Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Ktosiu

Ale po co za każdym razem wszystko ustawiać, skoro apka Refresh Rate robi robotę automatycznie? 

 

Amerykańskie serwisy ustawiasz na 60Hz (lub 59,94 Hz) a reszta na 50 Hz. To że filmy nadają w 24fps czy tam 25 fps, to mam wrażenie że wszyscy się naczytali jakichś poradników w internecie, a prawda jest taka, że wszystko z Netflixa, PV, HBO Max, Apple TV czy Disney+ idzie dobrze własnie na ustawieniu 60 (59,94) Hz. Przecież telewizory z Android TV nie mają możliwości zmiany odświeżania matrycy tak jak to jest w przypadku przystawek. Jest sztywne 60 czy tam 100 Hz i szlus. A jakoś nic nie klatkuje na w/w amerykańskich platformach.

 

Zresztą mam wrażenie, że to nie jest kwestia odświeżania, czy w ilu klatkach został nagrany dany film lecz samej aplikacji.

 

Weź sobie przykładowo film "Poziom Mistrza". Jest jeszcze na PV i od niedawna na Viaplay. Przy ustawieniu jakiejkolwiek przystawki na 60 Hz w obydwu serwisach film chodzi płynnie. Natomiast przy ustawieniu na 50Hz, na PV klatkuje, a na Viaplay NADAL chodzi płynnie. Więc to chyba nie jest kwestia tego w ilu klatkach co zostało nagrane.

 

Swoją drogą dziwne, że Google nie wpadło na pomysł, żeby taką funkcje jak Refresh Rate zaimplementować do swojego systemu. Np w ustawieniach konkretnej aplikacji, poza czyszczeniem pamięci podręcznej czy danych aplikacji mogłaby się pojawić taka opcja jak Startup Display Mode i tam sobie człowiek sam by poustawiał z jaką rozdzielczością i odświeżaniem ma się co uruchamiać. Ale widać mądrzy musieli na to wpaść przy okazji Android TV 12, z którgo i tak prawie nikt nie korzysta po blisko półtora roku od premiery, podczas gdy jakiś gościu zawstydził całe Mountain View już ładne 4 lata temu aplikacją, która robi robotę nawet na Android TV 9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 20:09, Zuzia napisał(a):

Z pewnością użytkownicy Kodi powinni przemyśleć zakup Homaticshttps://hdtv.com.pl/threads/homatics-box-r-4k-plus.152824/page-3#post-1669549

 

W dniu 22.12.2022 o 21:40, salva napisał(a):

I co w związku z tym? Działa Kodi 32 bitowe na którym śmiga każda wtyczka. Co nie hallo? Mam się przejmować tamtejszymi malkontentami dla których każdy sprzęt jest beee prócz tego który posiadają? Jest tam taki jeden, krytykujący każdy box i jednocześnie gloryfikujący swojego Firesticka. Kabaretowe forum nastawione na lokowanie prduktu, zarządzane przez właściciela sklepu. Niejeden wtopił na maxa na tamtejszym doradztwie. Każdy tv z jego sklepu jest super. Super przez jak największe "S". Dosłownie tzw selekt. Rzeczywistość, masówka z hurtowni jak w innych sklepach. 

Otóż wersja 32 bit ma swoje specyficzne błędy nie występujące w tej 64 bit, dlatego ja osobiście nie kupiłabym tego urządzenia, po sobie komplikować życie dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, reniferek334 napisał(a):

Refresh rate nic nie daje

Na Chromecast 4 daje, ustawia Ci automatycznie aplikacje na zadany tryb odświeżania. 

 

18 godzin temu, Emilio1985 napisał(a):

@mingo Ty coś kiedyś nie pisałeś odnośnie problemów z Polsat Box i Chromecast 4k?

Kiedyś były takowe, objawy na Polsat Sport Premium identyczne jak na Viaplay. Szarpanie obrazu. Przyszła aktualizacja do ATV 12, Polsat dał aktualizację apki i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, reniferek334 napisał(a):

na Kodi tylko Viaplay chodzi dobrze...... a Canal Plus online wogole nie działa,

Canal+ Online działa w Kodi. Nie ma tylko 4K.

U mnie na sony android 9 kiedy wchodzę przez kodi do C+Online pisze że jest nieprawidłowe logowanie ale mimo tego wszystko tam działa.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam raz jeszcze Viaplay przez kodi nie ma szarpań w ogóle ,polsat box-są szarpnięcia może nie tak duże jak były na viaplay ale są -chromecast 4 ,android 12

12 minut temu, mara68 napisał(a):

i działa.

no mi nie działa

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reniferek334 napisał(a):

Co jest ok?Czy na Apple polsat sport,polsat sport extra chodzą płynnie?

Nie bo one źródłowo mają po 25 fps, choćbyś odpalił je na najlepszym sprzęcie to będą niepłynne. 

 

Ja odnoszę się do apki Polsat Box Go na Chromecast, nie wiem jak jest w KODI bo nie mam tam wtyczki Polsatu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

@mingo czyli kanały Polsat Sport, Polsat Sport Extra itd działają płynnie na Chromecast 4k w aplikacji Polsat Pox Go?

Te kanały nie są płynne bo tak jak piszesz piłka przypomina kometę za sprawą 25 fps.

 

Kanały Polsat Sport Premium 1 i 2 działają płynnie (50 fps, brak szarpania obrazu). 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Ok, to mamy jasność co kto rozumie pod pojęciem płynny obraz.

 

@reniferek334 jeśli zatem przykładowo lecąca piłka zostawia za sobą warkocz jak kometa, to jest to kwesia nadawania w 25 fps i tutaj jeśli Polsat nic z tym nie zrobi, to żaden sprzęt chyba na to nic nie poradzi.

 

Myślałem, ze chodzi Ci o szarpanie i skakanie obrazu jak w aplikacji Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nvidia shiel tv

Mam problem z dźwiękiem 5.1 canal plus online

Wersja 5.18.0 c+

Shield android tv 9.1.1 aktualny.

Na zakładce live Tv zglasza sie dzwiek  orginalny 5.1 

Na wszystkich filmach z vod na orginalnej ścieżce angielski jest stero. Brak dźwięku 5.1.

Na mi box4 to samo.

Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 17:34, bimbaleo napisał(a):

Nvidia shiel tv

Mam problem z dźwiękiem 5.1 canal plus online

Tez tak macie?

Sprawdziłam tylko Śmierć na Nilu i Zaułek koszmarów i dźwięk, tak jak wspominasz, to tylko stereo na angielskiej ścieżce.

Na Apple TV jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

telewizor: Samsung UE50J6200 (ma 6-7 lat)

Dekoder: 4K Utrabox+

 

W TV menu ubogie i nie ma opcji dodania nowych aplikacji.

Szukam tzw. przystawki do użytku domowego.

Głównie chodzi mi mi o HBO, Netflix, viaplay, SKY Show Time.

Co polecacie? Na co zwracać uwage?

Pytam, bo w tej kwestii jestem zupełnie zielony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...