Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rocklee napisał:

że jakikolwiek co miał wiwy odbiornik dvb-t2 nie miał tak czułej głowicy jak właśnie ten t75 i teraz już nic nie wiem :C

Ostatnio duż można przeczytać na tematy nowego systemu nadawania i dekoderów. Wśród dekoderów wymieniane są między innymi jako polecane  dwa dekodery, Wiwa H265 MAXX i Ferguson Ariva T75. Obydwa mają bardzo odmienne menu, ale są uważane za dobre. Miałem je obydwa . Nie narzekałem. Sprzedałem i kupiłem dwa tupu mini. Wiwa H265 mini i Edision nano T265+. Na razie obydwa spisują się dobrze. Nic nie stoi na szafce. Jednym  pilotem włącza się TV i dekoder. Tak jak bym miał TV przystosowane do odbioru nowego standardu.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 20:53, Janio napisał:

Ostatnio duż można przeczytać na tematy nowego systemu nadawania i dekoderów. Wśród dekoderów wymieniane są między innymi jako polecane  dwa dekodery, Wiwa H265 MAXX i Ferguson Ariva T75. Obydwa mają bardzo odmienne menu, ale są uważane za dobre. Miałem je obydwa . Nie narzekałem. Sprzedałem i kupiłem dwa tupu mini. Wiwa H265 mini i Edision nano T265+. Na razie obydwa spisują się dobrze. Nic nie stoi na szafce. Jednym  pilotem włącza się TV i dekoder. Tak jak bym miał TV przystosowane do odbioru nowego standardu.

A jaka była czułość w maxxie i t75 u Ciebie? Która lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Mają. Przejściówka dostępna w komplecie, pozwala podłączyć zewnętrzny dysk do nagrywania.

Nie wiedziałem o tym bo nie korzystałem z takiego sprzętu, ale dzięki za poprawę

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roc45 napisał:

Nie wiedziałem o tym bo nie korzystałem z takiego sprzętu

Trzeba jeszcze do tego dodać, ale raczej każdy to wie że żeby nagrywać na Wiwa mini dekoder musi być podłączony przez zasilacz zewnętrzny. Gdy będzie podłączony do USB TV, z chwilą wyłączenia TV dekoder też się wyłączy. To taka mała uwaga.

2 godziny temu, rocklee napisał:

A jaka była czułość w maxxie i t75 u Ciebie? Która lepsza?

Czułości nie sprawdzałem. Nie mam takich przyrządów. Wskazania na dekoderach trzeba traktować jako dodatek wizualny. Jak wspomniałem mam da dekodery Edision nano i Wiwa mini. Na wiwie 100%/100%, na Edisonie od 74%/99%. Ta sama antena, obraz stabilny nic nie picseluje. Dlatego najlepiej mieć przyrząd do pomiary sygnału.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnoście Wiwy H265 Maxx - chodzi o przewodnik po programach EPG czy podczas przewijania poszczególnych programów na przewodniku zmienia się również odbierany kanał w tle na ten który aktualnie jest przeglądany w przewodniku EPG?

Edytowane przez boozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boozman Sprawdziłem to dla Ciebie w wersji Mini LED. Podejrzewam że wersja MAxx ma takie samo rozwiązanie, gdyż soft generalnie jest ten sam.

Zmienia się.

Nie ma także listy EPG wszystkich kanałów, podglądasz EPG tylko jednego kanału, każdą pozycję programową.

Strzałką w prawo/lewo zmieniasz EPG kanału, w tle zmienia się oglądany kanał także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@boozman Sprawdziłem to dla Ciebie w wersji Mini LED. Podejrzewam że wersja MAxx ma takie samo rozwiązanie, gdyż soft generalnie jest ten sam.

Zmienia się.

Bardzo dziękuje. To beznadziejnie. Nie podoba mi się taka opcja. Może Ariva T75 ma normalnie bez zmieniania się pogramów podczas przeglądania EPG i z listą kanałów.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ramirez napisał:

Dla mnie  w wiwie jest praktycznie, wygodne a to co dają większości telewizorów to jest tragedia. Na tyle że kupiłem zewnętrzny odbiornik.

