Skocz do zawartości

Zmiany na Forum


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dziś od ok. 20 będzie przerwa w działaniu forum. W tym czasie planowana jest aktualizacja skryptu, shoutboxa i pewne zmiany w działach poświęconych TV Naziemnej. Planowane przywrócenie działania forum (o ile nie wystąpią jakieś nieoczekiwane trudności) powinno nastąpić przed północą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne zmiany w działach poświęconych TV Naziemnej

Można się spodziewać rozgraniczenia analogu i cyfrówki? DVB-T w Polsce rusza wkrótce pełną parą (w sumie to już rusza), więc warto wydzielić naziemnej cyfrowej osobne miejsce (np. podforum czy cuś) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecałych 13 godzinach udało się dokonać wszystkich planowanych zmian.

 

W kwestii merytorycznej:

Dział TV Naziemna przeistoczył się w osobną kategorię i został rozbity na cztery części:

- DVB-T: odbiór

- DVB-T: sprzęt, tunery, karty

- Przekaz analogowy

- Anteny, wzmacniacze, pozostały osprzęt

 

Dział Sieci kablowe przeistoczył się w osobną kategorię i został rozbity na dwie części:

- Sieci kablowe: dyskusja ogólna

- Sieci kablowe: pytania techniczne

 

Znaczna aktualizacja Kąciku DX-era - dodany szereg brakujących pozycji satelitarnych

 

W kwestii technicznej:

- aktualizacja phpBB z 3.0.4 do 3.0.5 (tj. fuzja starej wersji skryptu z nową wersją skryptu :D )

- aktualizacja wszystkich zainstalowanych modyfikacji do najnowszych wersji, w tym także Shoutboxa, ale przy nim uwaga - autor przepisał go pod Ajax i już na starcie wiem, że są pewne problemy. Przykładowo na Operze czasami wypowiedzi wyskakują za okno shoutboxa. Póki co tyle wypatrzyliśmy, proszę zgłaszać ew. błędy na bieżąco

 

Ponieważ w praktyce wszystkie modyfikacje skryptu wprowadziłem od zera - mogłem coś pominąć. Jeśli jakaś funkcja forum nie będzie działać tak jak powinna - proszę informować w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany oczywiście na plus. Dodano wiele usprawniej dzięki którym forum jest bardziej przejrzyste. Wszystko sie ładniej prezentuje a sam shoutbox prezentuje się o wiele lepiej jak jego poprzednia wersja, tylko czasem zdarzają się błędy skryptu ale to chyba czasem normalne i sądze że niedługo zostanie do wyeliminowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Shoutbox to przy próbie wysłania wiadomości pojawia się czasami napis "Błąd ogólny" i wiadomość nie wysyła się. :cry: Trzeba jeszcze raz kliknąć wyślij i się wysyła albo znowu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General Error

SQL ERROR [ mysql4 ]

User skforum already has more than 'max_user_connections' active connections [1203]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

 

 

Coś takiego wyskoczyło mi przy próbie wejścia to któregoś tematu na forum. Może sprawa płacha ale lepiej was zawiadomić :D

 

http://zapodaj.net/faa36c2344e6.bmp.html link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoutbox po zmianach to porażka totalna

IRC wracaj

 

Edycja teraz nawet nie można nic napisać na Shoutbox

poza tym błędy na forum

zacinanie forum itd

 

Kolejna Edycja 19:25

wszystko działa dobrze bez problemów

gdybym gdzieś nabrudził na forum proszę skasować te posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Forum zaliczyło przerwę (23 godziny).

 

W tym czasie całość została przeniesiona na nowy serwer, dokonano aktualizacji phpBB do 3.0.6 i jak co roku wprowadzono mały akcent świąteczny :D

 

Informacje ogólne:

- jeśli shoutbox będzie się źle wyświetlać na prosilver - poprawię to w ciągu dnia

- część osób straciła avatary, tym razem dotyczy to wąskiej grupy, która kiedyś załadowała avatary na serwer forum, zanim wyłączyłem taką możliwość. W poprzednich wersjach phpBB było tak, że jeśli już avatar tam był, to chociaż nie dało się ich ustawiać, to mimo tego się wyświetlał. Od tej wersji wyłączona funkcja ładowania na serwer = te grafiki, które już tam były, także się nie wyświetlają

- jeśli cokolwiek w ciągu dnia będzie się psuć, źle wyświetlać, zawieszać - proszę zgłaszać mi z dokładnym opisem, przy błędach w wyświetlaniu dodatkowo z jakiej przeglądarki i na jakim systemie problem się pojawił

 

Póki co nie uruchomiłem jeszcze nowych funkcji - będzie Szybka Odpowiedź i być może porządniejszy RSS (ale to muszę przemyśleć). Forum czeka jeszcze jedna przerwa, bo w ciągu najbliższych 2-3 dni pojawi się aktualizacja shoutboxa i zostanie ona wgrana do nas, co (mam nadzieję) usunie część niedogodności z nim związanych.

 

Proszę też o raporty od osób, które miały problemy z polskimi znakami w powiadomieniach (maile), czy błąd nadal występuje.

 

Mam nadzieję, że te zmiany wreszcie zakończą temat pojawiających się błędów MySQL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zaliczyło przerwę (23 godziny).

(...)

Mam nadzieję, że te zmiany wreszcie zakończą temat pojawiających się błędów MySQL ;)

 

Nie, no spoko, fajnie, że coś się dzieje, że ktoś dba o aktualizację i rozwój forum, ale błagam - niech następna przerwa nie trwa tak długo. Obecnie trwa wzmożony okres promocyjny w platformach cyfrowych i wymiana informacji przez to forum jest bardzo cenna. Wczoraj, na przykład, dzwonił do mnie miły Pan z Cyfry+ z działu utrzymania abonentów a ja byłem odcięty od forum... przez 23 godziny.

Chyba z 50 razy próbowałem wejść w ciągu całego dnia :-) Nie myślałem, że tak szybko się uzależnię od kolejnego forum.

 

Pozdrawiam

Jacek 'kocurek' Wojaczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 50 razy próbowałem wejść w ciągu całego dnia :-) Nie myślałem, że tak szybko się uzależnię od kolejnego forum.

Hehe, ja też tak często zaglądałem. Najważniejsze że Forum jest już na nowym serwerze (czyżby prezent mikołajkowy? :> ) i oczywiście jest już akcent świąteczny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie dało się inaczej - przy zmianie serwera część użytkowników miała by dostęp do nowego w ciągu godziny, a część dopiero następnego dnia. Więc razem z mr. Orbitą poczekaliśmy trochę żeby odpalić forum jak większość użytkowników będzie już kierowana na dobry adres.

Prawdopodobnie część użytkowników i tak wyląduje na starym adresie, no ale to już jest wina oszczędzania operatorów internetowych (głownie sieci osiedlowych, wifi itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...