Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teodorczyk do Udinese do byłby ciekawy wybór W tym klubie wiele gwiazd się przedostało bezpośrednio do topowych europejskich klubów. Raczej (jeśli będzie grał) nie będzie regresu. Może dodatkowo by się pokusili w Eleven o pokazanie meczu Parmy?

 

Tylko, że Benki są w Serie B, tam też kilku naszych gra. Może spadkowicze celują w ponowny awans? Raczej to będzie czas Palermo.

 

 

Dawać już pierwszy gwizdek :popcorn:

 

 

A to się dzieje, Zaza w Sampdorii. Problemy Kownackiego.

Marchisio odchodzi z Juventusu, to jakaś grubsza historia :roll:

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dziś mija równe 25 lat odkąd Marchisio pojawił się w Juventusie (z kilkumiesięczną przerwą kiedy został wypożyczony do Empoli). Jego następny kierunek to podobno MLS. 

 

Od blisko 2 lat pojawiały się spekulacje, że odejdzie, ale dziś to jak grom z jasnego nieba. Nikt się tego nie spodziewał. Tym bardziej, że kadra Juve z Claudio na pokładzie wydawała się być kompletna. 

 

 

Może dodatkowo by się pokusili w Eleven o pokazanie meczu Parmy?

Święcicki potwierdza. Transmisja meczu w Eleven:

https://twitter.com/matiswiecicki/status/1030429900237357056

 

 

 

//

 

Ostatnie transfery...

 

22px-Flag_of_Spain.svg.png Samu Castillejo (Villarreal CF) | AC MILAN (25,00 mln €)

22px-Flag_of_Uruguay.svg.png Diego Laxalt (Genoa CFC) | AC MILAN (14,00 mln €)

22px-Flag_of_Nigeria.svg.png William Troost-Ekong (Bursaspor) | UDINESE CALCIO (3,30 mln €)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Simone Missiroli (Sassuolo Calcio) | SPAL 2013 (2,50 mln €)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Roberto Soriano (Villarreal CF) | TORINO FC (wypożyczenie: 1,00 mln €)

22px-Flag_of_Ghana.svg.png Afriyie Acquah (Torino FC) | EMPOLI FC (1,00 mln €)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Marco Capuano (Cagliari Calcio) | FROSINONE CALCIO (1,00 mln €)

22px-Flag_of_C%C3%B4te_d%27Ivoire.svg.pn Koffi Djidji (FC Nantes) | TORINO FC (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Turkey.svg.png Salih Uçan (Fenerbahçe SK) | EMPOLI FC (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Colombia.svg.png Jherson Vergara (AC Milan) | CAGLIARI CALCIO (?)

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wybieram Parmę, chyba że będą mnie siłą usypiali.

 

 

Wydawało sie, że Marchisio jeszcze będzie na trudne czasy, jako człowiek związany z Juventusem. Musiała być jakaś rozmowa, i pewnie by nie robić problemów, może odejść za darmo. Finansowo pewnie zyska, sportowo już nie. Jednoznaczny wniosek się nasuwa, gdy widzimy jak żegnają się z gwiazdami legendami w Juve. Del Piero, Buffon a teraz Marchisio.

 

 

Gdzie ten Teo? Na tę chwilę potwierdzili tylko Ekonga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finisz transferowego okienka we Włoszech...

 

22px-Flag_of_Poland.svg.png Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) | UDINESE CALCIO (7,00 mln €)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Riccardo Saponara (ACF Fiorentina) | UC SAMPDORIA (wypożyczenie: 2,00 mln €)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Simone Zaza (Valencia CF) | TORINO FC (wypożyczenie: 2,00 mln €)

22px-Flag_of_Estonia.svg.png Ragnar Klavan (Liverpool FC) | CAGLIARI CALCIO (1,30 mln €)

22px-Flag_of_Argentina.svg.png Emiliano Rigoni (Zenit St. Petersburg) | ATALANTA BC (wypożyczenie: 1,00 mln €)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Lorenzo Tonelli (SSC Napoli) | UC SAMPDORIA (wypożyczenie: 500 tys. €)

22px-Flag_of_C%C3%B4te_d%27Ivoire.svg.pn Gervinho (Hebei China Fortune) | PARMA CALCIO (bez odstępnego)

