Skocz do zawartości

arkbogumil01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No raczej zgodnie z profilem stacji telewizyjnej sportu tam nie zobaczysz .

😜

18 godzin temu, Golbi84 napisał:

Premierowo dziś w ramówce masz około 12 godzin i film nie jest powtarzany potem

Chodzi Tobie , że  w czasie 12 godzin ma być premiera filmu i film nie jest powtarzany potem  w ciągu doby?

🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 18:20, STARS.TV napisał:

4k to jest taka sama propaganda jak sławetne 3D. Zajmuje za dużo miejsca a korzyści są niewielkie, mówiłem to nie raz - dobre HD całkowicie satysfakcjonuje ludzkie oko :)

Moim zdaniem dobre HD to max co w zupełności usatysfakcjonuje 99,99999% Polaków (0,00001% takich jak @kingofsouth to nic nie znaczący odsetek społeczeństwa i nie ma sensu tylko dla ich zachcianek produkować coś ponad HD). 😃 Myślę, że jakby z ramówki wywalić kabarety i zastąpić je jakimiś mega tanimi serialami bardzo niskiej kategorii, to Filmax w emisji satelitarnej (nawet z samym PC+) mógłby przynieść całkiem ładny zarobek, zgadzacie się? 😃

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂*Ciekawe jaki byłby wynik ankiety:

-czy wolisz więcej kanałów w HD lub te , które są , w jakości" Super HD" , -czy nowe kanały 4K.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi dobry kabaret ale nie w takiej dawce, od rana praktycznie do wieczora, ileż można. Dziwie się dlaczego nie kuszą was polskie stare zapomniane filmy które by mogły wypełniać wymóg koncesyjny i przy okazji cieszyć seniorów lub młodszych widzów.  Na polskie filmy fabularne wyprodukowane przed wojną nie trzeba licencji bo są w domenie publicznej. Filmy z gwiazdami polskiego kina przedwojennego Bodo czy Dymszą przyciągały by nowych widzów, bo obecnie nikt takich filmów nie pokazuje i fajnie by uzupełniały ofertę wieczorną kina amerykańskiego. Na początek po rannej emisji serialu Bonanza można by pokazywać jakiś polski film przedwojenny. I było by mniej kabaretów, ramówka była by ciekawsza, i wymóg koncesyjny też by nie ucierpiał

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już proponowałem @PowerTV aby skupił się na polskim kinie przedwojennym i z lat .50-.90, bo tych też nikt nie emituje, ale nie odpowiedział. Jego logika nie jest trudna - po co kupować polskie filmy, jak można równie dobrze tani kabaret i mielić to przez cały dzień. Widz się znajdzie, wymóg koncesyjny się wyrobi, a mniej kłopotów z licencjami. 

Edytowane przez Sentence
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech stacja zmieni nazwę na Kabaretomax i wtedy nazwa miałaby większe odzwierciedlenie w ramówce, bo obecna do niej nie pasuje... :evil:

42 minuty temu, Sentence napisał:

Już proponowałem @PowerTV aby skupił się na polskim kinie przedwojennym i z lat .50-.90, bo tych też nikt nie emituje, ale nie odpowiedział. Jego logika nie jest trudna - po co kupować polskie filmy, jak można równie dobrze tani kabaret i mielić to przez cały dzień. Widz się znajdzie, wymóg koncesyjny się wyrobi, a mniej kłopotów z licencjami. 

Popieram! 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za emisją tych filmów. Ostatnio TVP Historia w zeszłym roku wyemitowała w nocy chyba ze 4-5 tytułów. Wszystkie po odnowieniu cyfrowym. Jednak to są filmy, których bardzo dawno nie było w polskiej tv, a kiedyś był taki cykl "W starym kinie", który prowadził Stanisław Janicki. Z kinem amerykańskim był cykl "Perły z lamusa", który prowadzili Raczek i Kałużyński. Teraz takich cykli brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP w bezpłatnym VOD są tego typu filmy , również w serwisie IPLA. Polskie filmy, których dawno nie było w telewizji.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PowerTV napisał:

Postaramy się wkrótce zrobić eksperyment ze starymi polskimi filmami przedwojennymi :)

Pomyśl jeszcze nad kinem powojennym. 

 

TVP VOD ma tylko to, co TVP Kultura i TVP Historia pokazują na okrągło. A Ipla SF KADR do końca 2021.

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 13:30, Sentence napisał:

Już proponowałem @PowerTV aby skupił się na polskim kinie przedwojennym i z lat .50-.90, bo tych też nikt nie emituje, ale nie odpowiedział.

A myślisz, że Winnicki robi kanały dla widzów i czy w ogóle coś poprawia? W mojej ocenie - absolutnie nie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kingofsouth napisał:

Odpalam usługę Online Vectra , a tam dzisiaj nowość Filmax 4K (Rozdzielczość 2160p)  😂

 

 

Filmax-4-K.jpg

Czyli jakość jest.

Pozostał jeszcze " tylko" odpowiedni kontent i czekać aż UPC może Orange dołączą  kanał do oferty.

;-)

Na PC+ nawet nie liczę, bo jedyny słuszny kanał to C+4K.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 14:22, PowerTV napisał:

Redakcja kanału FILMAX stanęła na rzęsach i bardziej szczegółowe EPG pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Dodatkowo baza filmów została w dniu dzisiejszym znacznie rozbudowana.

Zapraszamy do oglądania!

 

 

Filmax nadaje od kilku miesięcy a nadal jest bez EPG w MUX-L3 nawet uproszczonego z pozycjami FILM, SERIAL, KABARET.

Jak można mieć chęć coś obejrzeć skoro nie wiadomo o której godzinie start emisji danej pozycji ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ta jakość obrazu w MUX L4. Wiem, wiem. Koszty. Liczą się reklamy i telemetr. Ale jest granica przyzwoitości co do upychania stacji i pogarszania jakości. Czy takie coś mieści się w granicach przyzwoitości? Jak dla mnie to nie. Próbka do ocenienia bez kompresji. 

 

https://megawrzuta.pl/download/15f31157a50ec04ec30d02e82f08525d.html

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakość w muxie lokalnym woła o pomstę do nieba. Aż strach włączać telewizor. Do tego upchnięte jest tam aż  12 kanałów !  (np .mux w Szczecinie). Tu jak widać widz się kompletnie już nie liczy.  No chyba  że jest niewidomy.

Edytowane przez danielpes5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...