Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

 

12 godzin temu, Peja88 napisał(a):

Bo jest taka sytuacja, na telefonie odtwarza mi Canal plus online w 720 p przez blokady. To czy jak kupię sobie chromcasta to na tv będę miał i tak w tych tylko 720 p ? 

Zależy jaki masz telefon.

 

Ale jak kupisz Chromecasta 4k, podłaczysz do tv, to z C+ Online będziesz wyciskał max czyli 1080p + bodaj dwa kanały w 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gizior89 @Peja88

 

Tutaj coś było o tym pisane 

Ogólnie wychodzi na to, że taką politykę ma Canal+ tzn na części urządzeń mobilnych, laptopów, pecetów 720p to będzie max.

 

Przed chwilą sprawdziłem u siebie na dwóch przeglądarkach Brave i Firefox i mam jakość maksymalną do 1080p - 4k.

 

Posiadam komputer HP Elite 705 G3 w wersji micro, windows 10 na bieżąco aktualizowany.

 

A w kwestii Chromecasta, to @Peja88 jeśli nie zależy Ci na Viaplay, to Chromecast 4k do Canal+ Online będzie super.

 

Jeśli chciałbyś korzystać również z Viaplay, to bym rozważył Chromecast HD, lub Xiaomi MiBox 2gen

 

Wszystkie urządzenia pozwalają też na automatyczną zmianę odświeżania (w przypadku MiBoxa trzeba zakupić aplikacje na Google Play za około 12 zł), tak więc nadają się też do komfortowego korzystania z amerykańskich serwisów typu Netflix, PV itd. bez klatkowania.

 

Możesz też jeszcze chwile poczekać z zakupem, bo możliwe że niedługo wyjdzie nowy Chromecast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emilio1985 napisał(a):

Przed chwilą sprawdziłem u siebie na dwóch przeglądarkach Brave i Firefox i mam jakość maksymalną do 1080p - 4k.

To pisze w każdej przeglądarce po najechaniu na zębatkę. Kliknij PPM -> informacje o debugowaniu. Wtedy pojawi Ci się prawdziwa jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gizior89 napisał(a):

To pisze w każdej przeglądarce po najechaniu na zębatkę. Kliknij PPM -> informacje o debugowaniu. Wtedy pojawi Ci się prawdziwa jakość

Ok. Pokazuje na wszystkich przeglądarkach 4500 Kbit/s, czyli tak jakby 720p przy ustawieniu na trybiku maksa. Jak ustawie średnią to bitrate zjezdża do 2500. 

 

Czyli u mnie też jest max 720p. 

 

Widocznie w C+ Online jest to norma dla urządzeń mobilnych, laptopów i pc.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest norma. Nawet w salonie c+ w galerii koleś mi powiedział, że są obniżone parametry na niecertyfikowanych urządzeniach bo trwa walka z nielegalnymi treściami IPTV 🤣 a kiedy mu pokazałem widevine w niezrootowanym samsungu za 2k to nie wiedział czemu mam tylko 540p i powiedział że to zgłosi do działu technicznego. Od 2 miesięcy nic się nie zmieniło a były ze 2 aktualizacje apki na androida 13. A co najlepsze na tym samym samsungu działa 1080p w przeglądarce chrome 😅

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gizior89

Za drogi telefon masz 😂

 

O problemach z brakiem wyższych rozdzielczosci w C+ Online na urządzeniach mobilnych ludzie od dawna piszą. Jak widać do tej pory niewiele się zmieniło, jesli w ogóle cokolwiek. Pewnie nie byłeś pierwszy, który im to zgłasza.

23 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Istnieją wtyczki rozwiązujące ten „problem”.

Oczywiście. Wszystko da się jakoś obejść. Ale nie uważasz że nie powinno być takich cyrków na PC z oryginalnym Windowsem? Ani na flagowych telefonach? Przecież ta walka z piractwem to jest komedia w ich wykonaniu kiedy abonent dostaje rykoszetem i to w ich oficjalnej aplikacji w żaden sposób niemodyfikowanej se sklepu Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

 

 

16 minut temu, Gizior89 napisał(a):

Oczywiście. Wszystko da się jakoś obejść. Ale nie uważasz że nie powinno być takich cyrków na PC z oryginalnym Windowsem? Ani na flagowych telefonach? Przecież ta walka z piractwem to jest komedia w ich wykonaniu kiedy abonent dostaje rykoszetem i to w ich oficjalnej aplikacji w żaden sposób niemodyfikowanej se sklepu Play

Dokładnie, to jest komedia, ale komedią jest sama webdeweloperka. To wszystko w złym kierunku poszło od samego początku 😀

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan sportu zastanawiam się co mi się najbardziej opłaca. Canal plus na laptopie 720 p. W Tv brak aplikacji Canal plus. Mam trzy propozycje. 

1. Pakiet Canal plus w toya 39 msc 

2. Satelita i podpisanie umowy z Canal plus ( talerz ) 

3. Chromcast i wykupienie pakietu tego na pół roku za 240. Plus kupno chromcasta kolejne 240 więc robi się sporo kasy do wydania naraz. 

 

Co byście wybrali na moim miejscu ? Zależy mi na dobrej jakości i dobrej płynności. Czy to tak dużo w dzisiejszych czasach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ze sportu lubisz albo z czego jesteś w stanie zrezygnować. Chyba najkorzystniej wypada satelita z pakietem Entry+Sport za 75zł, bo masz tutaj Canal+ (ale bez C+Sport5), Eleven, Polsat Premium, TVP Sport i Viaplay. Jeżeli zależy Ci też na C+Sport5 to musisz już dołożyć 10zł (pakiet Relax+Sport za 85zł). Jest to satelita, wiec powinno być najstabilniej. Do tego masz Canal+Online z kanałami w 50 klatkach w apce, np na telefon i Viaplay. Minusem jest dwuletnie zobowiązanie. 

 

Promocja za 40zł daje Ci dostęp z zobowiązaniem sporo krótszym, ale dostępem tylko przez internet, ale za to w dobrej jakości z kanałami C+, PSP i Eleven. Jak nie potrzebujesz dwóch ostatnich - możesz nawet obniżyć cenę do 30zł. Masz tutaj też zagwaranowany C+S5. Nie można dokupić tutaj Viaplay. Nie ma też możliwości dobrania większego pakietu, by mieć dostęp do Eurosportów. Nie ma też TVP Sport. Do tego u Ciebie dochodzą tutaj koszty przystawki. 

 

O Toya się nie wypowiadam, bo nie znam ich oferty. 

 

Są też jakieś oferty na pakiet satelitarny Entry+Canal+ w punktach sprzedaży. Masz tu dostęp do TVP Sport i możesz rozszerzyć pakiet o dodatkowe opcje, w tym Viaplay. Były promocje cenowe na ten pakiet, ale nie wiem jak jest teraz. Byłoby trzeba pytać w punkcie. 

 

Musisz sam zdecydować. Tym bardziej, że nie wiadomo co będzie dalej z Viaplay. Z czasem może się okazać, że paczka Entry+Sport okaże się przepłaconą (jednak to zobowiązanie na 2 lata). Mimo wszystko jest to na pewno najszersza oferta za w miarę sensowną kwotę. 

@Peja88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...