Skocz do zawartości

Czy warto moduł CI HD do CP oraz jaki dekoder?


roger7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info - niestety to samo jest w Golden Media 9080, więc zapewne i w Opticum X7 - co dla mnie dyskwalifikuje napędy typu COMBO.

W takim razie jaki tuner w umiarkowanej cenie do Polsatu CAM ? Czy jakiś wielogłowicowy tuner da radę nagrywać i odtwarzać kanały z tego samego transpondera ? A może Ariva TT

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej skomplikowane , sam moduł Cam polsatu ten obecny jest jedno :( strumieniowy_tym samym nawet jak odbierzesz kanał inny niż nagrywany z tego samego pasma to Ci nagra kanał zakodowany , to po pierwsze , dotyczy satelity , są tunery dwu głowicwe z możliwością wymiany z dvbs na dvbt jednej z nich / :google: /i to powinno załatwić sprawę :?: , ale tylko tak mi się wydaje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i cierpliwość.

Wiem że moduł CP da radę dekodować tylko jeden kanał na raz. Chodzi o to że przy jednym TV w domu bez naziemnej cyfrowej konflikty są nieuniknione :).

Stąd kombinacje aby kupić dekoder który pozwoli jednocześnie coś odtwarzać i nagrywać.

 

Kombinuje tak - tuner jednogłowicowy Semi Twin, który da radę odtwarzać i dekodować jeden kanał a drugi z tego samego transpondera nagrywać zaszyfrowany.

Wiem że późniejsza deszyfracja takich nagrań jest raczej niemożliwa w 95% tunerów - trudno. Można spróbować dołączyć DVB-T na USB i próbować oglądać naziemną a nagrywać z modułu (tego większość COMBO z niskiej półki nie potrafi).

Myślę o Manta HD8000 ewentualnie IPBOX 900HD. W sumie szkoda wywalać kasę na lepsze tunery i w środku mieć tylko CAM Polsatu. O dwie głowice pytałem w celu dołożenia karty TNK SD i próby oglądania TNK i nagrywania Polsatu.

 

Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitne plany ;-)

Do dvb-t z mojego doświadczenia proponuję osobny tuner z funkcją nagrywania.

A do Polsatu to, o czym pisałeś... czyli Icord lub coś z tej parafii. I nie jest to marnotrawstwo, jeśli w nim jest tylko CAM CP. Czasami wkładam też moduł z kartą TnK, ale rzadko. Można nagrywać równocześnie kilka zakodowanych programów oglądając w tym czasie inny. Przed pójściem spać włączam sobie dekodowanie któregoś z nagrań i zapisuje mi się ono w formie odkodowanej na dysku. I ważna sprawa- Icord jest podpięty kablem do routera- bez problemu przerzucam na dysk peceta nagrania SD i HD z Icorda, które nie wymagają żadnej konwersji- można oglądać np V-playerem. Kryptoreklama ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podepnę się do tematu modułu, otóż kupiłem tv lg serii s i chciałbym do niego teraz podpisać jakąś umowę na np pakiet familijny hd (obecnie mam sd) ale zamiast dekodera chciałbym dokupić moduł i zamontować go bezpośrednio do tv + karta ale na stronie CP nic nie pisze na temat takiego modułu, gdzie mogę naleźć jakieś informację na ten temat

góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na al... (2319037443) gość ma 7 sztuk i w dodatku pisze, że są nowe, nieaktywowane oraz z 3 miesiace familijnego HD tylko z tego co wiem to familijnego HD w prepaid to nie ma jest tylko zwykły familijny różni się, że nie ma tam o ile dobrze pamiętam 3 kanałów HD Fox Nat Geo HD i cos tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzwoniłem, popytałem i na infolinii powiedzieli mi że takie moduły mogą mieć przedstawiciele handlowi ale dokładnie nie widzą którzy na 4 w regionie tylko jeden miał w ofercie ale kazali mi podejść za 2 dni bo jeszcze takiego modułu nie sprzedali ani jednego i muszą obczaić jakie umowy czy na własność jak to działa itp cena podobno jest taka sama jak dekodera. a mi kazali sprawdzić czy u mnie będzie działał bo jak podpiszę umowę na moduł to podobno trudno to zamienić na dekoder. ale jak mam w tv dvbs to chyba będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem na czacie lg że mój 37ls570s będzie współpracował z wszystkimi modułami od CP, N i Cyfra+

jeszcze jedno - taki moduł ma takie same programy co dekoder hd i taka sam jest jakość? bo na starszych postach pisze żże ktoś nie ma jakiegoś kanału albo hd nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł i sparowana z nim karta będą dekodowały kanały z pakietów, jakie sobie wykupisz, a częstotliwości ich nadawania musisz wpisać do tunera satelitarnego w telewizorze. Chyba, że są wpisane fabrycznie. Jakość odbioru taka sama, jak z dekodera. Ktoś wyżej podał, że CP wprowadza nowe moduły Cam+. Jeśli zdecydujesz się na taki, sprawdź czy Twój telewizor ma opcję Cam+. Wcześniejsze moduły odbierają HD bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...