22px-Flag_of_Iraq.svg.png Ali Adnan (Udinese Calcio) | ATALANTA BC (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Uruguay.svg.png Joaquín Ardaiz (FC Chiasso) | FROSINONE CALCIO (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Francesco Cassata (Sassuolo Calcio) | FROSINONE CALCIO (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Marco D'Alessandro (Atalanta BC) | UDINESE CALCIO (wypożyczenie) 

22px-Flag_of_Italy.svg.png Alessandro Deiola (Cagliari Calcio) | PARMA CALCIO (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Colombia.svg.png David Ospina (Arsenal FC) | SSC NAPOLI (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Andrea Pinamonti (FC Internazionale) | FROSINONE CALCIO (wypożyczenie)

22px-Flag_of_Italy.svg.png Mattia Sprocati (SS Lazio) | PARMA CALCIO (wypożyczenie)

 

...kluby Serie A wydały po raz pierwszy w historii nieco ponad miliard euro na transfery w letnim okienku transferowym. 

 

 

EDIT: Wygląda na to, że Klavan jest pierwszym Estończykiem w dziejach ligi włoskiej  :-8

 

Jeśli komuś nie przeszkadza język włoski to właśnie rozpoczął się codzienny program poświęcony mercato w Italii (kanał TGCOM24)

 

Za godzinę kolejny program o tej samej tematyce, ale już w Rai2. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz Kapustka nie trafi do Benevento, info: http://transfery.info/117468,anulowany-transfer-kapustki

Edytowane przez Mr. Orbita
Post wyedytowany - nie wklejać samych linków, to nie jest linkownia, tylko forum. Poza tym nie każdy musi chcieć sprawdzać co się pod linkiem kryje, a bez opisu jest do tego zmuszany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu to chyba najlepiej zrobiłby powrót do Ekstraklasy. 

 

 

//

 

Mercato to oczywiście również 'straty w ludziach'. Kto opuścił Włochy? Kogo będzie mi brakować? Komu warto poświęcić kilka słów?

 

Alfabetycznie: 

 

 

ALISSON (Liverpool). Najlepszy bramkarz Serie A sezonu 2017/2018. Bez dwóch zdań. Potem najdroższy bramkarz świata, pierwszy raz od 2001 roku. Bramkarz kompletny. Już Wojtek Szczęsny w wywiadzie dla Eleven przekonywał, że nie ma pojęcia jak to się dzieje, że wygrywa z nim rywalizację między słupkami AS Romy. Z jego słów wynikało, że Brazylijczyk jest potworem z którym nigdy wcześniej się nie mierzył i chyba zbytnio się nie pomylił. Rok później Alisson był już pierwszoplanową postacią na włoskich boiskach. Mimo wszystko trudno się dziwić Romie, że nie odrzuciła oferty nie do odrzucenia. 

 

 

ANDERSON (West Ham). Gdy miał swój dzień był nie do zatrzymania. Przychodził do Włoch jako kompan Neymara w Santosie. Odchodzi za kwotę adekwatną do swoich umiejętności. Nie ma przypadku w tym, że został sprzedany za 38 mln, a nie za 76 mln. Nie ma przypadku, że do West Hamu, a nie np. do Chelsea. Według mnie odchodzi ciut za późno. Lotito się przeliczył robiąc pod górkę sobie i piłkarzowi. Prawdopodobnie rok wcześniej kosztowałby nieco więcej. Zainteresowane nim kluby raczej też były z wyższej półki. Cóż, powodzenia w Premier League.

 

 

BUFFON (PSG). Pisać chyba nie trzeba, ale jakby ktoś chciał poczytać i posłuchać to tutaj szerzej o jego pożegnaniu:

https://forum.satkurier.pl/topic/3593-serie-a/page-87

 

 

CASTAN (Vasco Da Gama), Sezon 2013/2014 był prawdopodobnie najlepszym sezonem w jego karierze. Został powołany do reprezentacji Brazylii i razem z Benatią tworzył jeden z najlepszych duetów defensorów we Włoszech. Roma z Castanem w składzie została wicemistrzem Włoch bijąc rekord wygranych meczów na starcie sezonu. Wydawało się, że Brazylijczyk nareszcie znalazł swoje miejsce na ziemi. Któż mógł wtedy przypuszczać, że ten piękny okres w jego karierze przerwie lekarska diagnoza, która musiała brzmieć jak wyrok: naczyniak mózgu. Zamiast gry w Lidze Mistrzów Brazylijczyk musiał się poddać skomplikowanej operacji mózgu i choć się udała to Leandro już nigdy nie wrócił na swój najwyższy poziom. Teraz zdecydował się na powrót do ojczyzny.  

