Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ale dużo jest tych tematów o tych tunerach, a mi chodzi aby ktoś doradził jakiś konkretny tuner do starego telewizora CRT. Bo nie wiem na jaki się zdecydować, a w internecie można kupić od 60zł, tylko chcę żeby ktoś poradził coś dobrego co posłuży za 100 kilkadziesiąt złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Chcę zapytać, czy jest aktualnie w sprzedaży tuner spełniający wymogi naziemnej telewizji cyfrowej oraz żeby posiadał pętlę, pozwalającą odbierać kanały analogowe oraz cyfrowe? Trzeba czekać aż pojawi Signal HD-527, czy można kupić inny tuner teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 września w sprzedaży pojawi się nowy tuner Signal HD-527...... Uwagę należy zwrócić na fakt istnienia pętli sygnałowej. Korzystać z niej mogą użytkownicy zamieszkujący obszary,w których uruchomiony został na razie tylko jeden multipleks cyfrowy. Dzięki pętli na tym samym odbiorniku oglądać można programy zarówno analogowe jak i cyfrowe bez konieczności stosowania dodatkowych rozgałęźników antenowych.

Pytając zasugerowałem się powyższym opisem tunera.

Jeśli zdecydowałbym się na rozgałęźnik antenowy, to jaki trzeba kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zapytam jeszcze tylko czy na chwilę obecną kupię tuner, który posiada pętlę sygnałową? Nie znam się za bardzo na tunerach, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że Signal HD-507 ma pętlę sygnałową. Czy ktoś z Was ma może ten tuner i może mi napisać czy warto go kupić. Najbardziej chodzi mi o czytelne i przejrzyste MENU, ponieważ będzie on użytkowany przez starszą osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak poczekam na ten nowy tuner Signal HD-527 ze względu na to, że będzie miał między innymi wyświetlacz. Ciekawe tylko, ile będzie kosztował. Mam nadzieję, że nie przekroczy 200 zł. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Signal HD-507 ma pętlę sygnałową, ma czytelne i przejrzyste menu, ogólnie to w porządku tuner i spełnia wymogi.

 

Wszystkich wymogów to on nie spełnia...

"Tuner nie spełnia wymagań „Ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej” w zakresie wyjścia audio S/PDIF oraz obsługi zdalnej aktualizacji oprogramowania systemowego (DVB- SSU)."

 

Pomimo tego, Dipol zdecydował się na kontynuację sprzedaży tego modelu. Nowa dostawa spodziewana jest na 10-15 października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chcieć bezlitośnie egzekwować zapisy tzw. ustawy cyfryzacyjnej, to 99,9% odbiorników nie spełnia tych wymagań, bo DVB-SSU nie ma żaden tuner na procesorze Mstar (wszystkie mają za to aktualizację po USB, więc jest możliwa). Te na innych architekturach, które DVB-SSU mają - zostaną jeszcze przefiltrowane przez kwestię złącz S/PDiF itp. i okazuje się, że zgodnego nie ma prawie nic.

 

Moim zdaniem trzeba podchodzić zdroworozsądkowo. Najważniejszy jest E-AC3, bo bez niego może kiedyś zniknąć dźwięk. Natomiast DVB-SSU nie wpływa na walory użytkowe (zresztą nie wierzę, żeby ktoś w przyszłości zdecydował się na puszczalnie aktualizacji oprogramowania w ten sposób, bo jest to zbyt drogie, w porównaniu do darmowego USB), podobnie jak brak przykładowo jakichś wyjść - przecież to widać i chyba każdy wie co kupuje i z jakim wyposażeniem.

