Skocz do zawartości

Czy warto moduł CI HD do CP oraz jaki dekoder?


roger7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zależy mi szczególnie, żeby oglądać cyfrowy polsat sport hd, przede wszystkim ze względu na siatkówkę.

Waham się tylko czy brać Samsunga 370, czy moduł CI HD, bo moduły CI cyfrowego polsatu

z tego co słyszałem wcześniej zawsze sprawiały problemy (a przynajmnie nie można było oglądać programów HD).

Czy te nowsze są lepsze, kompatybilne z wieloma dekoderami, czy warto je brać zamiast rozwiązania ze sparowanym dekoderem (samsung 370) ?

Jeśli tak, to jaki warto kupić dekoder, zależy mi żeby był szybki, miał bardzo dobrą jakość dźwięku/obrazu i dobrze gdyby miał możliwość zapisu na zew. dysk.

Czy Ferguson HD 8900 będzie dobry, czy są jakieś lepsze ?

Na razie mam samsunga 305 i właśnie kończy mi się umowa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, zdecydowanie moduł.

Były problemy, teraz są mniejsze, ale nadal jakieś występują, moduł nie działa poprawie na wszystkich odbiornikach, ale na większości z nich wszystko jest jak trzeba.

Ferdek dobry, ale na razie ma soft z błędami i często działa nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak moduł albo Samsung HD to lepszy moduł, prawda, że tylko dla Polsatu Sport HD to nie bardzo się opłaca, ale są jeszcze HBO HD i Eurosport HD.

 

PS. Karta jest sparowana z modułem, moduł jest ten sam co kiedyś tylko z nowszym oprogramowaniem.

PS.2 a może Humax iCore?

 

Właściwie każdy dekoder z HD i PVR na polskim rynku zawiera błędy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Oczywiście dla mnie przede wszystkim Polsat Sport HD, ale także chętnie pooglądam inne kanały HD (na razie eurosport i hbo).

Ale są też inni domownicy, którzy oglądają różne programy. Może za jakiś czas także pod uwagę wezmę inną platformę.

Jestem zdecydowany na moduł CI. Teraz chcę tylko wybrać dobry dekoder.

Czy w tym Humax iCord aby móc jednocześnie nagrywać i oglądać różne programy

należy mieć podłączone 2 anteny (ewentualnie doprowadzić sygnał dwoma kablami)?

Bo mam tylko zbiorczą antenę satelitarną w bloku.

Jaką przewagę ma Humax iCord nad fergusonem 8900 ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chyba niekoniecznie potrzebujesz dwa niezależne źródła sygnały, jeśli chcesz nagrywać kanały z tego samego transpondera, jeśli zaś chcesz je nagrywać z różnych transponderów (maksymalnie dwóch) to potrzebujesz drugiego, niezależnego źródła sygnału. Do tego potrzebny jest osobny kabel z sygnałem z konwertera.

2.

- Minusem iCore'a jest to, że ma dwie kieszenie na moduł CI, a nie ma nic dla jednej zwykłej karty, brak przynajmniej jednego wejścia CA tak jak ma to miejsce w przypadku Fergusona.

- Plusem dla iCore'a jest to, że można nagrywać kilka kanałów na raz, w Fergusonie ja tego nie widzę, nawet nie wiem czy da się jedno oglądać, a drugie nagrywać.

- Dla mnie minusem przy Fergusonie jest brak dysku (trzeba dokupić), zaś w iCore masz już wbudowany.

 

Więcej w tej chwili nie napiszę, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to ja doradzam iCore'a. Ferguson, niby marka porządna, a jakoś o dekoder nie zadbała i to taki :roll: Kup iCore'a, myślę, że będzie mniej uciążliwy dla psychiki człowieka niż Ferdek.

 

Dlaczego Ferguson nie zadbał o ten dekoder , dlaczego ma być uciążliwy ?

Idea z zew. dyskiem podoba mi się o tyle, że dysk z kieszenią wyjdzie znaczniej taniej,

a z czasem można też powiększyć.

 

Czy Humax iCore dziala poprawnie z modułem CI CP ?