 

 

JORGINHO (Chelsea). Śledziłem jego karierę odkąd tylko pojawił się w Serie A. Już wtedy jego gra mogła się podobać. Mimo wszystko nie sądziłem, że za kilka lat zobaczę go w niebieskich trykotach reprezentacji Włoch i Chelsea. Mnie osobiście jego gra w Napoli nie porwała do tego stopnia co ludzi odpowiedzialnych za transfery w klubie z Londynu, ale z fachowcami polemizować nie zamierzam i mam nadzieję, że to ja się mylę, a nie oni. Będzie mi bardzo miło jeśli Brazylijczyk z włoskim paszportem zrobi w Chelsea karierę na miarę swojego transferu za bagatela 57 milionów euro. 

 

 

KALINIC (Atletico Madrid). Jego antyfani zacierają rączki. Pobyt Chorwata w Milanie rzeczywiście nie należał do zbyt udanych, ale ja lubię pamiętać te dobre chwile, a te Nikola we Włoszech również miał. Bardzo fajny okres w Fiorentinie + odrzucenie bardzo lukratywnego kontraktu w Chinach zasługują mimo wszystko na jakiś tam szacunek. Chłop mógł być już ustawiony do końca życia zamiast tego wybrał sezon w Milanie, gdzie z przyzwoitego napastnika zniżył się do roli komedianta. Zaskakująco dziwny jest ten jego transfer do Atletico... 

 

 

LICHTSTEINER (Arsenal). Siedem zdobytych Scudettich. Żaden inny obcokrajowiec nie sięgnął tyle razy po Mistrzostwo Włoch (!). W ciągu 10 lat gry w Italii wygrał 16 trofeów. 374 mecze, 18 goli i około 30 asyst w koszulce Lazio i Juventusu. W międzyczasie został kapitanem reprezentacji Szwajcarii dla której rozegrał już ponad 100 gier. Cytując Davida Amoyala: Szwajcar to typ piłkarza, którego nienawidzisz gdy stoi po przeciwnej stronie barykady, ale ubóstwiasz gdy jest po twojej stronie. Niepodrabialny. Szkoda, że się zestarzał. 

 

 

A. LUCARELLI (koniec kariery). 333 mecze dla Parmy. Wzór lojalności. Był ze swoim klubem na dobre i na złe. Kilka lat temu razem z Parmą został relegowany z Serie A do... Serie D. Powód? Bankructwo. Mimo to został w klubie, a kilka miesięcy temu walnie przyczynił się do ponownego awansu Parmy do elity włoskiego futbolu. Przed tym sezonem zdecydował się zakończyć karierę. Numer '6' z którym występował został zastrzeżony. 

 

 

MARCHISIO (?). W Juventusie od 1993 roku, gdy razem z rodzicami (zagorzałymi fanami Juve) przyszedł na pierwszy trening trampkarzy w wieku 7 lat. W sumie jego kariera w Turynie trwała 25 lat z krótkim epizodem na wypożyczeniu w Empoli. Ulubieniec kibiców Juventusu, nie tylko tych włoskich. Myśląc o Marchisio chodzi mi po głowie pewien epizod z Gdańska gdy grupa polskich kibiców Juve po meczu towarzyskim z Lechią zaczaiła się na piłkarzy w miejscu nieopodal stadionu. Gdy pozostali piłkarze Juve z Pogbą na czele podporządkowywali się tzw. dyscyplinie klubowej lekceważąc fanów szybko udając się do autokaru tylko on jeden - Marchisio - podszedł żeby się przywitać, rozdać autografy i stanąć do zdjęcia. Prawdziwy Juventino.    

