Jump to content

greh

Users
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About greh

 • Rank
  Niedoświadczony

Informacje o profilu

 • Location
  Racibórz
 1. Pod Astrę jeszcze nie próbowałem, tam i tak ogląda ojciec ewentualnie F1 na RTL (zresztą i tak bodajże ostatni sezon pokazują), tak to tylko i wyłącznie i tak z HB leci.
 2. Niestety, chyba za szybko pochwaliłem. Nada szatkuje, choć już nie tak często. Ktoś wyżej zasugerował, że może być winny konwerter. Nie wiem, nie znam się, ale wymieniony był nie dalej jak w marcu tego roku na taki jak pod linkiem https://www.inverto.tv/lnb/358/single-universal-40mm-pll-lnb. Sygnały na większości, czy z przełącznikiem, czy teraz na beczce na takim poziomie jak niżej: W serwisie powiedzieli, że przy MER 14 dB, to sygnał bdb. Więc konwerter chyba można wykluczyć?
 3. Skontaktowałem się z serwisem elektronicznym w moim mieście, polecono zrobić beczkę, jakość i siła jak niżej, ale... nie szatkuje. Więc disecq rozumiem, że był przyczyną? Pogoda od momentu zrobienia beczki nie zmieniła się, nadal gorąco w ch...ole...ę więc konwerter można chyba wykluczyć?
 4. To już zrobiłem kilka godzin temu. Bez większego skutku. Nie tnie tak często, ale czasem zdarzają się przycinki. Czyli jednak nie przełącznik? Pytałem w jednym z punktów TV SAT w moim mieście. Polecili potestowac bez przełącznika, na beczkę. Jeśli nie przełącznik to konieczna wymiana dekodera? Koszt???
 5. Chciałem jedynie potwierdzić, czy objawy, jakie mam z instalacją satelitarną są zgodne z moimi przypuszczeniami. Otóż dekoder Cyfrowego Polsatu na niemal wszystkich kanałach pokazuje siłę sygnału w przedziale 80-85%, jakość od 65-85%, lecz mimo dobrej pogody strasznie przerywa, szarpie i straszna pikseloza. Antena ustawiona raczej dość poprawnie, manipulowanie nią nie poprawia wskazań dekodera (brak jakiegokolwiek miernika). Sytuacja zaczęła się niedawno, po ponownym skonfigurowaniu przełącznika Diseqc, by odbierać kanały z satelity HB 13'E oraz Astry 19,2'E. Obstawiam, że przyczyną może być uszkodzony tenże przełącznik. Gdyby uszkodzony był dekoder (HD 3000), wtedy sytuacja raczej byłaby stała, a nie okresowa? Wygląda to mniej więcej tak: po włączeniu można oglądać, przełączać kanały, jednym słowem spokój. Dopóki nie przełączy się na kanał z satelity Astra. Tam też przez pewien czas nie ma problemów, lecz po pewnym czasie zaczyna zacinać, szarpać a nawet pojawia się komunikat "brak sygnału". Po powrocie na kanał z HotBirda sytuacja nie normuje się, mimo wskazać poziomów sygnałów jakie podałem na początku. Czy to może być objaw uszkodzenia przełącznika Diseqc?
×
×
 • Create New...