Skocz do zawartości

Wydarzenia, Wiadomości czy Fakty, czyli co oglądacie?


robert6723
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś o TV Trwam :D

Od jakiegoś czasu nie oglądam Faktów. Jakieś takie miałkie się zrobiły po przyjściu Durczoka. Miałem wrażenie że nie oglądam program informacyjny a coś na wzór programu sensacyjno-rozrywkowego. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi był na RTL7 magazyn ZOOM. Tam codziennie były właśnie prezentowane informacje z kraju i ze świata w taki lekki, łatwy i zabawny sposób. Wczoraj po Wydarzeniach przełączam sobie na Fakty a tu Miss Bimbo :lol: Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś o tej grze coś było już na ich portalu, tak z pół roku temu. Też wielka afera.

I zagadka, pytanie. Po słowach Durczoka Na polski rynek wkracza hit z zachodu ten materiał w Faktach miał charakter informacyjny czy reklamowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram Fakty, głównie dlatego że nie widzę zbytniej alternatywy, TVP nie oglądam wcale a Wydarzenia Polsatu jakoś mi nie przypadły do gustu.. Muszę przyznać rację poprzednikowi że program stracił trochę po przyjściu do niego Durczoka. Nie lubię tego prezentera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej oglądam Wiadomości, ale oglądam także Fakty i Wydarzenia. Jednak teraz, gdy jakość TVP na CP jest tragiczna to chyba przerzucę się na Wydarzenia i chyba ten program informacyjny teraz będę oglądał najczęściej

 

BTW: Może moderatorzy mogli by przenieść ten temat do działu "Ankiety"? Bo ten temat bardziej do działu "Ankiety" pasuje niż do działu "Hyde Park" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz najczęściej oglądam "Fakty". Uważam, że TVN w ogóle ma w tej chwili najlepszych dziennikarzy. Kiedyś, jeszcze jak w Polsacie był Lis to podobały mi się "Wydarzenia", ale teraz uważam, że serwis informacyjny Polsatu, obniżył poziom. Nowy kanał Polsat News jak na razie, kompletnie mi się nie podoba. Uważam, że będzie mu cięzko dorównać TVN24. Wiem, że to na razie tylko emisja testowa, ale tym bardziej szefowie tego kanału powinni dążyć do tego, żeby pozyskać jak największą widownię. Początek jest zawsze najważniejszy. Co do "Wiadomości" w TVP, to stawiałbym je na równym poziomie jak "Wydarzenia". Prowadzenie na stojąco, jakoś do mnie nie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po Wydarzeniach przełączam sobie na Fakty a tu miss bimbo :lol: Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś o tej grze coś było już na ich portalu, tak z pół roku temu. Też wielka afera.

I zagadka, pytanie. Po słowach Durczoka Na polski rynek wkracza hit z zachodu ten materiał w Faktach miał charakter informacyjny czy reklamowy?

Tu niestety masz racje bo taki materiał prędzej napędzi więcej klientów tej grze, niż ich odstraszy ... wiec można polemizować nad obiektywnością Faktów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kwintesencja TVN-ostwa :D

Świat z perspektywy biustonosza

Zdzisław Krasnodębski 25-09-2008, ostatnia aktualizacja 26-09-2008 04:02

 

Przez wiele mediów wciąż jesteśmy karmieni wiadomościami o tak epokowych wydarzeniach, jak na przykład to, że nożownik z Suwałk powiesił się w Żarach – pisze filozof społeczny Zdzisław Krasnodębski

 

W Nowym Jorku na początku tego tygodnia rozpoczęła się sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Po raz ostatni w roli prezydenta USA przemawiał George W. Bush, a także prezydent Iranu, który znowu ogłosił, że jego kraj ma prawo do rozwijania atomistyki w celach jak najbardziej pokojowych. W Waszyngtonie Paulson i Bernanke bronili swego planu ratowania banków.

 

W Wielkiej Brytanii odbywał się zjazd Labour Party. Gordon Brown usiłował przekonać swoją partię, że nadal jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. W Wolfsburgu Angela Merkel występowała przeciwko zakusom Unii, żeby ograniczyć prawa państwa niemieckiego do kontroli koncernu Volkswagena. W parlamencie europejskim Daniel Cohn-Bendit wyraził podejrzenie, że Pentagon i CIA usiłują przeszkodzić przyjęciu traktatu lizbońskiego, wspierając finansowo irlandzkich przeciwników traktatu, a Hans Georg-Pöttering wezwał w związku z tym do ujawnienia źródeł finansowania kampanii przeciw traktatowi (zapomniał jednak o jego zwolennikach, także w Polsce).

 

 

Ponadto z Birmy donoszono o planowanej amnestii, Chavez odwiedza Chiny, w RPA trwa walka o władzę między Zumą a Mbekim, Japonia zaś ma nowego premiera. Prezydent Sarkozy wezwał do ściślejszej współpracy gospodarczej z Rosją.

 

Kto chodzi do toalety

 

O tym wszystkim można się było dowiedzieć z CNN, SKY News, BBC World, ARD, NTV, al Dżaziry itd.

