Skocz do zawartości

Układ kanałów Polsat Box – dyskusja ogólna


Rexroth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już tutaj to pisałem ale napiszę jeszcze raz - zaskakuje mnie jak wielu z was ( maniaków tv sat ) korzysta z narzuconej listy kanałów operatora.  Przecież najwieksza frajda to mieć swoją niezależną listę, samemu sobie być operatorem. Rozumiem, że komuś może się po prostu nie chce tego robić ale główna lista wręcz to wymusza bo jest jeden wielki bałagan. 

 

Na miejscu Polsatu w celu zwiększenia oglądalnosci zmieniłbym nazwy swoich podstawowych kanałów aby pierwsza 10 była cała polsatowska. 

 

1 Polsat 

2 Polsat 2 

3 Polsat 3 ( obecny Super Polsat ) 

4 Polsat 4 (TV4) 

5 Polsat News

6 Polsat News Polityka

7 Wydarzenia 24 

8 Polsat Rodzina 

9 Polsat Play 

10 Polsat Cafe 

 

Potem od 11 podstawowe kanały 

11 TVP1 

12 TVP2 

13 TVP3 

14 TVN 

15 TVN 7 

Itd a dalej grupy tematyczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałagan jest na starej liście od 1 do 199. Zaktualizowało mi listę automatycznie dopiero po południu. Tata był przyzwyczajony do pozycji 69 (wiem, brzmi dwuznacznie :P ). Tam był Polsat Viasat History, którego tata oglądał przed spaniem i mówił - "Zanim pójdę spać zobaczę czy leci jakiś Hitler" :D Teraz muszę mu powiedzieć, żeby najlepiej włączył numer 601 tam gdzie kanały dokumentalno-przyrodnicze. Może zacznie także oglądać Planete+ i Canal+ Domo o których nie wiedział? :) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sorek21 napisał(a):

Pewnie już tutaj to pisałem ale napiszę jeszcze raz - zaskakuje mnie jak wielu z was ( maniaków tv sat ) korzysta z narzuconej listy kanałów operatora.  Przecież najwieksza frajda to mieć swoją niezależną listę, samemu sobie być operatorem. Rozumiem, że komuś może się po prostu nie chce tego robić ale główna lista wręcz to wymusza bo jest jeden wielki bałagan. 

 

Na miejscu Polsatu w celu zwiększenia oglądalnosci zmieniłbym nazwy swoich podstawowych kanałów aby pierwsza 10 była cała polsatowska. 

 

1 Polsat 

2 Polsat 2 

3 Polsat 3 ( obecny Super Polsat ) 

4 Polsat 4 (TV4) 

5 Polsat News

6 Polsat News Polityka

7 Wydarzenia 24 

8 Polsat Rodzina 

9 Polsat Play 

10 Polsat Cafe 

 

Potem od 11 podstawowe kanały 

11 TVP1 

12 TVP2 

13 TVP3 

14 TVN 

15 TVN 7 

Itd a dalej grupy tematyczne 

Trochę bym to poprawił:

1 Polsat 

2 Polsat 2 

3 Polsat 3 (pbecny Super Polsat ) 

4 Polsat 4 (TV4) 

5 Polsat 5 (TV6)

6 Polsat 6 (Nowa TV)

7 Polsat 7 (Polsat Rodzina )

8 Polsat News

9 Wydarzenia 24 

10 Polsat Cafe 

Generalnie pozycje 1 - 199 w obecnej formie powinny iść do piachu w obecnej formie na rzecz nowego uporządkowaniq tematyk. 
Podział w tym przypadku mógłby być następujący:
1-99 Kanały naziemne (kolejno według tematyk, na końcu czyli od około pozycji 80 kanały z oferty MUX4 a wcześniej kanały z multipleksów lokalnych)
100 - 189 Kanały ogólne i rozrywkowe 
190 - 199 Kanały informacyjne
900 - 930 Polskie kanały FTA (w tym te które są teraz poza listą kanałów które to docelowo trafiłyby teś do swoich sekcji)
982 - 985 Przeniesione nieaktywne stacje Polsat X, Polsat Film 2 i Polsat Reality. 

