Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla subskrybentów


kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako fan Realu Madryt rezygnuję z C+Online po zakończeniu obecnego sezonu Premier League. Płaciłem 45zł za PL i LaLigę wyłącznie bo żadna inna dyscyplina sportowa mnie nie interesuje i ta kwota bez Premier League za kilka meczów czołówki i swojej drużyny w miesiącu to zdecydowanie zbyt dużo. Niestety mamy z Ligą Hiszpańską absurdalny podział na rynku pomiędzy C+ i Eleven. O ile Eleven mam w UPC tak tutaj na pewno rezygnuje i poszukam innych rozwiązań. Z tego co już się orientowałem nie ma niestety alternatyw (legalnych) w mniejszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@creativeopinion musisz złapać promkę. Była promka na jesień 20zł przez rok. Ja osobiście płacę 20zł na m-c za c+online dla żużla i tenisa. No i serial Kruk obejrzałem + kilka filmów. PL ani LaLiga mnie nie interesuje. Każdy płaci za to co "kocha" 😉

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, creativeopinion napisał:

Niestety mamy z Ligą Hiszpańską absurdalny podział na rynku pomiędzy C+ i Eleven.

 

Tak samo sprawa wygląda z żużlową Ekstraligą. A teraz na domiar złego, SGP wyparował jeszcze do trzeciego gracza.

 

15 godzin temu, michael112 napisał:

A jak tak dalej będzie, to zacznę im kibicować żeby utracili także Ekstraklasę, to tym bardziej będzie pole do obniżek. :P 

 

Twoje "marzenie" faktycznie może się spełnić. Podobno Viaplay ma spore szanse, aby przejąć prawa telewizyjne do Ekstraklasy.

 

Za: https://weszlo.com/2022/04/07/ekstraklasa-kontrakt-umowa-telewizja-prawa-telewizyjne-przetarg-media/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gizior89 napisał:

@creativeopinion musisz złapać promkę. Była promka na jesień 20zł przez rok. Ja osobiście płacę 20zł na m-c za c+online dla żużla i tenisa. No i serial Kruk obejrzałem + kilka filmów. PL ani LaLiga mnie nie interesuje. Każdy płaci za to co "kocha" 😉

Po utracie Premier League i Speedway Grand Prix (o którym większość tu zapomina) optymalną stałą ceną za pakiet c+ byłoby wg mnie 25 zł. Z interesujących rozgrywek piłkarskich zostaje właściwie pół La Liga i Ekstraklasa. Można dodać do tego Ekstraligę i WTA w tenisa ze względu na Świątek. Nie wyobrażam sobie, że od sierpnia cena subskrypcji zostanie na obecnym poziomie. Tym bardziej, że nie ma czym uzupełnić oferty sportowej, a oferta filmowa c+ jest biedna od BARDZO DAWNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, michael112 napisał:

A jak tak dalej będzie, to zacznę im kibicować żeby utracili także Ekstraklasę, to tym bardziej będzie pole do obniżek. :P 

 

3 godziny temu, grreg2084 napisał:

Twoje "marzenie" faktycznie może się spełnić. Podobno Viaplay ma spore szanse, aby przejąć prawa telewizyjne do Ekstraklasy.

 

Za: https://weszlo.com/2022/04/07/ekstraklasa-kontrakt-umowa-telewizja-prawa-telewizyjne-przetarg-media/

 

No właśnie dlatego wspominam ten temat. Przy czym w artykule piszą że Viaplay i Canal+ na razie stoją na równi jeśli chodzi o szanse.

16 minut temu, matinen napisał:

Po utracie Premier League i Speedway Grand Prix (o którym większość tu zapomina) optymalną stałą ceną za pakiet c+ byłoby wg mnie 25 zł. Z interesujących rozgrywek piłkarskich zostaje właściwie pół La Liga i Ekstraklasa.

