Skocz do zawartości

Radio Alex


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że ścierają się dwie skrajności. Jedna młoda anty religijna, druga konserwatywna. Nie powinno sie likwidować radia o profilu kóry ma duże poparcie w regionie w którym ma zasięg. A jak mi coś w programie nie pasuje - tak jak w Alexie filozoficzny mnich - to radio ma WYŁĄCZNIK albo gałkę do zmiany programów.

A proponowanie dotychczasowym słuchaczom żeby przenieśli się do internetu na budowie czy w lesie to przejaw arogancji i po prostu chamstwa. Bo w eterze w Polsce takich "nowych Alexów" jest cała masa: od Rmfów przez Złote Przeboje po Radio pipidówka. Wszystkie grają te same odgrzewane kotlety z lat 80 czy 90. Alexa słuchałem od pierwszej audycji i utrzymywał fason. Rmfu słuchałem od czasów gdy jeszcze retransmitował Fun Radio z Paryża a wcześniej sluchałem każdą listę przebojów Niedźwieckiego w sobotni wieczór  - Tak Panie RTL. Dziś nie słucham Trójki, nie słucham RMFu - tego ostatniego wogóle nie da się słuchać. Nawet RMF Classic stoczył się do samych podróbek i przeróbek klasyki. Dlaczego nasi BYSNESMENY nie potrafią stworzyć nowej marki tylko rzucają się z kasą na  istniejące stworzone przez pasjonatów i je niszczą przejmując logo. Jak chcieliście sobie popuszczać na Podhalu wszechobecny badziew to trzeba było sobie założyć sobie RMF Alex a nie niszczyć 32 letnią tradycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarząb Masz racje tylko ale częściowo gdyż Radio Alex przeszło na drogę folkowo-konserwatywną tylko dlatego by uniknąć płacenia za ZAiKS. Do 1998 roku (według informacji z forum Radiopolski:  https://forum.radiopolska.pl/index.php?showtopic=25573 ) działali bowiem tak jak teraz emitując obok folku muzykę pop, disco polo a nawet rockowa. W latach 90-tych były tam też audycje tematyczne. Obecnej stacji zdecydowanie przydało się tchnięcie w nią nowego życia bo pozostawała ona na poziomie końca lat dziewięćdziesiątych poprzez widoczne niedoinwestowanie. Szczerze mówiąc tegoroczna zmiana powinna być dokonana już w 2005 roku gdy Pan Sambor sprzedał udziały w Alexie firmie Polamer. Wybrano jednak status quo co w perspektywie 17 kolejnych lat okazało się fatalnym rozwiązaniem dającym w efekcie tradycje (sztuczną bo wywołaną obchodzeniem prawa a konkretniej mówiąc ZAiKSu) ale kosztem fatalnej słuchalności rzędu 0,7%. Kończąc uważam że właściwie teraz tradycja Radia Alex i to ta pierwotna z lat 1990-1998 została przywrócona bo mieszanie treści konserwatywnych, modlitw i audycji religijnych oraz muzyki sakaralnej z folkiem (który to w połączeniu z muzyką jaką teraz gra Radio Alex mógłby być dobrym pomysłem na stacje zrobioną w formie podobnej do tego jaką ma chociażby Radio Rekord) raczej tą tradycją nie było a już na pewno nie 32 tylko 24 letnią. Poza tym na budowie chyba słucha się energetycznej muzyki a nie chociażby Koronki do Miłosierdzia Bożego.  To samo się tyczy przypadku z restauracjami na które powołują się zwolennicy starej wersji stacji a w których to Radio Alex podobno jest tłem do kotleta. Nie zaprzeczam też temu że Pan Sambor jest radiowym pasjonatem ale odebranie mu Radio Alex służyło właśnie ratowaniu stacji którą to on założył przed nadmiernym upolitycznieniem ze strony cytowanych na antenie mediów partii konserwatywnych oraz służy podniesieniu liczby słuchających stacji. Z tego co czytałem na forum portalu gazeta.pl to już w 2010 roku słuchacze stacji zwracali uwagę na katastrofalne zarządzanie stacją przez Pana Sambora i teraz wreszcie po 12 latach ich głos został zauważony i doceniony: https://forum.gazeta.pl/forum/w,170,111074080,111074080,Radio_Alex_antywizytowka_Zakopanego.html

 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 09:25, Poland napisał:

Jak niedawno pisał mi na Messengerze Marek Rusinek już niedługo do ramówki mają dołączyć pasma wieczorne i weekendowe. Podejrzewam że wtedy już Radio Alex przejdzie kompletnie na format Radia 90. 

Coś tych pasm wieczornycb i weeekendowych nie widać. Dalej program oraz wiadomości to tylko dni robocze:

7:30-9:00 Kartka z Kalendarza

9:15-13:00 Michał Siwek

13:00-18:00 Marek Rusinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Alex mogliby w końcu zsieciować program z siecią Gra/90/Jura i wyrzucić granie muzyki folkowej i disco i zrobić taką samą playlistę jak mają stacje Gra/Jura/90. W dalszym ciągu brak jest poranka, wieczoru, pasm weekendowych i wiadomości z kraju i świata codziennie i w weekendy, a reklamy wciąż czyta "legenda" Piotr Sambor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do RMFu dadzą disco polo to nie będę słuchał.

Denerwuje mnie już to że często mieszają ostro pop z rockiem... i w RMFie, i w Zet

Jak dadzą jeszcze disco polo to będzie zupełna masakra, raz już Parada zmieszała Metallicę i ich "Whiskey in the Jar" z piosenką disco polo... KOSZMARNIE TO WYSZŁO

Edytowane przez Kirk
Na forum nie używamy wulgaryzmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minut temu, słuchacz napisał:

Ciekawe czy niebawem zsieciują program i playliste z 90,Jura,GRA. Folk i disco polo mogą grać jako wypełniacze albo po 22

Może  tak być iż utwory grane obecnie w Radiu Aleks mogą być emitowane w tej sieci.

Ja uważam iż RMF rozważa wrzucić disco polo do któreś z rozgłośni a Radio Alex to taki test Grupy RMF w tym celu.

Mam na myśli sieć 90,Jura,GRA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@słuchacz: zdecydowanie gorzej niz wcześniej. Wcześniej przy włączonym kompie szło na lekkich szumach w stereo z nieraz zanikającym RDS. Obecnie jest sieczka i coś tam ledwo słychać. Napiszę jeszcze później jak to wygląda po wyłączeniu kompa. Tuner i kino mam nad kompem.

Szczerze mówiąc myślałem ze mi się coś złego podziało w instalacji bo nawet dobrze odbierało wcześniej ale dopiero dzisiaj przeczytałem o tym na jednym z forów radiowych ze zmienili lokalizację i zwiększyli moc.

Edytowane przez daniel103108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...