Skocz do zawartości

Zacinanie i szatkowanie obrazu na wielu programach w Polsat Box


greh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem jedynie potwierdzić, czy objawy, jakie mam z instalacją satelitarną są zgodne z moimi przypuszczeniami. Otóż dekoder Cyfrowego Polsatu na niemal wszystkich kanałach pokazuje siłę sygnału w przedziale 80-85%, jakość od 65-85%, lecz mimo dobrej pogody strasznie przerywa, szarpie i straszna pikseloza. Antena ustawiona raczej dość poprawnie, manipulowanie nią nie poprawia wskazań dekodera (brak jakiegokolwiek miernika). Sytuacja zaczęła się niedawno, po ponownym skonfigurowaniu przełącznika Diseqc, by odbierać kanały z satelity HB 13'E oraz Astry 19,2'E. Obstawiam, że przyczyną może być uszkodzony tenże przełącznik. Gdyby uszkodzony był dekoder (HD 3000), wtedy sytuacja raczej byłaby stała, a nie okresowa? Wygląda to mniej więcej tak: po włączeniu można oglądać, przełączać kanały, jednym słowem spokój. Dopóki nie przełączy się na kanał z satelity Astra. Tam też przez pewien czas nie ma problemów, lecz po pewnym czasie zaczyna zacinać, szarpać a nawet pojawia się komunikat "brak sygnału". Po powrocie na kanał z HotBirda sytuacja nie normuje się, mimo wskazać poziomów sygnałów jakie podałem na początku. Czy to może być objaw uszkodzenia przełącznika Diseqc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Najprościej będzie wyłączyć przełącznik w menu i zobaczyć czy problem ustąpił.

 

To już zrobiłem kilka godzin temu. Bez większego skutku. Nie tnie tak często, ale czasem zdarzają się przycinki. Czyli jednak nie przełącznik? Pytałem w jednym z punktów TV SAT w moim mieście. Polecili potestowac bez przełącznika, na beczkę. Jeśli nie przełącznik to konieczna wymiana dekodera? Koszt??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel napisał:

Najprościej będzie wyłączyć przełącznik w menu i zobaczyć czy problem ustąpił.

 

11 godzin temu, greh napisał:

Chciałem jedynie potwierdzić, czy objawy, jakie mam z instalacją satelitarną są zgodne z moimi przypuszczeniami. Otóż dekoder Cyfrowego Polsatu na niemal wszystkich kanałach pokazuje siłę sygnału w przedziale 80-85%, jakość od 65-85%, lecz mimo dobrej pogody strasznie przerywa, szarpie i straszna pikseloza. Antena ustawiona raczej dość poprawnie, manipulowanie nią nie poprawia wskazań dekodera (brak jakiegokolwiek miernika). Sytuacja zaczęła się niedawno, po ponownym skonfigurowaniu przełącznika Diseqc, by odbierać kanały z satelity HB 13'E oraz Astry 19,2'E. Obstawiam, że przyczyną może być uszkodzony tenże przełącznik. Gdyby uszkodzony był dekoder (HD 3000), wtedy sytuacja raczej byłaby stała, a nie okresowa? Wygląda to mniej więcej tak: po włączeniu można oglądać, przełączać kanały, jednym słowem spokój. Dopóki nie przełączy się na kanał z satelity Astra. Tam też przez pewien czas nie ma problemów, lecz po pewnym czasie zaczyna zacinać, szarpać a nawet pojawia się komunikat "brak sygnału". Po powrocie na kanał z HotBirda sytuacja nie normuje się, mimo wskazać poziomów sygnałów jakie podałem na początku. Czy to może być objaw uszkodzenia przełącznika Diseqc?

Może to wina konwertera po prostu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być konwerter, miałem sytuację kilka lat temu że mimo poprawnych wskazań sygnału przez dekoder momentami obraz zastygał w miejscu, potem wskakiwał czarny obraz i znowu było ok jakiś czas. Sprawdziłem dekoder na instalacji rodziców i było w porządku. Wymieniłem u siebie konwerter i po sprawie. Zaznaczę że też wtedy były upały na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skontaktowałem się z serwisem elektronicznym w moim mieście, polecono zrobić beczkę, jakość i siła jak niżej, ale... nie szatkuje. Więc disecq rozumiem, że był przyczyną? Pogoda od momentu zrobienia beczki nie zmieniła się, nadal gorąco w ch...ole...ę :) więc konwerter można chyba wykluczyć?

W dniu 10.08.2020 o 21:00, greh napisał:

siłę sygnału w przedziale 80-85%, jakość od 65-85%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, chyba za szybko pochwaliłem. Nada szatkuje, choć już nie tak często. Ktoś wyżej zasugerował, że może być winny konwerter. Nie wiem, nie znam się, ale wymieniony był nie dalej jak w marcu tego roku na taki jak pod linkiem https://www.inverto.tv/lnb/358/single-universal-40mm-pll-lnb

 

Sygnały na większości, czy z przełącznikiem, czy teraz na beczce na takim poziomie jak niżej:

77059ddad9bac0a2med.jpg

 

W serwisie powiedzieli, że przy MER 14 dB, to sygnał bdb. Więc konwerter chyba można wykluczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...