 

Można sobie wyobrażać, ile ich pakiet będzie wart bez Ekstraklasy. Nie wiem czy nawet 15 zł?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po utracie Premier League i Speedway Grand Prix (o którym większość tu zapomina) optymalną stałą ceną za pakiet c+ byłoby wg mnie 25 zł. Z interesujących rozgrywek piłkarskich zostaje właściwie pół La Liga i Ekstraklasa. Można dodać do tego Ekstraligę i WTA w tenisa ze względu na Świątek. Nie wyobrażam sobie, że od sierpnia cena subskrypcji zostanie na obecnym poziomie. Tym bardziej, że nie ma czym uzupełnić oferty sportowej, a oferta filmowa c+ jest biedna od BARDZO DAWNA.
Oczywistym jest, że cena subskrypcji C+ się nie zmieni. Prawa raz się zyskuje, innym razem traci, tak już jest.
Oferta filmowa jak na razie biedna nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, matinen napisał:

Po utracie Premier League i Speedway Grand Prix (o którym większość tu zapomina) optymalną stałą ceną za pakiet c+ byłoby wg mnie 25 zł. Z interesujących rozgrywek piłkarskich zostaje właściwie pół La Liga i Ekstraklasa. Można dodać do tego Ekstraligę i WTA w tenisa ze względu na Świątek. Nie wyobrażam sobie, że od sierpnia cena subskrypcji zostanie na obecnym poziomie. Tym bardziej, że nie ma czym uzupełnić oferty sportowej, a oferta filmowa c+ jest biedna od BARDZO DAWNA.

Tak, jasne. Ceny za prawa do transmisji biją kolejne rekordy, a Wy jeszcze obniżki oczekujecie. 🤣

A potem dziwicie się czemu kolejnych praw nie są w stanie przedłużyć. 🤣

Patrząc chociażby na piłkę nożną.  Po fuzji n z Cyfrą+ - za Canal+ chcieli 119zł. Ludzie "nie zrozumieli oferty" i potem rozdawali nawet za połowę tej ceny. Jaki jest efekt? Żeby oglądać to co było wtedy w C+ dzisiaj trzeba jeszcze dokupić Eleven, Polsaty Sport Premium i Viaplay. Wychodzi to samo, jak nie drożej (patrząc na ofertę Sat, bo w stramingu co prawda bez pakietów TV, ale wyjdzie taniej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

Oczywistym jest, że cena subskrypcji C+ się nie zmieni. Prawa raz się zyskuje, innym razem traci, tak już jest.
Oferta filmowa jak na razie biedna nie jest.

Jeżeli obecna oferta filmowa c+ nie jest biedna to jak nazwać to co było dawniej? Praktycznie co weekend był przynajmniej jeden "głośny" tytuł. 

3 godziny temu, k05 napisał:

Tak, jasne. Ceny za prawa do transmisji biją kolejne rekordy, a Wy jeszcze obniżki oczekujecie. 🤣

A potem dziwicie się czemu kolejnych praw nie są w stanie przedłużyć. 🤣

Ile twoim zdaniem warte jest pół ligi hiszpańskiej, Ekstraklasa (w optymistycznym wariancie), Ligue 1 (jest również w całości na Eleven), WTA i Ekstraliga. Tak od nowego sezonu będzie prezentować się sportowa oferta c+. Tak jak zaznaczyłem zakładam optymistycznie, że utrzymają Ekstraklasę.

Po fuzji z n mieliśmy: 🇵🇱,🇪🇸,🇩🇪, Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Speedway Grand Prix, Ekstraligę i chyba 🇵🇱 piłkę ręczną (nie jestem pewien).

Dodatkowo była masa praw filmowych co przekładało się na głośne premiery od piątku do niedzieli co tydzień. Różnica była wręcz kolosalna w porównaniu do tego co zostanie w nowym sezonie. Żeby było jasne, mnie się czasy po fuzji z n BARDZO podobały. W jednym abonamencie była najlepsza piłka i dobry film. Nie to co teraz.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na razie naprawdę pod względem filmowym nie jest źle. Mam canal odv1997 roku i bywało z tym różnie. Najgorzej było jak powstał nfilm i zostali tylko z Universalem jak dobrze pamiętam. Teraz może tak być w 2023 roku jak serwisy wszystko pozabierają a oni wydadzą moc kasy na ekstraklasy A im zostanie kino świat i może coś z monolithu ale to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matinen napisał:

 

Ile twoim zdaniem warte jest pół ligi hiszpańskiej, Ekstraklasa (w optymistycznym wariancie), Ligue 1 (jest również w całości na Eleven), WTA i Ekstraliga. Tak od nowego sezonu będzie prezentować się sportowa oferta c+. Tak jak zaznaczyłem zakładam optymistycznie, że utrzymają Ekstraklasę.