Ewentualnie TechniSat DigiCorder HD S2 ale w wersji 500 GB kosztuje sporo - 2400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania o Fergusonach są mocno podzielone - jedni je uwielbiają i uważają, że działają świetnie, inni... nie bardzo... W Fergusonie wygodny jest fakt, że podłącza się do niego zewnętrzny HDD. Jest on sformatowany pod FAT32, więc gdy podłączysz go do komputera - zgrasz pliki bez problemu - pozostanie tylko konwersja do jakiegoś formatu filmowego (bo domyślnie zapisuje się Transport Stream i trzeba go przerobić) i mamy gotowe nagrania. Jak słusznie zauważyłeś - taki dysk można też łatwo wymieniać na większy - podobno Ferguson ma sobie poradzić nawet z HDD do 4 TB. Poczekamy aż takie się pojawią i sprawdzimy ;)

 

Z kolei iCord HD ma duży plus za podwójną głowicę - można nagrywać nawet do 4 kanałów jednocześnie. Do tego jest funkcja deszyfracji nagrań (bo jak wiadomo moduł nie będzie w stanie zdekodować tego wszystkiego jednocześnie - aby nagranie nie utraciło się - tuner przy pierwszym odtworzeniu zaproponuje jego deszyfrację). Minusy to brak polskiej wersji oprogramowania i brak możliwości wymiany dysku (bez utraty gwarancji - bo ogólnie zapewne się da).

 

Obydwa odbiorniki pracują z modułem CI od Cyfrowego Polsatu poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania o Fergusonach są mocno podzielone - jedni je uwielbiają i uważają, że działają świetnie, inni... nie bardzo...

 

Hmm...to dziwne, że są tak rozbieżne opinie. Ale z czym jest problem ? Wieszają się, są wolne, slaba jakość wykonania, obrazu, dźwięku ... ?

 

Z kolei iCord HD ma duży plus za podwójną głowicę - można nagrywać nawet do 4 kanałów jednocześnie. Do tego jest funkcja deszyfracji nagrań (bo jak wiadomo moduł nie będzie w stanie zdekodować tego wszystkiego jednocześnie - aby nagranie nie utraciło się - tuner przy pierwszym odtworzeniu zaproponuje jego deszyfrację). Minusy to brak polskiej wersji oprogramowania i brak możliwości wymiany dysku (bez utraty gwarancji - bo ogólnie zapewne się da).

 

Czy żeby nagrywać kilka kanałów równocześnie lub nagrywać i oglądać różne kanały wystarczy jedna antena z jednym kablem ?

(mam zbiorczą antenę satelitarną w bloku).

Czy jakość obrazu i dźwięku między tymi dekoderami jest podobna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergusony są szybkie, jakość wykonania niezła, także jakość obrazu i dźwięku całkiem dobra, ale zdarzają się przypadki, że w pewnych konfiguracjach działają mniej stabilnie, ew. sprawiają drobne problemy, szczegóły w dziale poświęconym Fergusonowi - tam użytkownicy kochający Fergusony i Ci ich nielubiący prezentują opinie o sprzęcie.

 

Humax, aby w pełni wykorzystać możliwości nagrywania różnych kanałów wymaga dwóch niezależnych źródeł sygnału, czyli dwóch przewodów (czyli przypuszczam, że może być z tym problem w Twoim przypadku).

 

Jakość dźwięku/obrazu jest ogólnie w dekoderach HD moim zdaniem zbliżona, nie ma przepaści przemawiających bezwzględnie za którąś z marek (albo nie mam tak dobrego wzroku, żeby to wychwycić ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja napiszę Ci o doświadczeniach z modułem CI CP w odbiornikach które obecnie posiadam:

Technisat HD S2 - bardzo dobra współpraca z modułem CP i jednocześnie także włożonym Astonem V2,18 z kartą Cyfry i tu masz możliwość nagrywania na wbudowany dysk, są dwie głowice ale jedna z nich to tylko

DVB-S a druga DVB-S2.

