Skocz do zawartości

DVB-T na Podkarpaciu


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za jak się okazało niepotrzebne sianie niepokojów. Strona www.polskacyfrowa.org została poprawiona - wróciły poprzednie terminy i dołączyły "Bieszczady" :) .

Może jednak ktoś wie co będzie z Przemyślem. W tej chwili nadaje najbogatszą ofertę w regionie w analogu a po przejściu na NTC zostanie zlikwidowany ? Większość anten w tej chwili jest tam skierowana więc poźniej trzeba będzie zrobić zwrot o prawie 180st na Lubaczów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi los nadajnika na tatarskiej górze. Nie ma się co oszukiwać jeden z najgorszych (jeżeli chodzi o pokrycie, bo w technikę nie wnikam) nadajników w Polsce. Wiadomo on dużo lepiej rozsiewa na Ukrainę niż na Polskę, chyba celowo go zbudowano dla Polaków we Lwowie. Co do oferty to wcale nie taki najlepszy bo z Baranówki mają jeszcze TV4, ale to nadajnik małej mocy. Jak mam antenę ustawioną na Tatarską Górę (mieszkam w Pełkiniach 7, km na zachód od Jarosławia), jeżeliby zlikwidowali ten nadajnik to mi byłoby trochę żal, bo do Baranówki za daleko a z Giedelarowj tylko 3 kanały + Polsat z Zamościa. jednak w najgorszej sytuacji byliby mieszkancy Przemyśla, bo skąd tu łapać sygnał. A wybudować nowy nadanik nie ma gdzie, nie ma dobrej lokalizacji.

Całe szczeście, że narazie nikt nie planuje likwidacji nadanika. Najwyraźniej na stronie polskacyfrowa.org ktoś coś przeoczył, przecież miał być simulcast Giedlarowa-Przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.polskacyfrowa.org poprawiono w harmonogramie Leżajsk na Leżajsk-Przemyśl z szansą na uruchomienie w pierwszym etapie. Owszem można w większości miejsc odebrać sygnał z Leżajska lub Suchej Góry jednak napewno znajdą się "dziury" a dodatkowy nadajnik załatwi sprawę i dzięki temu zniknie też trochę dużych anten kierunkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznam że złapałem TVP 1 w DVB-T a nie w analogowej ?? czy może najpierw klikam na pilocie DTV i potem szukam programów

 

PS:ale ten wzmak można odłączyć :)

 

 

Najłatwiej będzie Ci złapać sygnał analogowy TVP 2 na kanale 29 tj. 535,25 MHZ tak ustawić antenę żeby obraz był jak najlepszy :) a później przełączyć TV na DVB-T i dać mu przeszukiwanie kanałów. Jak znajdzie kanały to wtedy możesz poeksperymentować z wzmacniaczem czy go wyłączyć czy pozostawiać, ale znając życie będzie trzeba go odłączyć z sieci i ma hulać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie. DVB-T nie lubi wzmacniaczy. Najlepszą anteną będzie dowolna Yagi lub Logarytmiczna. Nie szukaj na allegro, a w dobrych sklepach RTV. Polecam Dipol.

 

 

 

czy taka antena bedzie dobra ???

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A4011.htm

dodam ze mieszkam w okolicach jaroslawia wiec jak narazie szukalbym krosna a nie lezajska

a ze mieszkam w bloku wiec na balkon byla by odpowiednia (chodzi o wielkosc :) ) tylko nie wiem czy taka moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ja Cię nie rozumiem. Toż właśnie radzę jaką kupić. Weź zwykłą Yagę przynajmniej ok. 21 elementową lub "krokodylka". Nie są duże bo są to anteny na wysokie kanały tylko długie ale na balkonie taką właśnie zamontujesz. Z Jarosławia jak masz dobrą widocznośc na płd zachód to spokojnie odbierzesz, no chyba że nadajnik ma jakoś szczególnie ukierunkowaną wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychuu proponuje kupić antenę kierunkową ATX-55 ma ona małe wymiary i sprawuje się bardzo dobrze. Sam osobiście ją używam do odbioru DVB-T a do przekaźnika sucha góra mam w lini prostej 60 km . link do anteny http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_atx-55_XA3695.htm

A wygląda ona tak :

 

39716f01021315fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz mieć jeszcze większy zysk to wybierz ATX-91. Ma rację przedmówca anteny te mają większy zysk od "zwykłych" Yagi z kolei "krokodylki" porównywalny przy większej cenie i wielkości. A przy tym są bardzo ładne. Chyba sam sie na te ATXy skuszę jak będę kupował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...