 

Opticum HD FT24p: obsługuje E-AC3, odbiera HD - podstawy są zachowane. Złącza też są raczej OK (ma audio analog, S/PDiF, SCART, HDMI). Generalnie spełnia. Brak DVB-SSU. Nie wiadomo jak z wykorzystaniem metadanych do miksowania E-AC3 (samo E-AC3 działa), nie wiem jak z kontrolą rodzicielską na bazie "parental_rating_descriptor" - tego nie wiem w zasadzie w przypadku wszystkich modeli dekoderów. Nie jestem w stanie jednoznacznie określić, czy dekoder jest w 100% zgodny z wytycznymi, bo nie ma ku temu stosownych narzędzi. Mogę tylko powiedzieć, że jest zgodny w podstawowym zakresie (jeśli E-AC3 ma) lub nie (jeśli E-AC3 nie ma). Opticum HD FT24p plus jest w podstawowym zakresie zgodny.

 

Poruszałem te wszystkie kwestie we wpisie na blogu jeszcze w połowie lipca: http://blogi.satkurier.pl/67471-mr-orbi ... ne-mi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wybór tunera DVB-T nie jest prosty, jest masa sprzętu, każdy sprzedawca pisze co innego, ciężko się połapać i cokolwiek dobrego wybrać. Znalazłem kilka tunerów, jednak każdy zawierał inny składnik z mojej układanki wymagań, szukam sprzętu, który to wszystko połączy.

 

Chciałbym kupić tuner który (w kolejności od najważniejszego):

-Nagrywa programy po wcześniejszym zaprogramowaniu (najlepiej wg. daty i godziny)

-Podczas nagrywania jednego kanału można oglądać drugi

-Będzie odtwarzał jak najwięcej formatów filmów (z napisami) [interesuje mnie wszelaki divix oraz pliki MKV 720p i 1080p z napisami txt) i muzyki (głównie MP3 i FLAC [na jednej z aukcji było takie info])

-Wyjścia Chinch oraz Euro

-Możliwość aktualizacji softu (i kodeków) ew. możliwość wgrania "customowych" softów poszerzających mozliwości sprzętu

-Koszt z przesyłką do 150zł

 

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie?

Liczę na Waszą pomoc!

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, którą podałeś powoduje, że niemal wszystkie założenia dyskwalifikujesz. Za taką kasę dostaniesz sprzęt na procesorze Mstar i w zasadzie chyba tylko to. Wszystkie tunery na Mstar są w podobnej niskiej cenie i mają podobny soft, zwykle z tymi samymi możliwościami i błędami.

 

- nagrywanie wg. daty i godziny: generalnie to ma każdy tuner DVB-T

- oglądanie drugiego kanału: tylko częściowo, bo w ramach jednego multipleksu (tj. oglądając Polsat na TVP1 nie przełączysz)

- odtwarzanie filmów: za 150zł nie spodziewaj się cudów, tunery na Mstar odtwarzają sporo, ale na pewno nie tyle co da radę odtworzyć na komputerze, zresztą nawet płacąc więcej cały czas tuner DVB-T to tuner DVB-T, a nie odtwarzacz multimedialny, MKV jest wspierany na Mstar, ale są przypadki, że niektóre pliki nie ruszą (m.in. ze skompresowanymi nagłówkami)

- aktualizacja softu: to ma każdy tuner po USB, ale mało kto aktualizacje wydaje, softów alternatywnych nie ma, kodeków aktualizować się nie da, to nie Linux.

 

Czy kupisz Not Only TV MPVR4, czy nowego Signala HD-527, czy Maximuma T-102 HD PVR - w zasadzie na jedno wyjdzie - to nadal Mstar. Po prostu w tej klasie za tą cenę jest tylko Mstar - pod różnymi markami i w różnych obudowach, ale Mstar. Możliwości ma takie same - po prostu sprzedawcy raz napiszą jedną cechę, raz inną. Ogólnie jednak produkty potrafią to tak jak opisałem wyżej.

 

Nieco drożej powinien być Media-Tech MT4160 na innym scalaku, tj. Sunplus, ale to nie jest sprzęt bez wad, opinii na minus nie brakuje: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2143 (zwłaszcza ostatnie strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...