 

Clarke-Tech 5000C jest to odbiornik combo czyli dwie głowice jedna DVB-S2 a druga DVB-T oczywiście obie w MPEG4 - odbiornik posiada oprócz dwóch złączy na moduły CAM także slot na karty w którym działa karta Cyfry+, współpraca z modułem CP też jest bardzo dobra i dodatkowo masz DVB-T i możliwość podpięcia zewnętrznego dysku przez USB, można też aktualizować soft przez USB - cena tego odbiornika to ok. 1300zł. (mówię o wersji combo bo tylko z jedną głowicą DVB-S2 to ok. 1000zł.) Minus to brak polskiego menu.

 

Vantage 7100TS to też odbiornik combo z głowicą naziemną i satelitarną mpeg4, posiada dwa wejścia na moduły i dwa uniwersalne sloty na karty - przy odpowiednim sofcie pracuje w nim karta Cyfry+ i oczywiście odbiornik dobrze współpracuje z modułem CP i bardzo szybko przełącza kanały, jest też możliwość podłączenia HDD przez usb i nagrywania audycji, cena ok. 1600zł.

to tak dla ciekawości napisałem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Widzę, że nikt dawno się nie udzielał. Czas to zmienić :D

Posiadam Fergusona 8900 HD i niestety nie jestem zbytnio zadowolony ze współpracy z modułem CP HD. Największym mankamentem jest czas oczekiwania na kolejny kanał i występująca pixeloza kanałów HD. Proszę userów o pomoc w wyborze dekodera, o podobnych parametrach jak ferguson 8900 HD. Najważniejszą wytyczną jest czas reakcji na przełączanie kanałów. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixeloza to wina modułu.Zwłaszcza na kanałach z 12265 FEC 2/3.Jeszcze w wersji 1.20.4 Ferguson pracował z modułem C+ wzorowo więc jak się chce to można dopracować moduł (oczywiście w tych nowszych wersjach 8900 nie radzi sobie).Z modułem CP pracuje w miarę poprawnie.Czas oczekiwania na kanały polsatu wiąze się najpewniej z Twoją kartą C+ która siedzi w czytniku.A tuner najpierw czyta kartę a później dopiero moduł.Bez karty chodzi poprawnie.Najgorzej wrzucić Polsat HD,czasami trzeba przełączyć się na inny kanał SD i powrócić żeby normalnie oglądać.Na tyle dobrze chodzi ten moduł że zamówiłem familijny z polsatem sport hd na 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo od początku z modułem Polsatu na Technisacie HD8-S, szczególnie na Polsat Sport HD (np.F1, często makrobloki). Na dodatek w drugiej kieszonce właśnie padł mi moduł C+, ten co go kupiłem razem z Multipakietem.

Pewnie przesiądę się na AstonCrypt 2.25, choć trzeba wybulić 350 zł ale za to ma chodzić szybciutko.

Czy jest jakiś polecany moduł dla CP, który nie ma pikselozy i szybko działa?

 

P.S. Do końca gramy ale najpierw Salzburg zamiatamy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szykuje się do wzięcia modułu od CP i szukam odpowiedniego dekodera. Proszę o pomoc.

Dobrze by było gdyby można było na nim jednocześnie nagrywać i oglądać 2 różne kanały.

 

Widzę dwie opcje:

Dekoder typu Combo - tu skłaniam się do Opticum 9600.

I tu pytanie czy dekoder ten da radę jednocześnie nagrywać coś odkodowane i odtwarzać coś z naziemnej ? Sygnał z satelity mam z anteny "zbiorczej" - naziemna i satelita (chyba quad konwerter) wychodzi z jednego kabla. Czy da się oglądać jeden kanał odkodowany i nagrywać zaszyfrowany ?

Może polecicie jakiś inny lepszy dekoder tego typu ?

 

Dekoder z opcją deszyfracji nagrań - i tu pytanie czy znajdzie się jakiś w cenie poniżej 1000 zł ? Humax ICord trochę za drogi - czy GiGaBlue HD 800 albo VU+ SOLO mają taką opcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z boku, ale czy może wiecie, czy istnieją dekodery lub telewizory na moduły CI/CI+, które automatycznie lub jakoś półautomatycznie ustawiają listy kanałów wg. tego co nadaje Cyfrowy Polsat?

 

Sprawdź tunery Ferguson, posiadają one funkcję Fasc Scan pod daną platformę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...