądanie programów i nagrywanie.

 

 

@andi

 

Poruszyłeś właśnie ciekawy temat, dotyczący nazewnictwa kanałów w listach dekodera.

Nie kiedy oko boli, przeglądając listy kanałów. Podałeś trafny przykład z w/w kanałami, a jest tego o wiele więcej.

Rzecz jasna, nie jest to najważniejsza sprawa i nie listy kanałów się ogląda, a treść kanałów, mimo to, być może warto zwrócić się z prośbą poprzez kontakt mailowy do Inei, by za naszą prośbą "ktoś" mógł edytować kilka/kilkanaście nazewnictw kanałów tv.

Jeżeli dysponujecie bezpośrednim adresem mailowym do komórki organizacyjnej zajmującej się tego typu sprawami w Inei, napiszcie, ja osobiście zwrócę się do nich z taką prośbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie z modułami CAM i telewizorami, które mogą eksportować/importować listy kanałów możesz coś zrobić. Ja mam TV Samsung i gdyby nie ta możliwość, nigdy w życiu nie miałbym swojej listy kanałów, bo edycja tego na TV trwa kilka godzin a programem na kompie robię to w kilka/kilkanaście minut, dodatkowo mogę edytować nazwy czyli u mnie w TV jest TVP 3 Poznań i kilka innych zmian np. INEA nadaje BBC BRIT i BBC Earth, dlaczego BRIT jest z dużych liter? u mnie jest Brit i Earth. 

 

 

@gigablue

 

Już ok 10 grudnia michalx1974 pisał o jakichś szykujących się zmianach, ale dodał, że przed Świętami nie ma raczej na to szans. Czy 1 lutego jest datą realną? Zobaczymy. Myślę, że to najwyższa pora ujednolicić ofertę aby w całej INEI była jedna oferta programowa, a nie, że dawny INOTEL ma swoje programy, TESAT swoje, u jednych jest dany program na takiej częstotliwości u innych na innej, itp.

O! myślałem, że to tylko moje zboczenie z tymi nazwami :D

 

Co do oferty, to w całej Inei jest jedna oferta programowa, tylko częstotliwości się różnią. Ewentualne dodatkowe kanały są dla osób, które miały je wcześniej w umowie, ale nie przeszły na nową ofertę, dotyczy to jednak również "rdzennych" abonentów Inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym haczykiem by zrobic porzadek z kanalami ktore nie sa w ofercie a SA WE WSZYSTKICH dekoderach i robia syf jest to iz gdy klientowi konczy sie jakas lojalka to przechodzi na czas nieokreslony a co za tym idzie ma standardowe ceny bez promocji , aby mogl miec dalej ceny nie z kosmosu musi podpisac kolejna umowe a co za tym idzie z " nowa " oferta ... moze za jakies lata swietlne to nastapi ... no i  czas by wypieXXX duble SD z oferty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papryk ten pomysł nie przejdzie:

 

Dawnej, gdy kończył się promocyjny okres, to umowa przedłużała się automatycznie na sześć miesięcy na promocyjnych warunkach i tak bez końca, co wzbudzało negatywne opinie użytkowników. Obecnie jest tak, że jak umowa przechodzi na czas nieokreślony to promocyjne warunki nadal trwają non stop - ,,po okresie promocyjnym Abonent będzie płacił za Usługi promocyjne opłaty abonamentowe zgodnie z Cennikiem Promocji,, czyli nie zaskakują nikogo standardowe ceny bez promocji. Bodajże wyjątkiem w INEA są jedynie umowy na kanały premium HBO i Canal+. Wtedy jest zaznaczone, że po okresie promocyjnym obowiązują ceny zgodnie z cennikiem standardowym.

Chociaż zdarzyła się jedna jedyna sytuacja, że klienci zasiedzieli się na tanich pakietach internetowych (np. 1mb dla seniora za 19,90zł) i nie czuli potrzeby zwiększania prędkości łącza np. 50mb za trochę wyższą cenę 49,90zł. Wtedy INEA wysyłała pismo, że świat idzie naprzód i dobrodusznie zwiększą prędkość do 15mb by lepiej można było z internetu korzystać. Oczywiście nie za darmo, jedynie plus 5zł więcej do comiesięcznej faktury. Można się było zgodzić na zmianę warunków (15mb za 24,90zł) lub wypowiedzieć umowę i szukać innych ofert.

Także nie prędko się to zmieni i dopóki będzie się opłacało trzymać duble SD niż wymienić wszystkie dekodery na HD to zmian nie będzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Można się było zgodzić na zmianę warunków (15mb za 24,90zł) lub wypowiedzieć umowę i szukać innych ofert.

W przypadku pakietów poniżej 10 Mbps nie do końca tak było (09.2014), w ich przypadku można było nie przyjąć nowych warunków i dalej mieć "starocie". Wadą tej zmiany była dysproporcja (wszystkie pakiety do 15 Mbps, a cena o piątaka) i lepiej aby Inea już tak nie zrównywała oferty w przyszłości. Wbrew zapewnieniom, że "świat idzie naprzód" podpisujące to pismo osoby z Inea miały na myśli tylko doliczenie piątaka.

W styczniu 2015 znów zrobili akcję, 2x dla mających 25 i 50 Mbps i tu już nie popełnili wpadki z dysproporcją, ale w zamian warunki takie jak zacytowałeś, tj. przyjmujesz lub "spadaj".

 

Powtarzając tą drogę raczej wizerunku sobie nie podtrzymają i jeśli chcą ostro zmodernizować ofertę TV powinni rozpocząć od likwidacji zbędnych SD i przeanalizować multiroom w świetle likwidacji analoga. Obecnie próba zniechęcenia zasiedziałych pakietowców do "starocia" metodą internetową z przełomu 2014/15 wywołać może większą falę "zadowolenia" z, nie ukrywajmy, ukrytej podwyżki. W przypadku internetu abonent miał pewne pole manewru, w przypadku TV to już w wielu przypadkach przyparcie abonenta do muru. Wszystko rozbija się o kasę, za friko nie zmienią, a abonent nie zawsze potrzebuje więcej za więcej. Czy 2016 to ciąg dalszy stagnacji, czy rok złotego środka czas pokaże ... mają o dzień więcej do namysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...