 

 

RAFINHA (Barcelona). Bardzo optymistyczna wiosna w jego wykonaniu i pewnie gdyby nie gimnastykowanie się z finansowym fair play zostałby w Interze na dłużej. Niestety klub z Mediolanu musiał kogoś poświęcić. Padło na niego i Cancelo. Ten ostatni na szczęście wciąż jest z nami, tyle, że już w innym klubie Serie A. Napisałbym więcej, ale grał tylko pół roku. Jeśli kontuzje się od niego odczepią to wciąż jest to materiał na fest piłkarza. 

 

 

TORREIRA (Arsenal). Waleczny, agresywny i wszędobylski w odbiorze, a do tego dokładny i inteligentny z piłką przy nodze. Mały piłkarz z wielkim sercem... to krótka charakterystyka Lucasa. Jestem w szoku, że żaden klub z Serie A nie zdołał ubiec Arsenalu. Tym bardziej, że 30 milionów euro nie było jakąś wygórowaną sumą. Obok Alissona i Jorginho to największa strata dla ligi. Szkoda. Wielka szkoda całej trójki.  

 

 

Warto wspomnieć, że szeregi ligi opuścili jeszcze:

 

Masina (Watford), Nani (Sporting), B. Peres (Sao Paulo). Viviano (Sporting), R. Alvarez (Atlas), Barreca (Monaco), M. Lopez (Vasco da Gama).

 

 

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. 

 

 

Reszta bez znaczenia. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że większosć z tych piłkarzy odejść musiała.

Np. Romę nie stać na odmowę takiej kwoty za Alissona.

Kalinić gra na tyle nic, że zużywał tylko wodę w szatni.

Anderson to już nie ten sam kluczowy piłkarz Lazio.

Buffon mógł odejść tylko do klubu zagranicznego.

Lichsteiner miejsca sobie szukać musiał, doznał w ubiegłym sezonie sporego upokorzenia, a potem okazał się zbawienny w LM.

 

Jedynie chyba Jorginho I Torreira, można uznać za żal,  że odchodzi.

 

 

Czas na nowy sezon. Studio od 17.30  i debiut Ronaldo :D

Ciekawe co niby będzie robiła Anita Mazur? Może nas zaskoczy :D

 

 

Piotr Dumanowski @PDumanowski 11 min11 minut temu

 
 

Według dzisiejszych przewidywań, wszystkich włoskich gazet: Szczęsny, Stępiński, Milik i Zieliński rozpoczną ligę w pierwszym składzie. Jaroszyński typowany dziś na ławkę

 

 

 

Dobry początek to by był, wszyscy możliwy polacy na boisku. Szkoda Jaroszyńskiego bo bym popatrzył jak sobie poradzi z prawą stroną Juve :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że większosć z tych piłkarzy odejść musiała.

Np. Romę nie stać na odmowę takiej kwoty za Alissona.

Kalinić gra na tyle nic, że zużywał tylko wodę w szatni.

Anderson to już nie ten sam kluczowy piłkarz Lazio.

Buffon mógł odejść tylko do klubu zagranicznego.

Lichsteiner miejsca sobie szukać musiał, doznał w ubiegłym sezonie sporego upokorzenia, a potem okazał się zbawienny w LM.

 

Jedynie chyba Jorginho I Torreira, można uznać za żal,  że odchodzi.

Dokładnie tak. Mój wpis miał charakter typowo sentymentalny  :twisted:

Czas na nowy sezon. Studio od 17.30  i debiut Ronaldo :D

Eleven Sports 2

 

16:00 - Serie A Pre Season

17:00 - Total Italian

17:30 - Studio (na żywo)

17:55 - Serie A: Chievo - Juventus (żywo)

20:00 - Studio (na żywo)

20:25 - Serie A: Lazio - Napoli (na żywo)

22:30 - Studio (na żywo)

 

 

Eleven Sports 1

 

00:15 - Eleven Gol (na żywo)

 

 

 

Sobota z Eleven  :oops:

 

 

PS. Ronaldo dziś zadebiutuje na tym samym stadionie na którym zadebiutował Maradona  :wink:

Jestem ciekawy tego debiutu. Pamiętam, że sezon 2014/2015 Juventus również inaugurował na Stadio Bentegodi i wtedy to była prawdziwa męczarnia mistrza Włoch. Jedyna bramka jaka padła była trafieniem samobójczym. Zapamiętałem ten mecz doskonale, bo jarałem się wtedy debiutem Kingsleya Comana dla którego był to jeden z dwóch dobrych meczów na poziomie Serie A. Ciekawe czy to będzie spacerek dla Juve czy katuszy takie jak wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za program ten Pre Season?  Sama zapowiedź? Nie widziałem go wcześniej. Może jakaś nowość :P

W zasadzie liczyłem, że Eleven się pokusi o jakiś program o transferach, z podsumowaniem jak bodaj rok temu.

