Skocz do zawartości

Telewizor 43-50' pod Ultrabox 4K do 2000zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam budżetowego telewizora do oglądania z dekodera Ultrabox 4K. Nie będzie tu podłączany komputer ani konsola.

Nie mam wielkich wymagań. Chodzi mi o fajny obraz i dźwięk. Oby nie klatkował w czasie oglądania meczów.

rozmiar 50' ale w razie czego mogę zejść do 43'. Powyżej 50' odpada.

Aktualnie pod uwagę biorę:

Samsung TU7102K

Xiaomi Mi LED TV 4S

Samsung TU8502U

TCL EP680

 

Brałem też pod uwagę TCL 50C715 QLED TV ale widziałem na forach, że Ultraboxem nie potrafi współpracować.

 

Co o tym sądziecie? Jakieś inne sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania meczy - sportu najlepiej tv z odświeżaniem matrycy 100/120 Hz a takiego w kwocie do 2000 zł nie kupisz.

Ale gdy budżet najważniejszy to https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jaki-telewizor-do-1500-zl-kupic.html

Edytowane przez sztywniak
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że do oglądania z budżetowców wygląda naprawdę OK. Zobaczę w praniu jak to działa.

W kazdym razie jak śledzę oferty w ostatnich dniach to pojawia się sporo ciekawych opcji.

Dziś w nocy był Samsung 50' TU7101 za 1600zł.

To samo Xiaomi w wersji 55' jest za 1599zł.

Jak się ma czas to można upolować coś ciekawego. ?

Edytowane przez Martinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marko 345 napisał:

Zamówiłem ten model i też sobie po testuję.

tez zamawiałeś w MM?

Daj znać jakie są twoje odczucia.

Wg mnie jeśli promocję zrobili na sztuki z matryca VA to może być dobrze. ?

Na razie wyczaiłem jedną "wadę". ? Otwory pod uchwyt mają rozstaw aż 30x30cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor dojechał obecnie testuję go z modułami aby zobaczyć co i jak się dzieje.

Działa z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu  i z modułem Tivusat (karta złota).

Nie działa z modułami TNK HD i N na kartę. Od czasu do czasu pojawia się komunikat Moduł dodano moduł usunięto pomimo że Moduł z kartą jest w telewizorze. Może ktoś wie czemu tak jest? Sprawdzałem na dekoderach Cryptoboxach i tam nie ma problemu tych modułów z dekodowaniem kanałów.

Najładniejszy obraz jest na kanale Rai 4K wiadomo jakość nadawania większy bitrate, na kanałach HD tez obraz jakościowo Ok ( Im wyższy bitrate to obraz lepszy a mniejsza przepustowość tym obraz widać trochę rozmyty co do kanałów SD to trochę poniżej oczekiwań ale ujdzie w tłumie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję obecnie 50' Samsung RU7452.

I jestem trochę zdezorientowany bo kiepsko to wygląda jeśli chodzi o kanały z dekodera Ultrabox 4K.

Jakie macie ustawienia?

U mnie niektóre kanały są Ok ale niektóre w tym TVN24 wypadają średnio. Natomiast bajkowy BabyTV to wygląda jakby leciał z VHS.

Mam jeszcze 32' FHD i tam wygląda to o wiele lepiej.

 

Materiały z youtube czy netflix są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 10:41, Martinos napisał:

..... I jestem trochę zdezorientowany bo kiepsko to wygląda jeśli chodzi o kanały z dekodera Ultrabox 4K .....

 

Materiał poniżej 4k (1080i czy tam 720p) już z definicji wygląda kiepsko na TV 4k. Napisałem o tym na innym wątku, jak sobie obejrzałem polsatowskie HD z DVB-S2 na jakimś nowym Samsungu 4k. Jakość była dramatycznie słaba. I nie wierz w żadne bajki, jakie tu co niektórzy opowiadają, bo z tego co zauważam to najlepsze bajki opowiadają naganiacze ze sklepów, którym magazyny pękają w szwach ....

:D

 

 

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 13:48, pawelo1968 napisał:

W tym temacie też prosiłbym o poradę kupna tv 50 cali.1.Samsung UE50TU8002,2.PHILIPS 50PUS6704 UHD,3.TCL 50EP660X1 do współpracy z tunerem 4k canal plus?

Ja fachowcem nie jestem. Ot zwykłym szarym, oglądaczem. Po zakupie telewizora 4K wyłącznie pod Ultrabox 4K po kilku dniach wróciłem do telewizora FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel napisał:

Nie mam telewizora 4K ale jeśli to jest podobnie jak z kanałami SD na telewizorze FHD to się nie dziwię. Do tego dochodzi jeszcze najczęściej większa przekątna i zamiast być lepiej jest gorzej.

Na 4K fajnie wyglądają filmiki z youtube ( te wszystkie prezentacje), dobrze wygląda Netflix.

Natomiast oglądanie TV z dekodera Ultrabox 4K nie wygląda już tak kolorowo. Tam po prostu nie ma... treści 4K.

Wg mnie TV 4K pod sam dekoder nie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 13:48, pawelo1968 napisał:

W tym temacie też prosiłbym o poradę kupna tv 50 cali.1.Samsung UE50TU8002,2.PHILIPS 50PUS6704 UHD,3.TCL 50EP660X1 do współpracy z tunerem 4k canal plus?

 

Philips 6704 ma bardzo dobry efekt HDR - to jeo największa zaleta w porównaniu do pozostałych telewizorów. Warto chyba też poczekać na promocje związane ze zbliżającymi się promocjami pod koniec listopada. To chyba zbiega się wraz z otwarciem marketów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelo1968 napisał:

Przymieżam się do tego:https://www.ceneo.pl/94678071,co sądzicie?

 

 

Jestem podobnie jak Ty przed wyborem TV, akurat szukam czegoś wiekszego ale dużo sensownych opinii naczytałem się na temat tego modelu LG. Matryca 120 HZ, technologia Nano i pilot Magic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, szyzag123 napisał:

Pamiętajcie : efekt 4K rozpoczyna się od 55 cali. Jeśli faktycznie celujecie, żeby odczuwać to 4K.

 

Nawet przy mniejszych przekątnych nie ma właściwie wyboru i tak wybrany zostanie 4K. Ta rozdzielczość jest z nami już 4-5 lat - nie ma nawet 43 z FullHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...