Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MTV Europe grało dosyć dużo niemieckojęzycznych klipów...baaa przecież grali hiszpańskie np. Heroes Del Silencio "Entre Dos Tierras" (grane tylko u Starsa w Best Rock), włoskie np. Jovanotti, Eros Ramazzotti, również polskie np. 2 klipy Maanam, a niemieckie nawet były notowane na European Top 20 (np. Die Prinzen - Alles nur Geklaut). Na MTV Europe można było zobaczyć Die Fantasticher Vier, Toten Hosen, Tic Tac Toe, Lucilectric "Madchen" (pamiętam kolor strapa 'łososiowy'), Edelweis itd itd. 

Najbardziej zastanawia mnie dlaczego nie puszczają FELIX "Don't You Want Me" - to był numer 1 European Top 20 i jest to DJ z UK. Ostatni raz ten klip widziałem na MTV Polska w Partyzone w 2003 roku, skąd mam nagranie. Utwór był wielokrotnie remixowany, ale żaden nie jest godzien oryginału z '92. Żadna inna stacja go nie puszcza, Stars też nie chce.

A co z klipami KLF? Kolejny brytyjski zespół znany nawet w USA. Najlepszy ich klip wg mnie to "Justified and Ancient".

 

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część "brakujących" klipów - to może być problem z prawami autorskimi. Na jednej z grup o MTV Europe na FB wypowiadał się na ten temat ktoś z Viacomu. Swoją drogą znalazł się i odezwał się tam człowiek, który opracowywał "kultowe" strapy oraz całą oprawę z początków lat 90-tych:).

 

Co do KLF, to od 1 stycznia w końcu utwór "Justified and Ancient" pojawił się na Spotify czy YT Music. Wcześniej nie było. Pewnie ten sam powód.

 

Co do niemieckich klipów - też widywałem, ale przypominam sobie, że na 13E przed końcem FTA leciała wersja na Niemcy z ich reklamami. I może jakieś klipy się różniły. Latałem wtedy anteną po orbicie obrotnicą i już nie pamiętam, z której pozycji widywałem niemieckie klipy. Reklamy na pewno z 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bytesize napisał:

Najbardziej zastanawia mnie dlaczego nie puszczają FELIX "Don't You Want Me" - to był numer 1 European Top 20 i jest to DJ z UK. Ostatni raz ten klip widziałem na MTV Polska w Partyzone w 2003 roku, skąd mam nagranie. Utwór był wielokrotnie remixowany, ale żaden nie jest godzien oryginału z '92. Żadna inna stacja go nie puszcza, Stars też nie chce.

A co z klipami KLF? Kolejny brytyjski zespół znany nawet w USA. Najlepszy ich klip wg mnie to "Justified and Ancient".

 

 

 

 

Dla ciekawostki Felix "You Don't Want Me" i KLF było emitowane przez MTV Adria jeszcze w 2017 roku. Generalnie jednak problemy z puszczeniem teledysku przez prawa autorskie mogą się zdarzyć. Są pewne klipy, które MTV Adria puszczało mało albo wcale, a emitowali praktycznie wszystko co było w archiwach. Nie doczekałem się nigdy np. Inner City "Ahnonghay", które było na MTV w latach 90. Ian Pooley "What's Your Number" było np. tylko raz w Chill Out Zone przez chyba 8 lat emisji programu. Ale to były raczej jakieś pojedyncze przypadki, poza tym solidnie wykorzystywali archiwa na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bytesize napisał:

Heroes Del Silencio "Entre Dos Tierras" (grane tylko u Starsa w Best Rock), FELIX "Don't You Want Me" - to był numer 1 European Top 20 i jest to DJ z UK.

Heroes Del Silencio grają w MTV DE "MTV Back For Good" , Felixa grali w MTV Dance UK, teraz często grają na Clubland TV, KLF -  "3 AM Eternal"  "Last train to trancentral" i "What time is love" leci na Magic TV (BG) w "Samo Party Hitowe", a "Justified and Ancient" było w MTV DE ? Czasem warto mieć coś więcej niż tyllko 13E :D

Edytowane przez djrafik
KLF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że dla nich to bez znaczenia, czy krzywo, czy w ogóle w kwadraciku (np. Kylie Minogue - Locomotion na MTV 80s), czy tak jak z Prince - The Most Beautiful Girl In the World - mają zupełnie popsuty początek (jakaś usterka cyfrowa, popsuty plik) - gdyby ktoś to kontrolował, to by poprawił. Ale brak nadzoru - w tym sensie, merytorycznym ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo się tyczy tagowania utworu. Często widzę jak teledyski są podpisane byle jak, np. "SAINT ETIENNE,PAUL VAN DYK - TELL ME WHY (THE RIDDLE)" lub mieszają wykonawcę z tytułem utworu jak wczoraj: "Sonic Empire - Members Of Mayday". Albo część informacji jest napisana Caps Lockiem, jak nie wszystko.

