Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, 2, 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arkon jestem z Polsatem od wielu lat i nie widzę tego mnóstwa praw- z istotniejszych praw szkoda jedynie może LE i teraz tej champions league piłkarzy ręcznych. Zyskali Ekstraklasę , Diamond League(wcześniejszy odpowiednik czyli golden League miał Canal+), Moto GP, mecze piłkarskiej kadry, najistotniejsze prawa z punktu widzenia swojej strategii mają -czyli siatkówkę, którą niemal zmonopolizowali ( jeszcze kilka lat temu Polsat nie miał chociażby Grand Prix siatkarek) i mają inne polskie rozgrywki, do tego wypromowali nowy produkt sportowy od zera,czyli KSW. Jak komuś nie odpowiada Polsat to po co w ogóle za niego płaci,niech ma tylko NC+.

Dla mnie oczywiste jest,że NC+ nie może mieć wszystkiego i dobre jest to wyspecjalizowanie się platform,gdzie kibic któremu zależy na konkretnym sporcie miał wszystko w ramach jednej platformy. Dyskusja kto jest lepszy jest bez sensu, bo to zależy od konkretnych preferencji danego kibica. Mamy dwie duże platformy z odmienną ofertą i każdy wybiera to co mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Ja mam Vectrę i nc+, ale jeśli miałbym oszczędzać to oczywiście zostawiłbym tylko Canal+. Polska to dziwny kraj, gdzie nie liczą się najbardziej popularne dyscypliny sportu, tylko pisze się o różnorodności. W niemal całej Europie(Grecja, Hiszpania, Portugalia czy nawet Bułgaria) najważniejsza jest piłka, do której prawa są najdroższe. Cały czas nie odpowiedziałeś mi na pytanie, kiedy ostatnio Polsat wydał duże pieniądze na zakup praw sportowych?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś szansa jest. Może zakupią nowo-powstały pakiet telewizyjny do meczów eliminacyjnych UEFA Euro 2016. Akurat w tym wypadku dałbym im, przynajmniej moim zdaniem, więcej szans niż nc+.

 

Niestety są to prawa sportowe, które występują kilka razy w roku. Eliminacje do MŚ 2014 to po ok.10 meczy dla każdej z drużyn. Jako, że trwają od września 2012 do października 2013 daje to mniej niż 1 mecz na miesiąc. Dodatkowo znaczna część meczy pokrywa się ze sobą w czasie, czyli możemy obejrzeć tylko 1 wydarzenie o danej porze. Podobnie będzie z eliminacjami do EURO 2016. Uważam, że nazywanie tych praw poważnymi jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymbardziej, że awansuje 24 drużyny więc meczami Hiszpanów, Niemców, Włochów itp. i tak nie ma co się ekscytować bo wiadomo, że one wszytskie na turnieju zagrają. To mega nudy bo co najwyżej będzie się można emocjonowac czy awansuje Słowenia, Słowacja czy może Rumunia więc eliminacje Euro to żadna atrakcja. Tu nie będzie żadnych poważnych i ważnych rozstrzygnięć wśród najlepszych bo to formalność dla nich. Awansuje tyle ekip, że nawet spora liczba wpadek potentatom nie zagrozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś szansa jest. Może zakupią nowo-powstały pakiet telewizyjny do meczów eliminacyjnych UEFA Euro 2016. Akurat w tym wypadku dałbym im, przynajmniej moim zdaniem, więcej szans niż nc+.