Całe zmiany powinny być przeprowadzone by widzowie korzystający na przykład z sekcji dziecięcej zauważyli dajmy na to kanał MiniMini+ będący na pozycji 507. To samo tyczy się też innych kanałów z sekcji powyżej pozycji 200 których to nie ma wcześniej. Generalnie dublowanie sekcji na pozycjach 1-199 pozbawia sensu listę kanałów od pozycji 200 w górę. Polsat Box odpisał mi że podda tą kwestie gruntownej analizie więc trzymam ich za słowo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sorek21 napisał(a):

Na miejscu Polsatu w celu zwiększenia oglądalnosci zmieniłbym nazwy swoich podstawowych kanałów aby pierwsza 10 była cała polsatowska. 

 

1 Polsat 

2 Polsat 2 

3 Polsat 3 ( obecny Super Polsat ) 

4 Polsat 4 (TV4) 

5 Polsat News

6 Polsat News Polityka

7 Wydarzenia 24 

8 Polsat Rodzina 

9 Polsat Play 

10 Polsat Cafe 

 

Potem od 11 podstawowe kanały 

11 TVP1 

12 TVP2 

13 TVP3 

14 TVN 

15 TVN 7 

Itd a dalej grupy tematyczne 

Moim zdaniem to jest głupie i bez sensu-po coś są kategorie tematyczne, przez to byłby taki sam miszmasz jak teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. U mnie ta zmiana (plus wykasowanie z satelity stacji Radio Radio TV i RDS) wywołała pertubacje w postaci podziurawionej listy ulubionych. 

W dniu 7.01.2024 o 16:40, neo_patryk napisał(a):

Zauważyłem, że z oficjalnej listy kanałów w dekoderach serii HD od PB zostały usunięte kanały 4K, których w sumie i tak nie dałoby się oglądać, ale jest to dość nietypowa sytuacja, ponieważ dotychczas wszystkie dekodery miały wspólne listy, a teraz najwidoczniej kanały 4K wyświetlają się jedynie na listach kanałów w dekoderach serii Polsat Box 4K.

Na pewno można potwierdzić wykasowanie stacji 4K z Evoboxa PVR korzystającego z listy kanałów na częstotliwości 12,188 GHz. Nie wiem zaś czy na dekoderach serii HDXXXX ta zmiana już występuje gdyż na swoim HD6000 jeszcze tego nie odnotowałem. 

Edytowane przez Sentence
Poprawiono post na prośbę autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak-zgadzam się z Tobą lecz zauważ, że nie każdego stać wydać +/- 1000zl po to tylko aby tylko mieć funkcję sortowania kanałów (bo wątpię abyś szarpnął samą kartę Cyfry lub Polsatu do czytnika bez Boxkey&Rsa). Za tą sumę masz rok (lub więcej w zależności od zobowiązania) opłaconego abo. Zwykły tuner HD DVB-S2 też da radę jak moja 11 letnia ariva. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kane0 napisał(a):

Zwykły tuner HD DVB-S2 też da radę jak moja 11 letnia ariva. 

Nie ma żadnego problemu bierz zwykły 11 letni tuner załaduj do niego kilka kart, posortuj listę kanałów z pilota, bo pewnie producent znowu nie przewidział że istnieje coś takiego jak wygodne sortowanie listy kanałów z edytora przez sieć LAN/WiFi i oglądaj.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mati06 napisał(a):

Zapomnij wprowadzilo by ta chaos wśród starszych abonentów PB. A druga sprawa żaden operator chyba w Polsce nie zezwala na wprowadzanie zmian w swoich układach kanałów poza sobą. 

To w takim razie po jakiego czorta budowali sekcje od pozycji 200+? Przebudowa powinna nastąpić by abonenci byli kierowani na rozbudowane sekcje gdzie jest więcej kanałów. Na pozycjach 1 - 200 powinny być tylko stacje:

- naziemne (w tym z MUX4 i multipleksów lokalnych)

- ogólne

- rozrywkowe 

- informacyjne 

Dzięki takiemu rozwiązaniu byłoby miejsce chociażby na polskie kanały FTA które to zajęłyby pozycje 900+. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Teraz mowa do wszystkich. Bo się przekomarzacie co to za dekoder macie i ilu operatorów. Ja mam dekoder Evobox PVR i pakiet za 65 zł na miech i do szczęścia brakuje mi tylko listy bez dubli co kilka kanałów. Czy ten gość co odpowiada za listę kanałów nie może pousuwać zdublowane kanały. Ludzie za chwilę się przyzwyczają do nowej listy.

 

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się operatora dlaczego tak jest, poza tym biorąc ich sprzęt zgodziłeś się na to, więc pretensje miej tylko do siebie - lub po prostu - przyzwyczaj się do tego. Jak chcesz własną listę kanałów to bierz swój sprzęt + moduł od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...