Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś tutaj ktoś napisał, że Music Box Polska upuści tp. 10834V z dniem 1 stycznia 2023, więc całkiem możliwe, że Canal+ kończy się umowa najmu z końcem br na ten tp. , a biorąc pod uwagę, że został wyczyszczony praktycznie do zera, to śmiem sądzić, że tak raczej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy rozjazd tutaj mamy jeśli chodzi o komunikat a rzeczywistość. HD, remastery, full wypas a jednocześnie 3/4 obecnej widowni stanowił klient z marnego sd na satelicie. Dlatego zawsze powtarzam, że HD w kanałach muzycznych ma śladowe znaczenie i nie podniesie w istotny sposób oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że za jakiś czas Music Box może zwinąć się z Polski. Oglądalność na pewno nie będzie większa po rezygnacji z emisji na satelicie, a i tak stacja jest na praktycznie szarym końcu pod względem oglądalności wśród stacji muzycznych.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takiej niskiej ogladalności nie dziwie sie takiej a nie innej decyzji. przekaz satelitarny nawet taki kiepski swoje kosztuje

Popieram w 100% @STARS.TV . Co prawda HD jest już standardem ale lepiej zrobić dobry kanał który przyniesie dobrą oglądalność, zbudowac dobry zasieg u operatorów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i marzenia o podniesieniu do HD umarły. Każdy marzył o zmianach in plus, a tu taka niespodzianka in minus. Czyli małymi kroczkami idziemy w stronę zwinięcia interesu, ponieważ jak napisał:

34 minuty temu, STARS.TV napisał(a):

 3/4 obecnej widowni stanowił klient z marnego sd na satelicie.

To droga po równi pochyłej, jeżeli chodzi o oglądalność. Żegnaj Music Box. Szkoda, ponieważ całkiem niezły to był kanał. Na moim dekoderze na liście kanałów muzycznych miejsce numer 2 (po Stars TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2022 o 21:58, pablo21 napisał(a):

Zdradzę tylko że niespodzianka jest związana z szerszym i lepszym odbiorem kanału przez widzów. :-)

Że tak jeszcze zapytam - zakończenie emisji satelitarnej i przejście tylko do internetu to ma być ten szerszy dostęp? Według mnie to zawężenie dostępu, a nie jego poszerzenie.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę, że do żadnego "szerszego zasięgu" nie doszło i nie dojdzie. Kanał Music Box od samego początku nadawania jest za darmo na WP Pilot ;) A czy streaming jest tam czy na oficjalnej stronie to jeden pies :P Stacja mydli oczy zwykłym prostym widzom, że niby skupienie się na jakości Full HD, dlatego znikamy z satelity, bo tam jesteśmy w SD :D A my przebywający na tym forum wiedzieliśmy, że chodzi o likwidację transpondera i nic innego. Po co ten cały cyrk ja nie wiem? To tak jak likwidacja VIVY w 2017 roku. Kręcenie z ramówką typu więcej rozrywki, potem coraz mniej, na końcu sama muzyka i nagle oficjalny komunikat - likwidujemy stację z powodu niskiej oglądalności, a tak na prawdę poszło to odgórnie od Niemców, żeby tą stację "zaorać" na całym świecie. Ok, ziarenko prawdy w tym jest VIVA Polska - niska oglądalność, Music Box Polska - skupienie się na jakości HD, ale takiemu zwykłemu Kowalskiemu trzeba kiedyś powiedzieć prawdę, że tak musiało się stać i koniec :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo to widzę. Dorabianie ideologii do planów biznesowych.

 

Jak chcieli/chcą się skupić na jakości HD, to podnosimy wersję na satelicie do HD, w sieci dajemy "żyletę" w "super HD" i wtedy możemy pisać o skupianiu się na podnoszeniu jakości, a tak - chcieli zwinąć się "z nieba", to się zwinęli.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Polska znikła w 2017 roku, Music BOX Polska może zniknąć, ale na razie będzie w Internecie, to wina polityki naszego państwa, światopogląd? Ja już nie wiem dlaczego się wynoszą?. Albo wina Internetu, każdy się przenosi tam.  

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten kanał znika z Hot Birda...przyznam się, że w ostatnim czasie dość mocno wkręciłem się w oglądanie tego kanału muzycznego, ogląda się go lepiej niż Eskę, czy 4FUN TV...za to, że dają MIX hitów na czasie z przebojami sprzed kilkunastu lat, a czasami nawet pojawi się coś z lat 80-tych. Na szczęście mam WP Pilot i CDA Premium i Music Box tam zostaje, chociaż zdaję sobie sprawę, że to może być początek końca tego kanału w Polsce i co najważniejsze to niestety oglądalność na takich platformach nie jest mierzona o ile mi dobrze wiadomo....choć z drugiej strony MixTape jakoś utrzymuje się z dystrybucji w kablówkach, więc też bym nie wrzucał MusicBoxa od razu do trumny. Teraz leci: Narcotic Trust - I Like It....super, niedawno Alexandra Stan - Mr Saxobeat. Za takie rodzynki zapomniane w innych stacjach muzycznych z hitami na czasie sobie cenię ten kanał..a teraz nawet Abba - Dancing Queen puścili...jestem pod wrażeniem....do wyboru, do koloru...przekrój różnych dekad. A co do komunikatu...to cóż...robią dobrą minę do złej gry...nie chcieli napisać wprost, że nie stać ich na nadawanie z Hot Birda, że mają jakieś kłopoty, więc zasłonili się, że w streamingu są w wyższej jakości.

Edytowane przez RETROJAM500
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy widza to akurat nie będzie mi brakowało tego Music Boxa. Dla mnie to oni stali w opozycji do STARS.TV, byli trochę bardziej kolorowi niż STARS no i nie mieli takiego wkurzającego Pana Mariusza na forum ;) ale jakoś STARS do mnie bardziej przemawia, a często taki właśnie klimat można tan spotkać.

 

C+ ponoć obligatoryjnie podniósł wszystkim ceny od nowego roku i to dwukrotnie więc nie ma się im co dziwić, bo ciężko zarobić te kilkadziesiąt tysięcy przy takiej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...