 

Zresztą i tak nic nie przebije tego, jak oni datują klipy. Jeśli oznaczą je rok do tyłu lub do przodu to jeszcze pół biedy, bo mogą się sugerować premierą u siebie na miejscu. Ale jak ni z gruszki ni z pietruszki walną, że np. piosenka z lat 90. widnieje u nich jako 2003 to jest to błąd, za który powinni wylatywać z pracy ;)

Bardzo dużo takich rzeczy miało miejsce na VH1 PL, w pasmach ze starymi teledyskami. Teraz, oglądając MTV DE widzę, że się z tym uporali... Chyba, że wrzucają dopracowane już klipy na niemiecką antenę.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma do rzeczy podawanie ciągle w postach kanałów, które albo nie istnieją, albo ich prawie nikt w Polsce nie ogląda/oglądał, bo nie ma ich w ofertach operatorów. ?????? Tak jak posty typu: "Na MTV USA puszczają...." A jakie ja klipy widziałem na The Vault czy B4...!!! ? ?

STARS jak to prawda to sprawdzę poprawność "belki" ? poprosiłbym o jeszcze 1, o którym pisałem milion razy...hehehe

Z tym KLF od 1 stycznia to prawda, bo ten klip usunięto mi z mojego kanału właśnie teraz. 

Z Princem też prawda, początek jest popsuty. I nie pamiętam, czy jest symbol AFKAP, ARTIST, czy Prince w strapie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2021 o 23:16, Mr. Orbita napisał:

90s Dance Anthems: dziś nawet udało się przez 4 godziny nic nie powtórzyć. I nie było Roxette, ani Smash Mouth - wow. Inkredibul.
tim-and-eric-mind-blown.gif


A nawet wygrzebali jeden rodzynek - zapomniane nagranie duetu Cubic 22 - Night In Motion. I to w niezłej jakości. To ciężki klip z dynamicznymi zmianami barw, na YouTube 480p męczy oczy, a tu dało się obejrzeć.

5492.jpg

 

Dlaczego z takich rzeczy nie składają bloków? Chociaż pewnie mało kto by chciał oglądać aż takie wykopaliska...

 

Dla porządku lista (bold - moje wybory?
MTV 90s Dance Anthems 2021-01-02 19:00 - 23:00

  1. DNA ft. Suzanne Vega - Tom's Diner
  2. Rosie Gaines - Closer Than Close
  3. Cher - Believe
  4. Haddaway - Life
  5. Corona - Rhythm Of The Night
  6. K.W.S. - Please Don't Go
  7. Ce Ce Peniston - Suddenly
  8. London Beat - I've Been Thinking About You
  9. Madonna - Ray Of Light
  10. Kym Sims - Too Blind To See It
  11. Jamiroquai - Virtual Insanity (no ileż to można grać?)
  12. The Prodigy - Firestarter (nadal spacja na końcu tytułu)
  13. Deee-Lite - Groove Is In The Heart (mam słabość do Lady Miss Kier z tego klipu, mogę oglądać 1000 razy i zawsze mi się podoba :) )
  14. C+C Music Factory - Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)
  15. Faithless - Insomnia (spacja na końcu tytułu...)
  16. Reel 2 Real - I Like To Move It (błąd w nazwie grupy - Reel 2 Real, a nie Reel 2 Reel)
  17. Urban Cookie Collective - The Key, The Secret
  18. 2 Unlimited - No Limit
  19. Olive - You're Not Alone
  20. Armand Van Helden - You Don't Know Me
  21. New Order - True Faith
  22. Mr. Oizo - Flat Beat
  23. Wamdue Project - King Of My Castle
  24. Culture Beat - Mr. Vain
  25. Phats & Small - Turn Around
  26. Groove Armada - I See You Baby
  27. Robyn - Show Me Love
  28. Artful Dodger ft. Craig David - Re-Rewind (błąd w tytule)
  29. Underworld - Born Slippy
  30. Chad Jackson - Hear The Drummer (Get Wicked)
  31. Madonna - Beautiful Stranger (no ileż to można grać?)
  32. Fatboy Slim - Praise You
  33. Adventures of Stevie V - Dirty Cash
  34. Dario G - Sunchyme
  35. Livin' Joy - Dreamer
  36. Jennifer Lopez - Waiting For Tonight
  37. Daft Punk - Around The World
  38. Bucketheads - The Bomb!
  39. Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee)
  40. DJ Jurgen ft. Alice Deejay - Better Off Alone (oooo, widzę, że jak już wygrzebali, to teraz będzie katowane :) ze skrajności w skrajność, choć faktem jest, że z dyskografii Alice Deejay jeszcze tylko Back In My Life mieści się w latach .90)
  41. Nightcrawlers - Push The Feeling On
  42. Bobby Brown - Two Can Play That Game
  43. Haddaway - What Is Love
  44. Adamski & Seal - Killer
  45. The Shamen - Ebeneezer Goode
  46. Heller and Farley Project - Ultra Flava
  47. Stardust - Music Sounds Better With You
  48. Whigfield - Saturday Night
  49. ATB - 9 PM (Till I Come)
  50. N-Trance - Set You Free
  51. Robin S - Show Me Love
  52. Everything But The Girl - Missing (Todd Terry Mix)
  53. Grace - Not Over Yet
  54. Black Box - Everybody Everybody (miła odmiana od Ride On Time, choć to nie jest zupełna nowość, już to grali)
  55. Run DMC vs. Jason Nevins - It's Like That
  56. The Outhere Brothers - Bom Boom Boom
  57. Shanks & Bigfoot - Sweet Like Chocolate
  58. Fatboy Slim - The Rockafeller Skank
  59. The Prodigy - Out of Space
  60. Apollo Four Forty - Ain't Talkin' 'Bout Dub
  61. Goldie presents Metalheads - Inner City Life
  62. Cubic 22 - Night In Motion