Po fuzji z n mieliśmy: 🇵🇱,🇪🇸,🇩🇪, Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Speedway Grand Prix, Ekstraligę i chyba 🇵🇱 piłkę ręczną (nie jestem pewien).

Dodatkowo była masa praw filmowych co przekładało się na głośne premiery od piątku do niedzieli co tydzień. Różnica była wręcz kolosalna w porównaniu do tego co zostanie w nowym sezonie. Żeby było jasne, mnie się czasy po fuzji z n BARDZO podobały. W jednym abonamencie była najlepsza piłka i dobry film. Nie to co teraz.

O tym ile jest to warte zdecyduje rynek. Weszli nowi gracze i każdy chce mieć trochę "tortu" dla siebie. Tak, jak pisałem i pisał też @Pawop. Miał być C+ za 120zł to ludzie tyle płacić nie chcieli. No to teraz jest taniej, ale i praw nie ma tyle co kiedyś. Jak chce się te same prawa co kiedyś to trzeba dokupić inne usługi i wychodzi abonentowi na jedno. 

Ceny praw też idą w górę czego świetnym przykładem jest żużlowa Ekstraliga. W 2005 roku Polsat kupił te prawa za symboliczną 1zł. Ile kosztowały w obecnym przetargu to wszyscy wiemy.

 

Co do samej ceny C+ to wiadomo, że te 45zł to cena taka, by zaoferować chociażby HBO za 10zł. Z tego co pamiętam to w Cyfrze+ - 10 lat temu - pakiet C+ kosztował 40zł (to sie chyba Multipakiet nazywało). Więc niewiele mniej niż dziś, a jak bardzo zmieniły się ceny innych dóbr i usług przez ten czas?

 

W C+ zostanie się tylko to co najważniejsze, czyli Ekstraklasa, żużel i teraz WTA. Tyle. No i w sumie jako abonent PC+ niemal każdy dostaje jeszcze Ligę Mistrzów w cenie pakietu C+.

 

Do kwestii filmów się nie odnoszę,  bo zrobił to już @Pawop.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michael112 napisał:

Można sobie wyobrażać, ile ich pakiet będzie wart bez Ekstraklasy. Nie wiem czy nawet 15 zł?

 

Bardziej dotkliwy dla C+ byłby nasilający się odpływ klientów, którzy mają podpisane długoterminowe umowy (zapewne coś podobnego będzie się działo w najbliższych miesiącach w związku z utratą praw do Premier League; skala nie będzie może aż tak duża, ale jednak pewne zjawisko zostanie zauważone).

 

Póki co pakiety online stanowią dla C+ raczej dodatkowe źródło przychodu (nie główne); a to, że można było uzyskać dostęp do ich podstawowego pakietu za "kupno" paczki chipsów raczej wskazuje na to, że liczba klientów korzystających z ich usług tylko online pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za  obecne niedługo w Pl dwa serwisy HBO Max i Disney + zapłacę ok. 50 zł. Dwa serwisy na wysokim, (coraz lepszym)poziomie z najnowszymi produkcjami filmowymi i serialowymi oraz klasykami.
Za sam  C+ 45 zł. Wielokrotnie słabsza oferta filmowa + słabsza jakość (bez 4K) i gdzieniegdzie nadal reklamy. Sport? Jest już tańsza alternatywa.: (Dazn, Viaplay). Skróty z ESA są…darmowe na Ekstraklasa.tv i dostępne w apce na Apple TV. Krótko mówiąc: 45 zł obecnie za C+ Online jest przegięciem.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Toma441 napisał:

Za sam  C+ 45 zł. Wielokrotnie słabsza oferta filmowa + słabsza jakość (bez 4K) i gdzieniegdzie nadal reklamy. Sport? Jest już tańsza alternatywa.: (Dazn, Viaplay). Skróty z ESA są…darmowe na Ekstraklasa.tv i dostępne w apce na Apple TV. Krótko mówiąc: 45 zł obecnie za C+ Online jest przegięciem.

Jaka alternatywa? Jeżeli kogoś interesuje WTA, ligowy żużel czy Ekstraklasa to jaką alternatywę znajdzie w Viaplay czy DAZN? 

