Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbliższy Prime Day 12-13 lipca. Potem zapewne black friday dopiero.
To chyba warto poczekać. Zamówię i potestuje przez ten czas Chromecasta 4, bo z Apple TV nie jestem do końca zadowolony.
Dlaczego na Fire TV nie ma HBO Max w polskim sklepie?

Korzystam teraz z abonamentu Apple One i ATV jest moim jedynym urządzeniem od Apple. Czy jak je sprzedam to stracę możliwość korzystania z tego abonamentu? Wiem, ze można go aktywować tylko na urządzeniu Apple, ale jeśli nie zrezygnuję, to chyba powinno nadal być aktywne. Dobrze myślę?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawop napisał:

Wiem, ze można go aktywować tylko na urządzeniu Apple, ale jeśli nie zrezygnuję, to chyba powinno nadal być aktywne. Dobrze myślę?

AppleTV+ można zasubskrybować też przez przeglądarkę: https://support.apple.com/pl-pl/guide/tvplus/apdc0cb7ad64/web ale jeśli nie zrezygnowałeś to subskrypcja będzie ważna.

 

Edytowane przez quiris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup Chromecast 4. Kabel zasilający chciałbym poprowadzić w ten sposób, że powinien być on długości ok. 3m. Kabel dodawany do zestawu jest za krótki. Myślałem o wykorzystaniu przedłużacza USB-C. Wyszukując informacji w podobnym temacie na różnych forach, natknąłem się na opinie, że stosowanie innego okablowania niż oryginalne może być problematyczne (nie wiem dokładnie czym to się objawia, nie znalazłem wielu informacji na ten temat). Czy miał ktoś może podobną zagwozdkę i stosował inny kabel/przedłużacz USB-C zasilający do chromecasta?

W grę wchodzi ewentualnie umieszczenie urządzenia w innym miejscu. Wtedy zastosowałbym oryginalny kabel zasilający, ale musiałbym zastosować przedłużacz HDMI ok. 5m. Przy takim wariancie myślałem o wykorzystaniu złączki/beczki HDMI (kabel HDMI odpowiedniej długości już mam, więc połączyłbym go jedynie poprzez beczkę z chromecastem). Wydaje mi się, że ten wariant powinien zadziałać, ale jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia w temacie to prosiłbym o podzielenie się :)

Edytowane przez macieek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
25 minut temu, macieek88 napisał:

Planuję zakup Chromecast 4. Kabel zasilający chciałbym poprowadzić w ten sposób, że powinien być on długości ok. 3m. Kabel dodawany do zestawu jest za krótki. Myślałem o wykorzystaniu przedłużacza USB-C. Wyszukując informacji w podobnym temacie na różnych forach, natknąłem się na opinie, że stosowanie innego okablowania niż oryginalne może być problematyczne (nie wiem dokładnie czym to się objawia, nie znalazłem wielu informacji na ten temat). Czy miał ktoś może podobną zagwozdkę i stosował inny kabel/przedłużacz USB-C zasilający do chromecasta?

W grę wchodzi ewentualnie umieszczenie urządzenia w innym miejscu. Wtedy zastosowałbym oryginalny kabel zasilający, ale musiałbym zastosować przedłużacz HDMI ok. 5m. Przy takim wariancie myślałem o wykorzystaniu złączki/beczki HDMI (kabel HDMI odpowiedniej długości już mam, więc połączyłbym go jedynie poprzez beczkę z chromecastem). Wydaje mi się, że ten wariant powinien zadziałać, ale jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia w temacie to prosiłbym o podzielenie się :)

Lepiej kupić realme Smart TV Stick 4K, który też ma Google TV. Podobno ma zasilanie z USB tak jak Fire TV Stick 4K, więc wystarczy podłączyć kabel zasilający do portu USB w telewizorze i żadne dodatkowe przedłużacze niepotrzebne. Chromecast 4 takiej możliwości nie ma, bo po podłączeniu do USB w TV jest komunikat żeby podłączyć do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem też zakup tej przystawki :) W temacie Realme Stick 4K miałbym inne pytanie. Przeglądając artykuły na temat tego sprzętu natknąłem się na zrzut ekranu gdzie w opcjach HDMI-CEC widać pozycję "Volume Control". Domyślam się, że jej włączenie pozwala na sterowanie głośnością telewizora z wykorzystaniem pilota przystawki. Czy ktoś kto korzystał z tego sprzętu mógłby to potwierdzić? Zależałoby mi właśnie na tej opcji - wykorzystywanie jedynie pilota przystawki z możliwością sterowania głośnością telewizora (zamiast poziomem głośności systemu). Mógłbym wykorzystać HDMI-CEC w druga stronę i sterować jedynie pilotem telewizora, ale to generuje opóźnienia. Wolę korzystać z pilota przystawki i HDMI-CEC wykorzystywać jedynie w kierunku przystawka-TV w celu sterowania głośnością telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Tak, można korzystać z jednego pilota, a wybiera się ten najwygodniejszy. Chromecasta 4 kupiłem do TV 24" w kuchni zanim wyszedł realme Smart TV Stick 4K i łudząc się, że będzie aktualizacja do Google TV 12, a tu brutalny zonk, bo aktualizacji nie będzie. Gdybym miał dzisiaj kupować, to wybrałbym stick realme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 09:11, Pawop napisał:

Lepiej przedłużyć kabel zasilający niż HDMI.
 

