Skocz do zawartości

DVB-T na Podkarpaciu


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj o 18.00 podczas programu lokalnego na TVP2 z Góry Jawor występowały dziwne anomalie. Dźwięk szatkował jak podczas zakłóceń cyfrowych, ale nie było żadnych makrobloków. Obraz ze studia TVP Rzeszów również był ładniejszy i czystszy niż dotychczas (materiały już nie, ale to normalne - analogowy zapis na taśmach zużywanych ponad normę producenta). Czyżby to świadczyło o przejściu stacji nadawczej na sygnał cyfrowy z Rzeszowa? Może przygotowują się w końcu na DVB-T!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zainteresowałem się dlaczego już od tygodnia nie działa DVB-T z Leżajska. Zadzwoniłem do firmy INFO-TV-FM i osoba z którą rozmawiałem powiedziała, że zakończyli testy w Leżajsku i nie wiadomo kiedy wznowią nadawanie. Decyzja o wznowieniu należy teraz do Telewizji Polskiej i nie wiadomo kiedy zapadnie. Trzeba cierpliwie czekać. Dużo też zależy od osób, którym zależy na DVB-T z Leżajska. Im więcej osób będzie zgłaszać chęć odbioru do TVP S.A. oddz. Rzeszów to może szybciej nadawanie będzie wznowione. Już wysłałem maila i czekam na odpowiedź. Zależy mi głównie na TVP INFO, bo w miejscu w którym mieszkam odbiór analogowy jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ciągu ostatnich 3 tygodni ktoś z was zauważył zmiany w sile sygnału z Leżajska, bo przed świętami odbierałem tvp1, tvp2 i tvpinfo, sygnał był słaby i czasem przycinało ale teraz nie mam nic. Może to wina pogody? Mieszkam ok 65 km od Leżajska w Janowie Lubelskim.

Według informacji zdobytych w internecie to zaprzestali już nadawać. Potwierdzić tego nie mogę na 100%, bo tego sygnału ja nie odbierałem.

Witam.Mam pytanie czy ktoś odbiera naziemną cyfrową z Krosna(Sucha Góra).U mnie sygnał zanikł wczoraj wieczorem i nie wiem czy to wina nadawcy czy mojej instalacji (tunera??)

Z Krosna ja odbieram i sygnał jest dostępny więc przyczyny musisz szukać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czytaliscie to

https://satkurier.pl/news/44881/harmonog ... olsce.html

to chyba jakies kpiny, u nas gdzie jest slaby dostep do analogu i poza tvp tvn i polsatem nic wiecej sie nie odbiera cyfrowka wejdzie dopiero w lipcu 2011 roku,

ale widze po okregach ze na koncu wlaczaja w biedniejszych regionach (oprocz nas sa jeszcze suwalki i bialystok) pewnie licza na wzbogacenie sie spoleczenstwa zeby mogli kupic dekodery :)

a tak powaznie to zostaje satelita do tego czasu, chyba ze POT cos wczesniej wymysli - oczywiscie jak jeszcze planuja cos uruchomic bo jakos nic nie widze na ten temat informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - żenada! Podkarpacie - województwo, w którym z tak wielką pompą ogłaszano uruchomienie nadawania z Suchej Góry i szerszego dostępu do TVP Rzeszów (analogowo pokrycie ok. 30%) ma być ostatnim etapem wdrażania nowej technologii? Jakby tego było mało, wygląda na to że do 2011 roku będą ciągle nadawać z kompresją MPEG-2. To jakiś żart! Będą testować przez 8 lat system, który i tak nie zostanie wprowadzony? Do tego nie słychać nic o zwiększeniu mocy nadajników (Leżajsk/Giedlarowa wyłączony na amen?) ani uruchamianiu kolejnych emisji testowych. Straciłem nadzieję, że kiedykolwiek będę miał całodobową TVP Rzeszów - bo za resztę oczywiście zapłacę prywatnej platformie cyfrowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo UKE, trzeba walczyć z KRRiT! Jak można nie dać do I etapu nadajników, które nadają testowo od x-lat? :evil:

 

No właśnie a tak wogóle to podkarpacie pierwsze wystartowało testową telewizją satelitarną oczwiście miesiącu kwiecień roku nie pamietam ale chyba 2003 lub 2004 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Rzeszowa i ta informacja podbudowuje mnie ponieważ nareszcie będzie można pooglądać programy w lepszej jakości bo ta obecna jest nidozniesienia,wszyscy powinni jak najszybciej wprowadzać ten system jest najlepszy i sprawdzony w Szwecji daleko od wielkich agromeracji mażna oglądać na antenach pokojowych a nie jak w Polsce maszty wysokie do nieba aby oglądnąć TVP1 powino się w polsce juz dawno tą DVB-T wprowadzić.

Myślę że prace się przyśpieszą i nie będą Nas nazywać Czarnogrodem średniowiecznym.

 

Pozdrawiam i spełnienia naszych marzeń. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli informacja o dołączeniu do pierwszego etapu cyfryzacji nadajników z Suchej Góry i Skrzycznego się potwierdzi to skorzystają na tym mieszkańcy aż trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego (a przynajmniej ich południowe części). Ciekawe tylko kiedy nastąpi przełączenie z MPEG2 na MPEG4 :?:

 

No właśnie a tak wogóle to podkarpacie pierwsze wystartowało testową telewizją satelitarną oczwiście miesiącu kwiecień roku nie pamietam ale chyba 2003 lub 2004 roku

Podkarpacie jako drugie wystartowało z naziemną telewizją cyfrową. Pierwsze było województwo dolnośląskie. U nas nadajniki wystartowały jako drugi i trzeci. Giedlarowa wystartowała 15 stycznia 2004r. a Sucha Góra 2 kwietnia 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...