 

Niestety są to prawa sportowe, które występują kilka razy w roku. Eliminacje do MŚ 2014 to po ok.10 meczy dla każdej z drużyn. Jako, że trwają od września 2012 do października 2013 daje to mniej niż 1 mecz na miesiąc. Dodatkowo znaczna część meczy pokrywa się ze sobą w czasie, czyli możemy obejrzeć tylko 1 wydarzenie o danej porze. Podobnie będzie z eliminacjami do EURO 2016. Uważam, że nazywanie tych praw poważnymi jest nie na miejscu.

mecze mają zostać rozciągnięte na 6 dni w cyklu ci którzy grają w piątek to w poniedziałek,sobota-wtorek i niedziela środa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Ja mam Vectrę i nc+, ale jeśli miałbym oszczędzać to oczywiście zostawiłbym tylko Canal+. Polska to dziwny kraj, gdzie nie liczą się najbardziej popularne dyscypliny sportu, tylko pisze się o różnorodności. W niemal całej Europie(Grecja, Hiszpania, Portugalia czy nawet Bułgaria) najważniejsza jest piłka, do której prawa są najdroższe. Cały czas nie odpowiedziałeś mi na pytanie, kiedy ostatnio Polsat wydał duże pieniądze na zakup praw sportowych?

Pozdrawiam.

Oczywiście to tajemnica handlowa,ale na pewno sporo CP kosztowały prawa do EURO2008 czy pakiet otwarty Champions League, prawa do LE czy przedłużenie praw do F1(wtedy jeszcze jeździł Kubica). Podejrzewam,że także prawa siatkarskie nie są takie tanie. Zauważ,że także prawa do MŚ siatkarzy 2014 musiały być mega drogie zważając na to,że to Polsat będzie produkował sygnał na cały świat. Wiadomo,że teraz Solorz ma na głowie ogromny kredyt na zakup Plusa jednak spłaca go przedterminowo, jak upora się z pewnymi sprawami (konsoliduje teraz swoje spółki przez co zmniejsza koszty) to i oferta Polsatu ma szansę się polepszyć.

Arkon dla mnie najważniejsze jest to co JA CHCĘ obejrzeć,więc ja sobie wykalkulowałem,że bardziej opłaca mi się Polsat ,a mecze, które mnie interesują oglądam w inny sposób bez potrzeby wspierania obcego kapitału z Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon dla mnie najważniejsze jest to co JA CHCĘ obejrzeć,więc ja sobie wykalkulowałem,że bardziej opłaca mi się Polsat ,a mecze, które mnie interesują oglądam w inny sposób bez potrzeby wspierania obcego kapitału z Francji.

A Solarz jak bierze pieniądze z banków zachodnich to nie wspierasz obcego kapitału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro 2008 kosztowało Polsat 15 milionów Euro (Polsat dołożył z 3 miliony Euro do imprezy), Liga Mistrzów UEFA kosztowała z 7 lat temu TVP 3 miliony Euro za sezon. Na pocieszenie dla Polsatu przedłużenie F1 powinno być dosyć tanie, gdyż nikt w Polsce nie da za to dużych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apewne tak,ale jakbyś doczytał obcego kapitału z Francji. Po prostu NC+ mi się nie opłaca , bo ja nie jestem osobą gotową płacić za telewizję w granicach 60- 100 zł. Moje prawo co biorę i za ile i co oglądam i nikomu nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory,miałem przez większość życia CP ale ludzie go cały czas broniący chyba mają coś z głową?Sam przeszedłem do C+ i mimo ,że płace więcej to czuje się w pełni zadowolony.Short track ludzie posłuchajcie co wy mówicie.Kto na będzie patrzył?SKORO TO JEST TAKIE CIEKAWE TO CZEMU WCZEŚNIEJ PO TO NIE UDERZYLI???Nie zastanowiliście się nad tym wcześniej.Biorą co popadnie już niedługo balet Mongolski tylko na Polsat Sport.Nie znosze zakłamania,a ludzie cały czas w to brną.Stracili fajne prawa do LM w ręczna(mocne Vice i Wisła),a oni dalej będziemy mieli short track ,bobsleje i kolarstwo xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi,że Short-track to jakieś istotne prawa. Jeśli były by one w pakiecie w łyżwiarstwem szybkim to by tłumaczyło dlaczego to się pojawi w Polsacie,bo Polak zdobył PŚ i nie widzę powodu dlaczego akurat zmagania Zbigniewa Bródki mamy nie mieć możliwości oglądać w polskiej telewizji skoro możemy oglądać Kowalczyk czy Stocha?? Eurosport ma bardzo dobrą średnią oglądalność,a swoją ramówkę opiera w dużym stopniu właśnie na prawach mniej ekskluzywnych i sportach,w których nie mamy swoich reprezentantów ( rozgrywki juniorskie,młodzieżowe, snooker, pływanie synchroniczne , łyżwiarstwo figurowe, gimnastyka sportowa, superbike, rajdy wszelakiej maści, jeździectwo) i jest bardzo dobrze odbierany chyba w całej Europie. Polscy kolarze jakby ktoś nie zauważył osiągnęli bardzo dobre wyniki w największych tourach i Polsat stawiający na polski sport i jego promocję ( taką strategię mają od przynajmniej 9-10 lat) kupili prawa do kolarstwa (skoro jest ono popularne na Eurosporcie to dlaczego nie w Polsacie?). Inna sprawa,że Polacy generalnie osiągają sukcesy w sportach takich mniej popularnych to wszystko się łączy- prawa nie są stosunkowo drogie,a zmagania Polaków jeśli Ci odnoszą sukcesy cieszą się popularnością. Inna sprawa,że Polsat ma umiejętność promowania własnych praw,więc podejrzewam,że to co miało by mniejszą widownię zostanie bardzo rozreklamowane i odpowiednia liczba ludności się znajdzie. Byłem w szoku ile w radiu mówiono poza serwisami sportowymi o wynikach koszykarzy- nie przypominam sobie,żeby coś takiego działo się nawet przy okazji Eurobasketu u nas.

