Skocz do zawartości

Radio Alex


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli została przejęta to nie ma nic złego w tym, że ludzie wyrażają swoje niezadowolenie i chcieliby zatrzymać obecną formułę. Wiem, że nowy właściciel może robić co mu się żywnie podoba, ale tak samo może posłuchać głosów sprzeciwu i spróbować chociaż w jakiejś części oddać stary klimat radia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Poland napisał:

Tylko niestety tacy słuchacze niestety nie rozumieją jaka jest sytuacja Radia Alex chociażby od strony finansowej co w tym przypadku jest dziwne bo Górale na dutkach się znają i powinni to zrozumieć. 

 

Znają się, jeśli siedzą w branży. A znacząca większość słuchaczy nie orientuje się w sytuacji finansowej, bo też nie musi się w tym orientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał:

Jest to teroz niemieckie faszystowskie radio zniscyliście goralscyzne

Rozumiem że Grupa RMF ma niemieckiego właściciela ale do faszystów sprowadzać to już lekka głupota.

Niech górale jadą na kopiec Kościuszki a nie podciągają @Poland jako winowajce.

To jest moc znanej nam wszystkim pseudolokalnosci np z RMF MAXX.

 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska też już lokalna nie będzie, tym bardziej jak na MUX ogólnopolski DAB+ chce wejść.

Trzeba się pogodzić, że dobre stacje będą ustępować miejsca tym komerchom. W sobotę Alexa w starej formie pożegnaliśmy, w lutym Radiofonia znikła (choć wcześniej zrobili z niej gniota komercyjnego), pewnie następne się skończy Studenckie Radio "Żak" Politechniki Łódzkiej bo ma niską słuchalność.

A Alex pewnie wejdzie do sieci GRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Rozumiem że Grupa RMF ma niemieckiego właściciela ale do faszystów sprowadzać to już lekka głupota.

Niech górale jadą na kopiec Kościuszki a nie podciągają @Poland jako winowajce.

To jest moc znanej nam wszystkim pseudolokalnosci np z RMF MAXX.

 

No to było słabe z ich strony. Z tego co jednak zauważyłem pośród Górali są osoby którym podoba się nowe Radio Alex a co hejtują (w tym autor przedstawionego przeze mnie cytatu) to przedstawiciele zazwyczaj starszego i ortodoksyjnego (jeżeli chodzi góralskie tradycje) pokolenia. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja. Jak wygląda odbiór grupy RMF w Zakopanem? Da się odebrać RMFMaxxx 96,7? (2kW) czy tez RMF Classic 87,8 MHz (1 kW)? To pierwsze powinno być odbierane, leci z Malczewskiego więc po co było zabierać góralom ich Radio, najstarsze radio w Polsce z ich muzyką skoro Maxxxa powinni odebrać? Mogli przeciez kontynuować 100,5 i wystartować w konkursie nawet z tymi programami dla studentów jak dotychczas. No ale po co, jak mozna było chapnąć Alexa. Nie wrózę im dobrych wyników w Zakopanem skoro tutaj w Krakowie wiemy jakie mieli notowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, daniel103108 napisał:

Ciekawa sytuacja. Jak wygląda odbiór grupy RMF w Zakopanem? Da się odebrać RMFMaxxx 96,7? (2kW) czy tez RMF Classic 87,8 MHz (1 kW)? To pierwsze powinno być odbierane, leci z Malczewskiego więc po co było zabierać góralom ich Radio, najstarsze radio w Polsce z ich muzyką skoro Maxxxa powinni odebrać? Mogli przeciez kontynuować 100,5 i wystartować w konkursie nawet z tymi programami dla studentów jak dotychczas. No ale po co, jak mozna było chapnąć Alexa. Nie wrózę im dobrych wyników w Zakopanem skoro tutaj w Krakowie wiemy jakie mieli notowania.

Prawdopodobnie będzie trzeba poczekać zanim konkurs na 100,5 FM (gdzie pewnie coś zgłoszono) się rozstrzygnie. Multimedia chciałyby chyba w województwie mieć ciastko i zjeść ciastko ale zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michael112 napisał:

A z Krynicy lub Sącza?

Z Nowego Sącza nie ma jakiejkolwiek możliwości odbioru RMF Maxxx na Podhalu, przynajmniej w Zakopanem i Murzasichlem. Za mocny RMF FM z Lubonia Wielkiego (104,7). Dlatego nawet nie wspominałem o 104.6, tylko o 96.7 i 106.5

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, BW134 napisał:

RMF Maxxx i RMF Classic odbierają na południu Zakopanego. W centrum strzępy + bardzo mocne intermodulacje od Gubałówki. Jednak odbiór jest słaby i zanika. Już lepiej Maxxx odbiera z Kielc.

 

24 minuty temu, michael112 napisał:

A z Krynicy lub Sącza?

Przeciez wiadomo, ze taki młody chcąc posłuchać sobie coś z grupy RMF, prędzej włączy sobie stream z sieci i posłucha. Starsi mieszkańcy Zakopanego i okolic sądzę ze wolą tradycyjne radio i raczej rzadziej korzystają z Internetu. Po za tym radia tego słuchali mieszkańcy i jak przypuszczam czują się teraz rozgoryczeni zmianami. Jest jeszcze przeciez ESKA z Zakopanego (0,5 kW) w podobnych klimatach jak RMFMaxxx to jak na Zakopane niemało i Plus 107,9 z oldiesami moze z nieco mniejszą mocą ale jednak jest 100 Watt.

