Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wkroczeniu WifiBox'a do nc+ zastanawiam się nad wstąpieniem do tej platformy, cena ok. 80zł za Comfort+Extra+ + MRstandard trochę mnie zszokowała, ale wpadłem na pomysł, że mogę zrobić pseudo multiroom (przekładanie karty) wykorzystać stare dekodery Cyfry+ , bo dają do Wifiboxa kartę nieparowaną, jednak chyba czar prysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowej umowy jako nowy klient możesz wziąć wifiboxa z karta, sprzęt nie jest parowany. Ale do tej opcji niestety nie można na te chwile dobrać multiroom.

Ale myślę, że opcja i tak jest dobra. Mając jedna kartę nie sparowaną z dekoderem, możemy ją podzielić w splitterze, nboxach z e2, arivach itp.

 

Natomiast jeśli jesteś już klientem nc+ i chcesz dobrać tego wifiboxa do multiroomu, to dostajesz go sparowanego z karta i mało tego wifibox musi się jeszcze widzieć w sieci z dekoderem głównym, czyli Mediaboxem+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bo zgłupiałem :)

 

byłem dzisiaj w APSie (Białystok, Jurowiecka - punkt już dobrych kilka lat istnieje)

 

pytam czy do istniejącej już umowy (ncplus , multiroom standard , pierwszy dekoder - turbo, drugi- zwykła mydelniczka) mogę dwymienić mydelniczke na wifi boxa.

 

Odpowiedz : nie można

 

Uzasadnienie - Bo wifibox nie pracuje w trybie multiroom :) Pan twierdzi, że jest to dekoder samodzielny i na chwile obecną nie ma on funkcji działania w trybie multiroom.Nie ma opcji żeby działał w MR.

 

No albo ja coś źle te forum czytam albo Pan się pomylił.

 

Jak to jest w końcu?? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bo zgłupiałem :)

 

byłem dzisiaj w APSie (Białystok, Jurowiecka - punkt już dobrych kilka lat istnieje)

 

pytam czy do istniejącej już umowy (ncplus , multiroom standard , pierwszy dekoder - turbo, drugi- zwykła mydelniczka) mogę dwymienić mydelniczke na wifi boxa.

 

Odpowiedz : nie można

 

Uzasadnienie - Bo wifibox nie pracuje w trybie multiroom :) Pan twierdzi, że jest to dekoder samodzielny i na chwile obecną nie ma on funkcji działania w trybie multiroom.Nie ma opcji żeby działał w MR.

 

No albo ja coś źle te forum czytam albo Pan się pomylił.

 

Jak to jest w końcu?? :)

 

Pozdrawiam

 

A propo tego punktu to wybieraj inny znam go i nie polecam

Co do APSów w Białymstoku... byłem w Galerii Alfa, gdzie mówili mi, że nie ma parowania, dzień później poszedłem do APS w Atrium Biała, gdzie gość zaprzeczył, mówiąc że już wszystkie dekodery mają parowanie... Komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to oni w punktach sami nie wiedzą dokładnie i co punkt to inna opinia jeszcze w Białej to tylko pan siedzi cały dzień i nic nie robi bo tylko sprzedaje a obsługi klienta nie robi tylko do Alfy odsyła

A ten na Jurowieckiej odradzam bo mają stosunek do klienta taki jak nc+ olać

@ marwol takie było założenie nc+ że ten dekoder ma iść do multi roomu po to wsadzili mu WiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli nie ogarniam jeszcze pewnych rzeczy.

 

Od soboty testuję wifibox+ i chciałem się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Otóż dekoder ma problem z niektórymi ustawieniami sieci, zarówno wifi jak i ethernet. Problem polega na tym, że jeśli mamy sieć do której chcemy podłączyć dekoder i jej adresacja wygląda np. tak: 192.168.100.x to dekoder nie rozpozna przesłanej przez DHCP bramy domyślnej. Wszystkie adresy (IP, DNS, maska) pobierane są poprawnie, natomiast brama domyślna ustawiania jest na 0.0.0.0 przez co dekoder nie ma dostępu do sieci. Dodam jeszcze że próba ustawienia konfiguracji na manualną nie rozwiązuje problemu. Nawet jeśli ustawimy manualnie bramę domyślną na właściwą (u mnie 192.168.100.1) to po wyjściu z ustawień wraca na 0.0.0.0. Co więcej i co jest bardzo dziwne, przy próbie połączenia z taką siecią (gdzie brama ma adres 192.168.100.1) następuje zablokowanie rutera. Nie mam pojęcia jak to jest możliwe, ale jedynie twardy reset pozwala na wyjście z tego.

Ruter, na którym testowałem to TP Link TL-WR1043ND z najnowszym FW (WR1043ND_V1_140319) oraz przy zainstalowanym FW Gargoyle.

 

Aby problem nie wystąpił należy zmienić parametry swojej sieci. Problem nie występuje dla adresacji 192.168.1.1 oraz 192.168.10.1. Innych adresów nie testowałem.

 

Podsumowując, większość z ludzi nie będzie miała problemu z siecią, gdyż przeważnie stosuje się 192.168.1.1, ale jeśli ktoś używa innych adresów, mogą wystąpić problemy.

Ja niestety nie miałem możliwości przetestowania na innym ruterze dlatego jeśli ktoś ma odrobinę czasu i chęci to może sprawdzić ustawienia bramy 192.168.100.1 na innym ruterze.

 

Poza tym, jeśli chodzi o wrażenia to denerwujące jest bardzo długie uruchamianie dekodera jeśli opcja Szybki start jest nieaktywna. Jeśli aktywujemy tą funkcję to uruchamianie trwa zaledwie kilka sekund, ale przy wyłączeniu ciągnie prwnie znacznie więcej prądu, zwłaszcza, że nawet podłączone przez USB urządzenie nie jest odłączane (dysk zewnętrzny cały czas się kręci). Również dostęp do EPG jest bardzo utrudniony. Wchodzi się do niego przez Menu => Program TV. Natomiast przełączanie kanałów mnie zaskoczyło swoją szybkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to brak Radio+. W menu serwisy internetowe znajduje się jedynie Moje Polskie Radio i tuba.fm. Co więcej, dzwoniłem do supportu i pani powiedziała, że wyśle uaktualnienie i mam zostawić włączony dek na kanale 11 (TVP1 HD). Oczywiście nic się nie stało.

Czy macie jakąś informację, czy Radio+ będzie dostępne? Szczerze mówiąc bardzo bym się ucieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ostatnio szwankuje mi sagemcom 87 i byłem w punkcie popytać na jaki mogą mi go wymienić WiFibox+ bez przedłużenia umowy za 129zl (przy trwającej umowie) wynajem bez opłat miesięcznych, lub przy zmianie umowy czyli przedłużenie (przy trwającej umowie) na 24m 49zł bez miesięcznych kosztów... wiec dla starego abonenta WiFibox+ dostępny.... :D:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...