Prawdziwe sprawdzam będzie przy WTA-Polsat sygnalizuje ostatnimi ruchami,że jest tym razem zainteresowany pakietem jaki ma TVP. Nawet niechętni Polsatowi nie zaprzeczą,że tenis to sport globalny,a prawa do WTA są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Prawdziwe sprawdzam będzie przy WTA-Polsat sygnalizuje ostatnimi ruchami,że jest tym razem zainteresowany pakietem jaki ma Polsat. Nawet niechętni Polsatowi nie zaprzeczą,że tenis to sport globalny,a prawa do WTA są drogie.

 

Czegoś tu nie rozumiem - wyszło ci tego zdania takie masło maślane . Mógłbyś to wyjaśnić o co ci chodziło w tym zdaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach widzę. Błąd. "Polsat sygnalizuje ostatnimi ruchami,że jest tym razem zainteresowany pakietem jaki obecnie ma TVP"-tak być powinno. .Mamy czołową zawodniczkę WTA- Agnieszkę Radwańską,a Polsat stawia na polski sport i pokazywanie sukcesów Polaków i pytanie czy Polsat jest gotowy wyłożyć duże pieniądze by realizować strategię wyżej opisaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory,miałem przez większość życia CP ale ludzie go cały czas broniący chyba mają coś z głową?

Nie bronią, tylko chcą się pozbyć hejterów, którzy zaśmiecają temat.

 

Sam przeszedłem do C+ i mimo ,że płace więcej to czuje się w pełni zadowolony.Short track ludzie posłuchajcie co wy mówicie.Kto na będzie patrzył?

A ja przeszedłem z C+ do CePa i też jestem w pewni zadowolony. Mam wszystko to, co na czym mi zależy, czyli Eurosporty, Polsaty Sporty i TVP Sport, bo na tych kanałach mam najwięcej imprez sportowych w wydaniu reprezentacyjnym. Rozgrywki ligowe, zwłaszcza zagraniczne, nie kręcą mnie aż tak, dlatego swojego czasu pożegnałem się z Cyfrą+. :)

 

 

Nie znosze zakłamania,a ludzie cały czas w to brną.Stracili fajne prawa do LM w ręczna(mocne Vice i Wisła),a oni dalej będziemy mieli short track ,bobsleje i kolarstwo xD.

Dopóki prawa do ligi mistrzów posiadała Telewizja POLSAT, dopóty nie były fajne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...