Zaraz po bloku wpadły jeszcze w klimacie - Ultra Naté - Free oraz Aqua - Turn Back Time. A później przyszła Christina Aguilera i wszystko popsuła :P

 

Oglądałem trochę z premedytacją, bo już wczoraj - w bloku piątkowym - zauważyłem np. The Real McCoy, czy Storm (te, co były grane, nic nowego), co wzbudziło nadzieję, że może dziś się postarają.

 

Z wykopalisk w innych blokach - znalazł się Jamiroquai - Alright (zwiększając nadmierną obecność Jamiroquai, chociaż słyszałem, że ma fanów w Warszawie :lol2: ), Darude - Sandstorm (był, później go nie widziałem, teraz znowu się objawił) oraz Tom Jones z Mousse T. - Sexbomb (ryzykowne, singiel był wydany już raczej w 2000).


Z Moby jestem zaskoczony, może to był aż taki oklepaniec, że go podświadomie ignorowałem, aż raz go nie zignorowałem? :D

 

Mary J. Blige w Girl Power Hour przynajmniej pasuje :D Faithless ciężej podpiąć, a i ja na niego raz wpadłem :D Chociaż teraz takie czasy, że może Maxi Jazz coś przed nami ukrywa? :D Nie no, żartuję, pewnie chodzi o Sister Bliss, ale sens takiego nagrania z męskim wokalem w bloku z założenia kobiecym jest mocno naginany.

 

Co do Club MTV to boli mnie tam straszny rozrzut tematyczny, ale rzeczywiście - widzę po Waszych wrzutkach z wykazami klipów, że zdarzają się lepsze wykopaliska. Jeśli to produkują też w UK, to cóż... może uznali że MTV 80s/90s mają grać tylko naprawdę mocne hity (z perspektywy UK). Bo gdy ewidentnie mają więcej klipów, ale nie wpadają na 90s no to trudno zrozumieć inaczej niż albo celowo, albo produkują gdzie indziej.

Tutaj lepsza jakość. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś tak było na jakimś kanale VIACOM-u. Nie ma reklam, więc w ciągu 4 godzin mieści się nie 50 tylko 60 teledysków. Czasami zrobią 50 miejsc i potem zwykła playlista. A raz widziałem Top 50 zaczynające się od 60 miejsca. Od 60 do 11 to było Top50, a od 10 do 1 zwykła playlista. A gdy kiedyś na VH1 był Final Countdown to prawie zawsze było mniej niż 50 miejsc. Lubią nas zaskakiwać ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwie godziny temu wróciłem do domu i zerknąłem na zapis 90S DANCE ANTHEMS!. Nic poza „UNDERWOLRLD”, „YORK” czy ostatnim klipem, nie było nic ciekawego. 

 

Natomiast w trwającym ULTIMATE 90S ANTHEMS! jest trochę teledysków z poza codziennej playlisty, a które pamiętam z VH1 Classic. 

 

Mimo wszystko, kluczem do sukcesu MTV 90s jest przeniesienie produkcji - najlepiej do Warszawy. Polacy znają się na latach 90. jak mało kto i raczej nie puściliby tu disco polo.

Edytowane przez mastano
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ogólnej "ekscytacji" tym kanałem. Przecież słabiutko grają. Jak na moje oko to jest to taki VH1 Classic z ostatnich lat - tyle że w wersji z piosenkami lat 90.

Też bym sobie życzył powrotu do nadawania z Warszawy. Ale Viacomowi najwidoczniej szkoda kasy na zatrudnienie tych kilku ludzi, którzy by dbali o emisję/wybór klipów. Wystarczy, że w Warszawie siedzą prezesi/PR-owcy i zgarniają kasę.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...