 

Ale nie z „Faktów” TVN – i zapewne nie z innych dzienników telewizyjnych polskich nadawców. „Fakty” poinformowały nas, że szczupłe kobiety o dużych biustach mają trudności w dobraniu biustonosza. Jedynym doniesieniem z zagranicy we wtorek była informacja o strzelaninie w szkole w Finlandii.

 

Jutro, pojutrze, w następnym tygodniu – a także w kolejnych tygodniach – znowu będziemy karmieni wiadomościami o tak epokowych wydarzeniach, jak na przykład, że nożownik z Suwałk powiesił się w Żarach. Może też dowiemy się, jak z biustonoszami radzą sobie kobiety otyłe z małymi biustami.

 

W bardziej zgłębiających rzeczywistość programach publicystycznych czekają nas dalsze wnikliwe rozmowy prowadzone przez gwiazdy polskiego dziennikarstwa z posłem Palikotem na temat tego, kto i jak często chodzi do toalety i co zrobił IPN w salonie. Być może czeka nas także następna runda sporu Julii Pitery z Eugeniuszem Kłopotkiem albo erystyczne popisy ministra Ćwiąkalskiego.

 

Obiektywne media

 

Nic więc dziwnego, że wicepremier Grzegorz Schetyna chwali obiektywność elektronicznych mediów prywatnych, które nie narzucają nikomu swoich opinii o świecie, a nawet dbają, abyśmy zupełnie nie zawracali sobie nim głowy.

 

Autor jest socjologiem, filozofem społecznym, profesorem Uniwersytetu w Bremie i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Współpracuje z „Rz”

Źródło

No OK, od takich informacji jest TVN24. Tylko jak o tych wydarzeniach ma się dowiedzieć osoba która pracuje cały dzień albo taka która nie ma TVN24? Czy nie z najbardziej opiniotwórczego programu informacyjnego w programowo najlepszej stacji?

 

Od rana, co nie przełączę na TVN24 widzę palącą się cysternę. Co mnie to obchodzi? Co to obchodzi Gdańszczanina, Wrocławiankę czy innego mieszkańca? Co w tym wydarzeniu niezwykłego by robić z tego niusa No.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za wczesniej postawiłes kropkę ;] powinno byc tak:

 

Bez przechyłów politycznych w jakąkolwiek inną stronę niż PO ;]

No OK, od takich informacji jest TVN24. Tylko jak o tych wydarzeniach ma się dowiedzieć osoba która pracuje cały dzień albo taka która nie ma TVN24? Czy nie z najbardziej opiniotwórczego programu informacyjnego w programowo najlepszej stacji?

 

Od rana, co nie przełączę na TVN24 widzę palącą się cysternę. Co mnie to obchodzi? Co to obchodzi Gdańszczanina, Wrocławiankę czy innego mieszkańca? Co w tym wydarzeniu niezwykłego by robić z tego niusa No.1?

 

no niestety TVN24 jest nastawiona na tanią sensację. [beep]zielenie cały dzień na jeden temat i bez sensu to domena tvn24 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat wyborów wszystkie telewizje wałkują od co najmniej tygodnia, przedstawiają wyniki jak głosowaliby Polacy. Ale nigdzie nie usłyszałem co zmieni się w moim, zwykłego, przeciętnego Polaka, jeśli wybiorą Obamę a co jeśli McCaina? :D Dzięki wyborom kilkunastu dziennikarzy zrobiło sobie wakacyjne wycieczki po Stanach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę myślałem, że podmieniono nam flagę! :lol2: A tu kurka tylko Obama i McCain! :roll: I zero o naszych polskich tak ważnych sprawach :(

Może dlatego że prowadził Durczok... swego czasu było w miarę "głośno" jak "zapomniał" o którym święcie narodowym. Nie jestem pewien ale chyba tyczyło sie to flagi Polskiej - tak mi sie skojarzyło akurat ;)

 

A ja oglądam "fakty" + wiadomości ;)

Bo lubię wiedzieć jakie fakty przemilczano w "faktach" i posłuchać o kims(czymś) innym niż popraciu dla Obamy ;)

+ sport na tvp1 (choć teraz to przynajmniej w tvn nie muszą już pokazywać zdjęć z meczów jak o nich mówią ;) )

 

W miarę ciekawie prezentuja się również Wydarzenia (zwłaszcza lubię jak prowadzi hm.. Gugała co ciekawe był z tego co pamiętam ambasadorem Polski)

W sumie rzadko je oglądam ale wydają sie być najbardziej obiektywne ze względu na umieszczanie materiałow których nie pokaże tvp1 oraz nie przesycanie wszystkiego widocznym poparciem dla partii rządzącej co aż razi w "faktach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę myślałem, że podmieniono nam flagę! :lol2: A tu kurka tylko Obama i McCain! :roll: I zero o naszych polskich tak ważnych sprawach :(

Może dlatego że prowadził Durczok...

Powiadasz Durczok! Durczok to taki inny "patriota" - Że akurat i mnie też tak się jakoś skojarzyło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...