Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mydelniczek już chyba nie dają. 

Słabe jest  wifi w tym wifiboksie. Gdy inne urządzenia w miejscu gdzie stoi wykazują sygnał 90-100% wifibox 40-50% przepustowość 16mb/s. N.p ultrabox4k wykazuje w tym samym miejscu 95% przeustowość 72mb/s. Nie wiem jak u Was ale u mnie zrywa sygnał przy korzystaniu z nc+go.

Był sprawdzany w punkcie, ale Pani powiedziała że raczej jest o.k. Nie miała drugiego dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylwo1962Tzw. mydelniczki, a konkretnie model ADB ITI-2851S jest cały czas nadal wydawany do usługi Multiroom jeśli salon ma takie na stanie, a klient nie chce wifiBoxa+. Nawet na stronie internetowej sklepu CANAL+ przy zamawianiu umowy jest wybór w kolejnych etapach przy opcji Multiroom możliwość zaznaczenia dekoderów ADB ITI-2851S lub wifiBox+ jako sprzętu uzupełniającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel napisał:

Mydelniczka nie ma wifi ale bardzo łatwo i w miarę tanio można wifi dołożyć. Jak najbardziej działa też nc+go oraz w przeciwieństwie do wifiboxa nagrywanie. Ale jak nie masz zamiaru z tego korzystać bierz wifiboxa.

Napiszcie proszę coś więcej o tym dołożeniu wi-fi i współpracy tego z dekoderem głównym. Bo mam wrażenie, że te wifiboxy + do końca życia z nami zostaną.... Trzeba się jakoś ratować. Bo nic gorszego o tego szrotu być chyba nie może.

Edytowane przez Ghost589
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już wcześniej w tym temacie. Część dotyczy nagrywania, ale nie tylko:

  •  po podłączeniu dekoder pokazywał, że dysk jest zajęty w 50% , ale jednak że dysk ma 2TB to zostało do dyspozycji zostało całkiem sporo miejsca..
  • dysk trzeba odłączać na noc bo inaczej rano zastajemy napis boot na dekoderze (podobno ten dekoder sprawdza aktualizacje w nocy? - więc możliwe, że jest to spowodowane przez to)
  • brak tytułów nagranych programów
  • nie wczytujące się epg (występuje także bez podłączonego dysku)
  • jeżeli epg się wczytało to przy przełączaniu kanału na wyświetlanym pasku informacji widzę co leci teraz i następny tytuł filmu - jeżeli pasek zniknie i naciskam przycisk pilot widzę tylko tytuł tego co leci obecnie dalej jest puste pole... (występuje także bez podłączonego dysku)
  • jeżeli jakimś cudem jest epg to widzę tylko co leci teraz i następny tytuł filmu natomiast dalej nie mogę przeskoczyć (korzystając z przycisku pilot) - chociaż jak wejdę w gazetę to są wczytane tytuły filmów do końca dnia (występuje także bez podłączonego dysku)
  • dłuższe chodzenie po gazecie TV skutkuje zawieszeniem dekodera
  • po wyłączeniu gazety na dekoderze jest wyświetlana godzina zamiast aktualnego kanału
  • gazeta muli tak że szkoda gadać
  • przy zmianie kanału lubi zanikać dźwięk - włączenie i wyłączenie dekodera nie zawsze przynosi skutek
  • na dwóch pozostałych dekoderach dodatkowych w domu nic nie idzie nagrać - po zaplanowaniu nagrania przełącza na TVN i nic się nie dzieje

Jeżeli to coś oferuje taką funkcje to powinna działać jak należy oraz inne rzeczy także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem poprzez e-mail o tych problemach do pomocy technicznej i powiedziano mi że mam go zabrać i iść do salonu i zostanie sprawdzony i wymieniony na inny w razie konieczności.  Napisałem na to w odpowiedzi czy dostane taki sam dekoder bo go zwyczajnie nie chce bo mam trzy takie i wszędzie są problemy - to odpowiedzi się już nie doczekałem. No i odpuściłem to bo stwierdziłem po przeczytaniu tematów że i tak mam szczęście , że coś nagrywa chociaż jeden ( na reszcie dekoderów mi to nie jest potrzebne). I nie zamierzam chodzić po punktach i udowadniać , że nie jestem wielbłądem. Bo by podłączyli w danej chwili i wszystko by działało, ale to nie oto chodzi żeby to na chwile działało. Nie są w stanie tak przetestować dekodera jak w warunkach domowych.

Nie wiem jak to zabrzmi, ale po prostu nie chciałem pogorszyć 😀

Edytowane przez Ghost589
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nagrywania raczej nie będę korzystał. Ale rozumiem rozgoryczenie. Oczywiście jak  w specyfikacji jest możliwość nagrywania to musi działać.

Ja przyznam, zastanowię się czy korzystać z multiroomu , czy pozostać przy module.