Ponieważ? Uzasadnij swoją odpowiedź. Bo ja się nie znam, ale zawsze wydawało mi się, że na zasilaniu są większe straty. Między innymi dlatego powstały zasilacze regulowane aby to zrekompensować. HDMI to 0 i 1. Jest albo nie ma

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
20 godzin temu, Pawop napisał:

Kupiłem Chromecasta 4 i uważam, że to lepszy sprzęt od AppleTV.
Canal+ nie tnie, Prime Video nie ma problemów z HDR, podobnie jak Youtube. Są treści 4K na Playerze.

Powiedz, że żartujesz. Chromecast 4 nadaje się jedynie do małych TV, ewentualnie dużych i starych. Słaby procesor przetwarzania obrazu generuje fatalną luminancję. Mam tą zabawkę podłączoną do kuchennego TV i tutaj spełnia swoją rolę. Jak wpiąłem do salonowego TV, to się przeraziłem. Nieudacznictwa ww. deweloperów aplikacji nie można zestawiać z najwyższej jakości sprzętem jakim jest Apple TV. To tak samo, jakbym ci napisał, że Chromecast 4 jest ble, bo nie ma nim Apple Music.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebechy to jedno, ale liczy się efekt końcowy. Nie widzę różnicy w obrazie między Chromcastem, AppleTV i Tizenem.

Ponieważ? Uzasadnij swoją odpowiedź. Bo ja się nie znam, ale zawsze wydawało mi się, że na zasilaniu są większe straty. Między innymi dlatego powstały zasilacze regulowane aby to zrekompensować. HDMI to 0 i 1. Jest albo nie ma
Właśnie odwrotnie. Im dłuższy kabel HDMI tym większe straty. Zasilanie jest albo nie ma.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie. Fizyki nie oszukasz. Im dłuższy kabel zasilania ty większe straty. Najprostszy przykład to instalacje CCTV, gdzie stosuje się zasilacze regulowane.

Co do HDMI, to różnice mogą być. Ale tu chodzi o bardziej o standard i w związku z tym przepustowość. Na przykład 1.4 vs 2.0

 

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
9 minut temu, Pawop napisał:

Bebechy to jedno, ale liczy się efekt końcowy.

Zgadza się, ale jesteśmy na forum tematycznym i wszystko rozkładamy na czynniki pierwsze.

11 minut temu, Pawop napisał:

Nie widzę różnicy w obrazie między Chromcastem, AppleTV i Tizenem.

Znowu raczysz żartować? Nawet na starym TV z Tizen 2015 z przyzwoitą matrycą widzę zdecydowanie gorszą jakość obrazu z Chromecasta 4 niż bezpośrednio z TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
29 minut temu, Pawop napisał:

Bebechy to jedno, ale liczy się efekt końcowy. Nie widzę różnicy w obrazie między Chromcastem, AppleTV i Tizenem.

 

Dlaczego zatem zdecydowałeś się na zakup Chromecasta?

Apple TV 4K- w końcu bez zacięć Viaplay. 

Lepszy obraz na aplikacjach tv wobec Android TV.

Zauważyłem, też że czasami przycina dźwięk na HBO Max i Disney +( tylko na tych apkach).

Na Apple TV nie ma tego zjawiska.

Jestem zadowolony z wyboru przystawki .

Ok 1000 zł.

Czekam na Android 12  lub lepszy i wtedy pomyślę o zakupie nowego telewizora.

Na razie, uważam że wybrałem dobre, pośrednie rozwiązanie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie. Fizyki nie oszukasz. Im dłuższy kabel zasilania ty większe straty. Najprostszy przykład to instalacje CCTV, gdzie stosuje się zasilacze regulowane.
Co do HDMI, to różnice mogą być. Ale tu chodzi o bardziej o standard i w związku z tym przepustowość. Na przykład 1.4 vs 2.0
Rób jak chcesz, napisałem Ci jak jest.

@lakiman już pisałem co jest nie tak z ATV. Canal+ tnie, Prime Video ma problemy z HDR, podobnie jak Youtube. Nie ma treści 4K na Playerze. Do tego wykastrowana apka Netflixa. Jedyny plus to większy bitrate na Viaplay


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, Pawop napisał:

Im dłuższy kabel HDMI tym większe straty. Zasilanie jest albo nie ma.

Straty są zawsze i proporcjonalne do przepływającego prądu. Przy niskim napięciu prąd musi być większy dla zadanej mocy.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...