Skocz do zawartości

DVB-T na Podkarpaciu


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konkurs na drugi multipleks ma być rozpisany za około miesiąc. Ma dotyczyć wyboru operatora, który będzie miał narzucone 3 programy wybrane również w drodze konkursu określonego przez KRRiT, jeden program lokalny i dowolny wybór pozostałych trzech programów.

Bardzo jestem ciekaw, jakiż to "kanał lokalny" dołączy z Suchej Góry? TVP Rzeszów będzie w MUX1. Na razie chyba nie ma nikogo na to miejsce. Co w takim wypadku? (Czyżby nawet UKE tego nie przewidziało?) Mam nadzieję, że miejsca nie zakosi TVN Warszawa albo TVS (w końcu to kanały regionalne, a że nie stąd... kogo to obchodzi!), by później odstąpić je za grubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki narazie te 3 programy ale nie wiadomo kogo to wina że tylko tVP bo w inych miastach czytając dołączono więcej TVP Sport,TV Puls,TVN itp nie wiem dlaczego Rzeszów tylko te 3 a przecież analogowo nadają TV4 Polsat TVN jeszcze i te kanały powinny być dołączone w testach.

Nie wiem kto tu decyduje.

Będe próbował,proszę jeszcze pomóc jak skierować antenę mam automatyczne wyszukiwanie czy na tym 42 kan.jak najechać anteną aby trafić na sygnał.Jak to robicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jak tak śledzę ta telewizję DVB-T to ten region to Afryka przepraszam z małej litery afryka,tylko pytam który to wiek i czy aby zapomniano że tutaj to też Polska chyba że zabór tylko jaki "polityczny?" Warszawa,Poznań w multipleksaach do 10 kanałow nie bedę wymieniał programów i w MPG4 a u nas ledwo 3 i to w MPG2.

Powiedzcie czym to jest podyktowane jedna firma Emitel robi testy kto w tym macza palce w tym wszystkim, jestem wkurzony dosadnie,a do tego mamy być w pierwszej kolejce już tyle lat jak są przekazniki i nic się nie robi wtym kierunku.Co to za kraj?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zawartości multipleksu zależy przede wszystkim od nadawcy czyli od TVP, firma Emitel robi to co im każe TVP.Również rodzaj kodeka zależy od nadawcy. Różnych ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z forum na stronie emitela. A poza tym to są regiony gdzie nie ma w ogóle żadnej możliwości odbiory dvb-t więc pod tym względem Podkarpacie to jeszcze nie afryka. Swoją drogą to czy wie ktoś coś na temat Dvb-t z Leżajska, czy to już definitywny koniec testów czy jest jeszcze może szansa na powrót dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według nowego harmonogramu ogłoszonego przez KRRiT sygnał 1 muxa z nadajnika Sucha Góra zostanie uruchomiony w pierwszym etapie w miarę możliwości do 30 września 2009r. lub jeśli nie zdążą to w drugim etapie nie później niż do 31 marca 2010r. Wyłączenie nadawania analogowego z Suchej Góry ma nastąpić do 30 września 2011r., więc równoległe nadawanie analogu i dvb-t będzie trwać 18 lub 24 miesiące. :smile:

Jednak najciekawsza sytuacja powstaje w przepadku nadajników Leżajsk-Przemyśl, ponieważ ich start jest planowany nie później niż do 31 lipca 2011r. a zakończenie emisji analogowej ma nastąpić do 30 września 2011r., więc tylko 2 miesiące równoległego nadawania analogu i dvb-t. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawie po lini prostej na poludnie ode mnie :)

Dziekuje za mapki.

 

Teraz pytanie: antena musi "widziec" nadajnik?

Mam dom jednorodzinny (niezbyt wysoki) i zastanawiam sie gdzie mam zamontowac antene.

Balkon (pietro) czy przymocowac do komina na dachu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...