O problemie pisałem we wcześniejszych postach:

Czy faktycznie są takie problemy z tym wifiboxem?  Syn ma umowę multiroom z dekoderem 4k i jeden ten wifibox. Ja w tej chwili mam kończącą się z końcem stycznia umowę z modułem cam. Mieszkamy razem w jednym budynku. Mamy zamiar dobrać jeszcze jeden  wifibox zamiast tego modułu. Taniej i po co dwie umowy, ale jak mają być takie problemy z tym dekoderem!!!

Raczej nie będę nic nagrywał...

Może nie robić sobie kłopotu i zostać na tym module

Edytowane przez sylwo1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że poza nagrywaniem też są inne problemy jak choćby nie wczytujące się opisy filmów. Ogólnie są głupie zależności jakieś nie wytłumaczalne. Oglądasz sobie coś chcesz włączyć opis nie ma. Chcesz zobaczyć co będzie później nie ma ( będąc na tym kanale). Przełączasz na następny kanał i podczas przełączania się wczytuje tytuł filmu tego co leci i następnego na pasku po czym pasek się wyłącza - Ty wciskasz przycisk "pilot" żeby sobie zobaczyć np. opis tego następnego filmy co będzie leciał a tam puste pole (zniknęło) nie mówiąc już o tych co będą później (w skrócie podczas przełączania jest tytuł wyświetlany tego i następnego filmu po zgaśnięciu paska i wywołaniu go nie ma nic oprócz tytułu pierwszego filmu) I weź to zrozum i się człowieku nie wku.... Nie powiem bo dekoder ma także przebłyski , że działa normalnie ale to rzadkość.

Wile rzeczy można dodawać tu jeszcze np. słaby zasięg wifi, nie zrozumiałe rozłączanie się z dekoderem głównym.

Ja jestem rozczarowany głęboko tym dekoderem, ale to tylko i wyłącznie moja opinia.

Dobrze , że się kończy umowa w maju będę myślał co zrobić dalej, ale na to chwilę jeszcze nic nie wymyśliłem 😀

Edytowane przez Ghost589
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O słabym zasięgu wcześniej pisałem . Pani w punkcie sprawdzała 2 metry od routera i jest niby o.k

 

 

Słabe jest  wifi w tym wifiboksie. Gdy inne urządzenia w miejscu gdzie stoi wykazują sygnał 90-100% wifibox 40-50% przepustowość 16mb/s. N.p ultrabox4k wykazuje w tym samym miejscu 95% przeustowość 72mb/s. Nie wiem jak u Was ale u mnie zrywa sygnał przy korzystaniu z nc+go.

Był sprawdzany w punkcie, ale Pani powiedziała że raczej jest o.k. Nie miała drugiego dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dekodery byłyby OK, gdyby nie ich wrażliwość na stabilność zasilania. Zasilacz który ma wahania napiecia lub nie wyrabia się prądowo powoduje jego zawieszenia. Tak samo niestabilny sygnał z anteny lub za duży prąd pobierany z konwertera. Gdyby to było ok to można narzekać tylko na wolne działanie w aplikacjach internetowych i przywieszanie się na baby tv, gdzie są krótkie programy w EPG i to go boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ghost589 napisał:

Napiszcie proszę coś więcej o tym dołożeniu wi-fi i współpracy tego z dekoderem głównym. Bo mam wrażenie, że te wifiboxy + do końca życia z nami zostaną.... Trzeba się jakoś ratować. Bo nic gorszego o tego szrotu być chyba nie może.

Zaopatrujesz się w nanorouter TP Linka TL-WR802N i podłączasz go do portu USB w mydelniczce.

44 minuty temu, sylwo1962 napisał:

Czy na lepszym zasilaczu może działać lepiej? można przecież chyba wymienić.

A co z jakością obrazu i dźwięku,  n.p w porównaniu z dvbt, lub  innymi dekoderami ?

Nie sądzę, aby to była wyłącznie kwestia zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na tym dekoderze z radiem internetowym, który pracuje na multiroomie, główny dekoder to Ultrabox 4k. Do sieci oba urządzenia podłączone są po kablu. Otóż po uruchomieniu jakiegokolwiek stacji radiowej działa ona jedynie przez jakiś czas. Z reguły jest to około 30 minut, czasami potrafi się wyłączyć już po 20 minutach. W ustawieniach nie znalazłem żadnej opcji odpowiedzialnej za takie zachowanie dekodera.
Help.
Wymieniłem dekoder w punkcie obsługi klienta na taki sam. Niestety ten sam problem, radio internetowe po kilkunastu, czasami po kilkudziesięciu minutach wyłącza się. Czy jakość sygnału internetowego może mieć wpływ na takie zachowanie? Może jest to jakiś bug w oprogramowaniu dekodera? Mam prośbę do użytkowników forum, aby sprawdzili na swoich dekoderach działanie radia internetowego na tym szrocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...