Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem w obronie tej stacji przesadzasz, oczywiście moim zdaniem.
Bronię, bo uważam, że wszechobecna nagonka na Polsat jest w większości nieuzasadniona. A druga sprawa to fakt, że wychowywałem się przy programach Polsatu i mam do tej telewizji ogromny sentyment. Żeby nie było krytyka też jak najbardziej miała już wielokrotnie miejsce z mojej strony. Między innymi za ogólne zacofanie techniczne (pomijając realizację różnego rodzaju imprez, bo to robią znakomicie), ilość reklam ze szczególnym podkreśleniem nadmiernej promocji swoich produktów, niezgodność z EPG, liczba paradokumentów, wałkowanie na okrągło tych samych powtórek i wiele innych. Polsat mocno stracił w moich oczach w ostatnich latach, ale i tak nadal moją ulubioną stacją ogólnotematyczną pozostaje Polsat, a sportową Polsat(y) Sport i nie będę tego ukrywał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronię, bo uważam, że wszechobecna nagonka na Polsat jest w większości nieuzasadniona.

Czasem jest nieuzasadniona, w większości przypadków zasadność jest niepodważalna, co zresztą nawet Ty zauważyłeś, choćby w kwestii wyobraźni :). Przy takim postępowaniu właściciela, to nic dziwnego. Dziwne jest tylko jedno na dobre imię trzeba pracować długo, a zszargać je można bardzo łatwo :). Oni jakby o tym zapomnieli, mam nadzieję że abonenci im tego nie zapomną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MŚ w siatce to już pisałem jakie jest moje zdanie. Polsat swoje zrobił. Chcieli pokazać mecze Polaków w otwartym kanale, a za taki a nie inny układ jaki jest możemy podziękować tym, którzy olali to wydarzenie i uznali za prywatną imprezę Polsatu. Tyle mam do powiedzenia i to jest w tej chwili koniec dyskusji na ten temat z moim udziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podarował abonentom swojej platformy, tj. milionom osób i głównym odbiorcom siatkówki MŚ za darmo, to mało? Oczywiście, że go stać i mógłby podarować wszystkim, ale z jakiej paki miałby to robić przy takim potraktowaniu tej imprezy przez rząd, sponsorów. Wyszło jak wyszło, już jest musztarda po obiedzie. Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafundował abonentom swojej platformy, tj. milionom osób MŚ za darmo, to mało?

Nic nikomu nie zafundował, to te miliony jemu fundują. Proszę nie pisz takich bzdur, bo szkoda takie coś czytać. Te miliony osób za darmo mają CP!? To tak jakby napisać, że Canal+ "funduje" swoim abonentom transmisje z najlepszych lig piłkarskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz pretensje do Polsatu o terminarz?

Do UEFA.

 

Zgadzam się z Project_ALF, tak szumnie zapowiadano, że teraz mecze tych najlepszych będzie można oglądać swobodnie, a w dalszym ciągu mocni grają o 20:45 i mecze się pokrywaja ze sobą. Wczoraj np Norwegia-Włochy i Czechy - Holandia o 20:45, dwa bardzo ciekawe mecze a nakrywały się i z jednego trzeba było zrezygnować. Jedyne rozbicie na 3 dni przez UEFE terminarzu coś daje, bo nie ma przerw w oglądaniu meczów ! 8) a wcześniej tak było, że od poniedziałku do piątku nic się nie działo... dopiero na week w sobotę mecze, potem znowu cisza do środy i wtedy grali, a teraz weekend fajnie rozciągniety,ale jest i tak lepiej niż było.

Mogliby też zrobić tak jak w przypadku Europa League, tylko, że ja dodałbym jeszcze godzinę 17.00 na mecze typu Łotwa - Kazachstan czy Malta - Bułgaria.

 

19.00 to już całkiem rozsądna pora, a o 21.00 potencjalne szlagiery.

 

W niedzielę Zibi Boniek ma byc w Cafe Futbol, ale temat przewodni już znam haha. Powód ? http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... gn=fanpage czyli znowu będzie wystawianie składu na Niemcy i gdybanie dlaczego Grosicki musi grać, dlaczego Żyro musi dostać szansę bla bla bla.

Dużo będzie też gadaniny o porażce naszych niedoszłych olimpijczyków :wink:

 

Ze względu na Bońka na pewno się skuszę. Gorszego odcinka niż ostatnio się nie spodziewam.

 

Andrzej Kostyra komentator NFL, świetny fachowiec, mistrz ciętej riposty i jego komentarze wyśmiewające polskich piłkarzy :) Poezja

Ja też go lubię.

 

Oni jakby o tym zapomnieli, mam nadzieję że abonenci im tego nie zapomną.

Biedni abonenci CP którym odebrano możliwość oglądania MŚ w siatkówce, ale... nie... zaraz, zaraz.