 

Edytowane przez daniel103108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, daniel103108 napisał:

Przeciez wiadomo, ze taki młody chcąc posłuchać sobie coś z grupy RMF, prędzej włączy sobie stream z sieci i posłucha.

 

NIby tak, ale w wielu miejscach w górach traci się sygnał GSM, nie wiem jak z FM. Pamiętam sprzed kilku/kilkunastu lat jak byłem w Zakopcu, np. w Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej prawie cały czas nie było zasięgu.

P.S. Wiem że "dolina" to nie góry, ale chodziło mi ogólnie o tereny turystyczne wokół Zakopanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michael112 napisał:

Wiem że "dolina" to nie góry, ale chodziło mi ogólnie o tereny turystyczne wokół Zakopanego.

Nie wiem jak turyści, ale ja zwiedzając okolice Zakopanego nasłuchiwałbym stacji wokół z racji zainteresowania odbiorem radia. Turyści wydaje mi się wolą słuchać odgłosów natury czy przewodnika(?) niz radia, przynajmniej tak bym zrobił gdyby nie zboczenie radiowe. 🙂🙃🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem portal Emsoft podał oficjalny stream do nowego Radia Alex: http://streams.radio90.pl:8000/alex.m3u

Przy okazji Piotr Sambor potwierdził mi w wiadomości mailowej że odpowiada tylko za to co jest w internecie gdyż to co jest na 105,2 FM zmieniło właściciela. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi. Swoją drogą Radio Alex już od 2010 roku mialo na pieńku ze słuchaczami, więc może dobrze że do zmian doszło. Szerzej o zarzutach słuchaczy pod tym linkiem: https://forum.gazeta.pl/forum/w,170,111074080,111074080,Radio_Alex_antywizytowka_Zakopanego.html#p173439177 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Playlista dostępna.

https://malopolskie-media.info/playlista/lokalne/radio-alex.html

Czy ktoś kupił "Tygodnik Podhalański"?

@Gierek kupił e-wydanie i mi je podesłał. 

Sytuacja opisana w artykule wygląda tak że o ile właścicielem stacji jest Władysław Kotaba (już od 2005 roku gdy kupił udziały od Piotra Sambora) o tyle redaktorem naczelnym jest Andrzej Mielimonka czyli szef Multimediów i Radia 90 i co ciekawe RMF niby oficjalnie... do stacji się nie przyznaje co ze względu na siedzibę na Bulwarach Słowackiego zostało podważone przez redakcje gazety. Po zakupie przez niego rozgłośni w stacji działo się nie wiele z racji że Sambor miał wolną rękę. Sytuacja zmieniła się w kwietniu ale już rok temu dyskutowano o zmianach. Według Mielimonki też nowa siedziba stacji jest tymczasowa a Alex jest otwarty na ludzi z Podhala którzy chcą tworzyć radio które według zapowiedzi ma nie stracić swojego lokalnego charakteru a muzyki regionalnej będzie więcej. Mielimonka potwierdził też korzystanie z materiałów Macieja Pałachickiego czyli korespodenta RMF FM w Zakopanym gdyż dzięki niemu jakość programu tylko się podnosi. Współpraca Kotaby i Mielimonki z Samborem nie została zawieszona gdyż wynajmuje on pomieszczenia pod studia na ulicy Smrekowej czyli starej siedziby Alexa. 

Wiadomo też że domena radioalex.pl należy do Piotra Sambora. 

Zmiany w stacji zaskoczyły starostę tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicę-Makowskiemu któremu brakować będzie tego co będzie w internecie czyli folku, audycji religijnych, magazynów polonijnych, zapowiedzi lokalnych wydarzeń etc. 

Twierdzi też że stacje grało się w bacówkach i na budowach a sukcesem jej utrzymanie się przez 32 lata na rynku. 

Z kolei były radny ale też były dziennikarz Radia Alex Dariusz Galica wspomina dobre czasy stacji która do czasu lokalnych stacji RMF FM miała dominacje w regionie a potem ta siła stacji słabła. Sam Galica prowadził w Alexie audycje publicystyczną w której słuchacze zadawali pytania samorządowcom. Zwrócił on też na to że audycji religijnych było w stacji za dużo przez co w pewnym momencie upodobniło się ono do Radia Maryja. 

Dotychczasowy redaktor naczelny stacji i jej założyciel umywa ręce od sprawy odpowiadając stacji tak: w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Słuchacze sami zdecydują której stacji chcą słuchać - przyszłość pokaże.

Mnie najbardziej zadziwił komentarz jednego ze słuchaczy Zubrzycy Dolnej dla gazety który to mówił tak:

Nie podoba mi się muzyka, za mało jest naszych regionalnych nut. Brakuje też modlitwy i treści religijnych. To było to dla mnie ogromne zaskoczenie. Z tego co wiem stary Alex nadaje w internecie, ale kto będzie go słuchać z internetu chociażby na budowie.

Nie wiem czy ten góral wie ale teraz spokojnie można słuchać stacji internetowych na budowach. U mnie na przykład ekipa budowlana sąsiada tym sposobem pracowała przy VOX FM. Z komentarzy na profilach Podhale 24 i Tygodnika Podhalańskiego też widzę że słuchacze też są w pewnych rzeczach niedoinformowani przez co popierają starą koncepcje stacji narzuconą przez Sambora a słusznie skrytykowaną przez Galicę. 

Poniżej screeny rzeczonego artykułu z Tygodnika Podhalańskiego:

1tp.jpg

24tp.jpg

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...