Ja mam jeszcze w Viaplay za 17zł, a i tak uważam, że to jest za dużo. Prócz kilku seriali nie ma tam nic ciekawego dla mnie. Filmowo tragedia, sport - zależy kto co lubi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastały ciężkie czasy dla kibica piłki nożnej, bo trzeba mieć wykupionych kilka abo lub subskrypcji, żeby móc mieć dostęp do meczów drużyn z którymi się sympatyzuje. Ja np. mam C+ i Eleven, bo dzięki temu oglądam ligowe mecze Barcelony. W C+ mam jeszcze ligę angielską, którą oglądam. Jednak żeby zobaczyć spotkania Barcy w LE muszę mieć Viaplay, a że oglądam też Ligę Mistrzów to muszę mieć PSP. Na koniec dodam, że oglądam mecze Ajaxu, które w ramach Eredivisie są raz puszczane w PSP a raz w zwykłych polsatach sportowych. Wychodzi więc na to, że muszę mieć wszystko, aby oglądać swoje ulubione drużyny. 

Edytowane przez Dawid88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że C+ online samodzielnie, jakościowo i technologicznie w cenie 45 zł jest…słabszy, niż D+ i HBO Max razem wzięte za 50 zł i to już dzisiaj. (Dodajmy do tego wtopę z ich dekoderami, które obecnie zostały wycofane…utratę Premier League…)

Po starcie D+ najprawdopodobniej nastąpi przetasowanie, jeśli chodzi o ofertę seriali i filmów (FOX), a jeszcze czeka nas start platformy SkyShowtime.  Cena jest absurdalnie wysoka, jak na to co oferują inni, szczególnie w segmencie filmów i seriali. Dodatkowo możliwość  wniesienia rocznej opłaty za Max czy D+ jest argumentem na plus. A na kupowanie np. C+ i HBO (Max)w jednym pakiecie za pośrednictwem C+ na pewno się nie skuszę, wiedząc że do dyspozycji są mniej awaryjne, przejrzyste, oryginalne aplikacje.

Funkcjonalność  całego interfejsu C+ od zawsze i nadal pozostawia wiele do życzenia, do tego nigdy nie mam pewności, że w usłudze C+ na pewno jest pełna oferta ich partnerów.

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy. Większość narzeka że tu czy tam jest słaba oferta. Na prawdę macie czas żeby wszystkie filmy i seriale nawet te które są superhitami obejrzeć? Np. taki netflix ma co miesiąc 40-50 originsów co daje Ok 500+ na rok. Trzeba chyba być supernolife'm żeby tylko to ogarnąć. Jak ktoś będzie chciał kupić c+ tylko dla sportu czy jakiegoś serialu to i tak go wykupi choć 45zł to faktycznie drogo ale wiadomo że łatwo znaleźć promki typu 20zl przez rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Cena jest absurdalnie wysoka, jak na to co oferują inni, szczególnie w segmencie filmów i seriali.

Skoro za nowe filmy z FOX-a i Universala cena jest absurdalnie wysoka to aż strach zapytać jaka jest cena Viaplay za "odgrzewane kotlety". 

1 godzinę temu, Gizior89 napisał:

Bądźmy szczerzy. Większość narzeka że tu czy tam jest słaba oferta. Na prawdę macie czas żeby wszystkie filmy i seriale nawet te które są superhitami obejrzeć? Np. taki netflix ma co miesiąc 40-50 originsów co daje Ok 500+ na rok. Trzeba chyba być supernolife'm żeby tylko to ogarnąć. Jak ktoś będzie chciał kupić c+ tylko dla sportu czy jakiegoś serialu to i tak go wykupi choć 45zł to faktycznie drogo ale wiadomo że łatwo znaleźć promki typu 20zl przez rok

To gadanie tutaj to tak w kółko przynajmniej od startu Eleven. Nic nowego.

Prawda taka, że jak prawa przejdą do konkurencji to wykupi się ofertę konkurencji i tyle. A nie biadolenie w kółko o tym samym. Niektórym trudno zrozumieć, że czasy 2013-15 już nie wrócą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

 A na kupowanie np. C+ i HBO (Max)w jednym pakiecie za pośrednictwem C+ na pewno się nie skuszę, wiedząc że do dyspozycji są mniej awaryjne, przejrzyste, oryginalne aplikacje.

Funkcjonalność  całego interfejsu C+ od zawsze i nadal pozostawia wiele do życzenia, do tego nigdy nie mam pewności, że w usłudze C+ na pewno jest pełna oferta ich partnerów.

Tzn. jeśli miałbym pakiet hbo max z oferty canal+, to nie loguję się przez stronę i aplikację hbo tylko przez canal+? Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...