 

Jeśli ktoś tu ma pretensję do Polsatu to tylko i wyłącznie ci, którzy ów platformy nie posiadają. Nie wiem jaki interes ma abonent CP żeby siatkówka była koniecznie odkodowana w otwartym Polsacie. Najbardziej szczekają abonenci nc+ i kablówek, bo obudzili się z palcem w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja jako abonent CP chciałbym, aby mecze Polaków podczas MŚ rozgrywanych w Polsce były w otwartej TV, żeby każdy mógł to zobaczyć. Jednocześnie jednak jakichkolwiek pretensji do Polsatu nie mam i rozumiem ich postępowanie. Oni chcieli dobrze, jestem tego pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo chcieli dobrze kodując Mundial w 2002 r. Tak samo chcieli dobrze kodując siatkarskie ME w 2013 r. Zdecydujmy się na coś- albo biznesmen albo filantrop. Abonenci płacą abonament, więc nie mają nic za darmo, to chociażby z tego tytułu CP miało pieniądze na zakup tych praw sportowych. O to chodzi,żebyś nie powtarzał Boogeyman toćka w toćkę to co twierdzi Polsat..

Abonenci kablówek mają prawo bo płacili za dostęp do kodowanych kanału Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci kablówek mają prawo bo płacili za dostęp do kodowanych kanału Polsatu.

Ja płacę słoneczny abonament, a niektóre walki bokserskie mam w PPV :]

 

Wniosek: prawo jakichkolwiek abonentów nie ma racji bytu.

Pisałem już nieraz: Abonent NC+ przynajmniej wie za co płaci,a w CP nie ma pewności co otrzyma w zamian. Przez lata CP utrzymywała,że MŚ na ich istniejących kanałach sportowych, a potem okazało się,ż było ryzyko,że także abonenci CP będą musieli płacić za MŚ. Tak się nie stało, bo wg Pana Kmity pan Solorz "podarował im" MŚ. Sam fakt tego robienia rzekomej łaski mnie denerwuje. Przecież to pewien ruch biznesowy. Robiąc to CP liczył zwiększenie liczby abonentów, zrobienie skoku podobnie jak przed MŚ w 2002r. i przed EURO 2008. Pytanie co platforma zrobi przed piłkarskim EURO 2016- czy ograniczy się jedynie do usunięcia kanałów sportowych niegwarantowanych z niższych pakietów czy znowu uruchomi dodatkowe kanały być może wtedy już płatne także dla abonentów CP(bo ile może "prezentów" robić pan Solorz może??). Pamiętajmy,że Polsat ma jeszcze ME 2016 w piłce ręcznej. Jeśli rząd nie zdąży z zmianą ustawy o wydarzeniach ważnych społecznie to także manewr z MŚ siatkarzy wydaje się być możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek1008 mówiąc otwarty Mundial powinniśmy mieć na myśli jedynie mecze Polaków, ewentualnie finał, może mecz o 3 miejsce. Przecież było wiadomo,że większość zdecydowaną Polsat pokaże w kanałach kodowanych, być może słabsze spotkania w PSN. Tutaj może zarobić więcej,ale w dłuższej perspektywie np. no nie wiem ile osób mogło zawrzeć umowy z CP - to jest od abonenta 150 zł około zakładając ,że zawarł umowę na najkrótszy okres za 10 zł( a przecież niekoniecznie musiało tak być). Do tego musiał nabyć dekoder przecież. Publiczne odtwarzanie- ktoś to jednak wykupił, to nie są koszty jedynie samej licencji,ale także sprzętu, no i w końcu umowy z innymi operatorami, gdzie od iluś tam wpadnie kasa w wysokości około najwyższego abonamentu miesięcznego CP. Widać uznali,że na fakcie transmisji MŚ w otwartym kanale tych najważniejszych spotkań tyle nie zarobią ile kodując tą imprezę. Inną sprawą jest czy Polsat zarobi tyle by nie ponieść na tym interesie strat( rynek reklamy w 2008 był w dużo wyższej kondycji niż obecnie),ale podejrzewam,że uznał,że zarobi mimo wszystko więcej aniżeli na emisji w otwartym kanale, na którym mogą dawać swoje hitowe programy, które przyciągną sporo osób.

Gdyby to były złe ruchy biznesowe to nie mielibyśmy tych wszystkich PPV itd. Tu nie chodzi ile osób to obejrzy,ale to ile wyjdzie kasy. Jeśli walkę Adamka z Kliczką oglądalo około 200 000 osób płacąc po 40 zł to wychodzi 8 mln zl. Polsat nie mógł by tyle zarobić nadając walkę w otwartym Polsacie. Tu ciężko oszacować ile osób kupiło,a Polsat może się tym nie pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata CP utrzymywała,że MŚ na ich istniejących kanałach sportowych

Bo tak miało być, ale wiemy jak się później potoczyła sytuacja.

Przecież to pewien ruch biznesowy. Robiąc to CP liczył zwiększenie liczby abonentów, zrobienie skoku podobnie jak przed MŚ w 2002r. i przed EURO 2008.

Oczywiście, że ruch biznesowy, ale zarazem ukłon w stronę swoich abonentów. Umiejętnie połączyli chęć zarobku z docenieniem klienta. Czy wyjdą na tym lepiej niż z transmisjami w kanale otwartym nie wiem. Sporo tracą na oglądalności, ale zyskują abonentów i sprzedają pakiety z MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że pan Borek z szanowanego dziennikarza przeistoczył się w sługusa Pana S. Jego ataki na nc+, wypowiedzi deprecjonujące jego kolegów po fachu z konkurencyjnych stacji stały się po prostu niesmaczne. Poza wszystkim nawet jego komentarze podczas meczów Bundesligi są coraz słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...