W Wiwie opcja przeglądania EPG a w tle zmieniące się kanały na taki jaki aktualnie przeglądam w EPG jest niepraktyczna.  Już znalazłam dekoder który ma opcję przeglądania kanałów a w tle kanał się nie zmienia.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 07:46, boozman napisał:

Już znalazłam dekoder który ma opcję przeglądania kanałów a w tle kanał się nie zmienia.

To może warto podzielić się taką informacją. Może ktoś jeszcze oczekuje takiej funkcjonalności od tunera telewizji naziemnej.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przed weekendem kupiłem H.265 mini led. Podłączyłem, sam sobie znalazł kanały, nawet kilka dołożył. Zrobił pierwsze wrażenie. Jednak w sobotę mi podpadł. Wygląda to tak: Chuck Norris wyciąga swojego colta, celuje... obraz gaśnie, po chwili pojawia się plansza WIWA cośtam, boot - Chuck chowa colta. Leży góra trupów, ale nie wiem kto, bo znów widzę ciemność i planszę z reklamą WIWY. Chuck Norris wraca z pogrzebu, ale chyba nie idzie na stypę. Mam przerwę na reklamę w/w. I tak mniej więcej na połowie kanałów. Nieważne czy Morgan Freeman czy Morawiecki, minuta programu i pół minuty przerwy. W serwisie WIWY zasugerowali zwrot tunera sprzedawcy i zakup Maxxa, ale przy tv wiszącym na zawiasie średnio to widzę. Ktoś mi podpowie, gdzie szukać błędu?

Mieszkam w Łodzi.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregor887 napisał:

Dzień dobry.

Przed weekendem kupiłem H.265 mini led. Podłączyłem, sam sobie znalazł kanały, nawet kilka dołożył. Zrobił pierwsze wrażenie. Jednak w sobotę mi podpadł. Wygląda to tak: Chuck Norris wyciąga swojego colta, celuje... obraz gaśnie, po chwili pojawia się plansza WIWA coś tam, 

Posiadam dekoder Wiwa Mini bez Led ale to to samo. U mnie nie występują takie cuda. Jedynie to że się zawieszał w trakcie włączania aplikacji typu IPTV lub YT. Dwa dni temu pobrałem aktualizację V5.2.1.47 przez wifi i chyba błąd zniknął. Póki co odbiera dobrze. Nie mam zastrzeżeń.  Nie wiem gdzie go podłączyłeś. Ja używam zasilacza samsunga 5V/1A, zalecają 5V/1,5A. Jeśli używasz zasilania z USB TV może być za mały prąd. U mnie występowały problemy zaniki i picsele kiedy podłączyłem hub i podpiąłem dwa urządzenia , antenę Wifi i pendriva. Być może dwóch urządzeń nie daje rady pociągnąć, lub hub był niedobrany. Zmieniłem hub i odbiera dobrze. Miałem również Wiwę Maxx ale sprzedałem. Preferuje małe umieszczone za TV. Jeśli u ciebie wszystko jest dobrze to trzeba zwrócić i zamienić na inny.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tak mocno tu opisany,że aż trudno to powielać.Jeżeli chodzi o głowice,to unikaj chińszczyzny. Inne walory i marki,koledzy już tu polecali.Jeżeli nie lubisz czytać,to polecam  You tube,tam jest mnóstwo prezentacji.Wg.mnie,każdy ma inne wymagania.Mojego jeszcze nie ma w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś rok temu jak DVB-T2 wchodził z testami można było coś polecić. Dzisiaj na rynku jest bardzo dużo ofert dekoderów różnych firm. Trudno coś polecić. Należy przeglądać Internet lub popatrzeć na YouTube. Każdy z nas ma inne wymagania, inną lokalizację, system antenowy. Z mojej praktyki mogę napisać że w ciągu roku przetestowałem kilka tunerów. Jeden zwróciłem. Pozostałe w mojej lokalizacji odbierały wszystkie MUX bez problemów. Sprzedałem dlatego że postawiłem na tunery mini. Testowałem takie  jak: Wiwa H265 Maxx, Ferguson Ariva T760i, MAT Company 818T, Edision nano H265+ i Wiwa H265 mini.  Wymienione dwa ostatnie użytkuje. Mogę dodać tylko że dobrze kupić tuner w którym pilot posiada przyciski TV Control do sterowania podstawowymi funkcjami telewizora. Dzisiaj większość oferuje takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...