 

 

Ciekawe ile czasu transmisji ''zje'' C. Ronaldo, pewnie początek transmisji to głównie pogląd na nową gwiazdę ligi.

Ogólnie to nie pamiętam, by kiedykolwiek liga zaczynała z takim przytupem :P Pierw Ronaldo, potem jeden z hitów.

 

 

 

Teodorczyk? Raczej byłoby sensacją gdyby grał w podstawie. Odsunięty od RSCA, ogólnie poprzedni sezon himeryczny, niby coś strzelał, ale nie tak dużo jak chcieli. Zachłysneli się jego pierwszym sezonem. Liczyli na większy zysk jak odpali. Odpadlił ale bijąc głową drzwi od szatni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za program ten Pre Season?  Sama zapowiedź? Nie widziałem go wcześniej. Może jakaś nowość :P

W zasadzie liczyłem, że Eleven się pokusi o jakiś program o transferach, z podsumowaniem jak bodaj rok temu.

Pewnie obejrzałeś, ale dla tych co nie widzieli odpowiem po fakcie. 

 

W EPG było napisane Serie A Pre Season ale nazwa tego magazynu to Inside Serie A

 

Wyprodukowany przez agencję Infront program trwał blisko 50 minut i w całości został poświęcony pre-campionato i kampanii transferowej. Na początku było krótkie przypomnienie zeszłego sezonu, potem program skupił się już na pre-sezonie i mercato. Dużo miejsca poświęcono transferowi CR7 i innym ruchom transferowym, pobycie oraz akcjach promocyjnych włoskich potęg w USA, przygotowaniom mniejszych klubów m.in. w Dolomitach, przypomniano sylwetki beniaminków, a na końcu kamera towarzyszyła Napoli, które przygotowywało się do nowego sezonu w Irlandii. W kolejnym odcinku wywiad z Carlo Ancelottim. 

 

Całość sygnowana była już nowym logiem Serie A. 

 

Czytał Dominik Guziak. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, zmylony nazwą zostałem.

Zapowiedź mi się podobałą, obrazki z tournee, ''mapka'' klubowa, transfer Ronaldo, był też Totti, który chyba nieco odleciał mówiąc że jak dziecko nosi koszulkę z jego nazwiskiem to znak że coś wie. Chyba nie przyjął opcji, że to może być fanatyk ojcowski.

 

 

 

Anitka z Rzymu mi się podoba :twisted: SportItalia ma swoją kobietę od Serie A, Juventus też, w Sky pewnie nie jedna, Rai chyba ma(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło. Serie A Pre Season to był odcinek specjalny Inside Serie A trwający blisko 50 minut zaś Total Italian to w istocie drugi odcinek magazynu Inside Serie A trwający około 25 minut. EPG nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz mnie zmyliło   :wink: Czas na studio. 


Teodorczyk? Raczej byłoby sensacją gdyby grał w podstawie. Odsunięty od RSCA, ogólnie poprzedni sezon himeryczny, niby coś strzelał, ale nie tak dużo jak chcieli. Zachłysneli się jego pierwszym sezonem. Liczyli na większy zysk jak odpali. Odpadlił ale bijąc głową drzwi od szatni :mrgreen:

Docelowo Polak ma być pierwszym wyborem, a jak będzie to zobaczymy. Konkurencji nie ma zbyt dużej. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, to wysłanie tej laski jak dla mnie bez sensu... Powiedziała na tle włoskiego krajobrazu jaki tytuł był w gazecie, oraz że w Turynie sikają na widok Ronaldo... Równie dobrze mogła to zrobić na tle greenboxu z nałożonym obrazem. Mam nadzieję, że przeprowadzi chociaż jakieś mini rozmowy, bo tak to bezsensowny wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...