Skocz do zawartości

Orange Sport


peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś ogląda ten program (Orange Sport) ale ja z uwagi na transmisje z żużlowej ligi szwedzkiej ELITSERIEN śledzę od początku poczynania tej stacji.

Niestety to co mogę napisać w skrócie to: DNO :!::!::!::!::!::!::!::!: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

 

Od początku ŻADEN mecz żużlowy który miał iść na żywo nie został wyemitowany o czasie podanym w programie na stronie http://www.OrangeSportTV.pl i w EPG. Raz miała być emisja o 20.00 a rozpoczęła się o ok. 19.10 innmy razem na odwrót.

Oczywiście nie jest to wina organizatora meczu bowiem przynajmniej na tydzień wcześniej było wiadomo o której godzinie rozpoczynają się zawody.

Sam dziwiłem się dlaczego na Orange Sport transmisja ma się rozpocząć o 20.00 skoro było wiadomo, że zaplanowana godzina rozpoczęcia meczu przez organizatora to 19.00.

 

Jednak do stanu wk.. :censored: wprowadzia mnie ta stacja w ostatnich dwóch tygodniach, bowiem z zaplanowanych 4 powtórek danego meczu w ubiegłym tygodniu wyemitowano jedną a w tym tygodniu nie było żadnej :!: i .... nie będzie gdyż taką informację otrzymałem od szacownej redakcji Orange Sport po moim e-mailowy monicie - oto cytat:

 

"Witam,

niestety mecz żużlowy z powodów technicznych nie będzie powtarzany. Zamiast meczu Elitserien został wyemitowany mecz piłki nożnej. Do EPG nie

jesteśmy w stanie wprowadzać nagłych zmian w programie. Za zmiany przepraszam. Jesteśmy młodą stacją i błędów na początku nie unikniemy.

pozdrawiam,

Aleksander Sierżęga

Orange Sport"

 

Mój komentarz na tą informację to: "robienie z ludzi (czytaj: widzów) balona"

Jakie przeszkody techniczne ? Nie mogą odnaleźć na półce odpowiedniego pudełka z zapisem ostatniego meczu. Nawet jezeli z jakiś przyczyn uległ on uszkodzeniu to zawsze jest dokonywany w każdej stacji zapis non stop tego co idzie aktualnie na żywo na antenie dla tzw. celów dowodowych (jest to chyba nawet wymóg prawny, a stacja działa legalnie w Polsce na podstawie koncesji KRRiT).

Nie stoi więc nic na przeszkodzie aby wyemitować zaplanowane w programie powtórki z tego "źródła". Jest jeszcze w przecież możliwość zwrócenia się do producenta którym jeżeli mnie pamięć nie myli jest CANAL+ (w Szwecji). Płytka z nagraniem dotarła by do Warszawki na pewno max. w ciągu 2-3 dni.

Ale najpierw trzeba chcieć a redakcji Orange Sport się nie chce ... albo po prostu Ci ludzie nie nadają się do pracy w TV.

 

Co do czasu reakcji na zmiany w programie TV to nie widzę żadnej przeszkody aby wprowadzić każdą zmianę z dnia na dzień i na pewno jest to wykonalne w przypadku ich własnej strony internetowej http://www.OrangeSportTV.pl. Jednynie z czym mogę się częściowo zgodzić to "trudność" wprowadzenia zmian w EPG gdyż zazwyczaj jest on "produkowany" raz na tydzień jednak i w tym przypadku "dla chcącego nic trudnego".

 

Dodam jeszcze, że kontak z redakcją jest tylko możliwy za pośrednictwem e-mail . Żadnego telefonu i adresu do korespondencji :!: .

Nie wiem czy redakcja się boi kontaktu z widzami ? W takim razie robi chyba program tylko dla siebie co by się nawet zgadzało gdyż wprowadza zmiany w programie nie informując o tym widzów.

Dwudniowe próby nawiązania kontaktu telefonicznego skończyły się fiaskiem. Ponieważ jest to stacja, której właścicielem jest tp s.a. zadzwoniłem do "telekomuny". Oczywiście reakcja była taka jak zawsze czyli "spychologia" lub typu "ping-pong". Pani Kasia odsyła do Pani Zuzi a ta następnie do Pana Krzysia itd itd ... i trzy godzinki wiszenia na lini skończyły się konkluzją: kontakt z Orange Sport jest telefonicznie niemożliwy bo ... tp s.a. "nie podaje numeru telefonu do Orange Sport" i basta :/

 

Po moich doświadczeniach rezygnuję i nigdy nie chcę słyszeć o Orange Sport.

Warto również wspomnieć o jakości przekazu a właściwie braku jakości. Bitrate jest tak niski, że czasami na obrazie poruszają sie jakieś plamy którymi są zawodnicy ale jacy ... to już zagadka. Pikeloza prawie jak na Polonii 1. Do tego wszystko nadawane jest w formacie 4:3 i tylko czasami ktoś wpadnie na pomysł aby puścić obraz w letterboxie.

 

Dlatego jak wspomniałem Orange Sport OUT :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówicie, że Oranż obcina obraz i daje słabą jakość... I jeszcze chce, żeby za to płacić....

A np. na pozycji 28,5°E dosyć regularnie lecą niekodowane dosyły z naszej ligi dla OS. Przeciętnie 1, 2 mecze z kolejki (pozostałe są "kodowane", tj w formacie 4:2:2). Jakość tych dosyłów jest chyba najlepsza z możliwych w SD — format 16/9 i bitrate na poziomie 7,8 Mbps albo i większe, bo tuner dosyć często mi się zacina (nie daje rady tego pociągnąć) a komputer wiesza. Oczywiście odbiór nie jest ułatwiany, gdyż nadają z niezbyt mocnym sygnałem — na antenie 1,2 m mam 70-80% sygnału, a do oglądania potrzeba 60%. Poza tym trzeba się ustawić dokładnie na 28,5°, bo przy standardowym ustawieniu na 28,2° nic się nie zobaczy (chyba, że się ma wielką antenę).

 

feed1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no narazie kanał prezentuje sie marnie i mysle ze nie maja sie tu zaslaniac informacjami ze transmisja zmienila pora tj ze jest pozniej czy wczesniej jak jest wczesniej a cos maja live no to moznanadac z poslizgiem a jak nie to wstawic jakis progrma w srodku a nie takei glupie wymowki mowic ze sie ucza (to redakcja c+ tworzy ten kanał i sie ucza !!!) i jeszcze chca dodatkwej kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu jest katastrofalna. Myślałem, że po dołączeniu Zone Romantica nic mnie już nie zaskoczy - a jednak się myliłem. Pikseloza, że aż oczy bolą (jak na tych tanich włoskich czy arabskich kanalikach FTA z Hot Birda). TO SKANDAL I OSZUSTWO oferować kanał premium za kilkadziesiąt złotych w takiej jakości. Tą "promocją" to Cyfra raczej zniechęci wszystkich potencjalnych widzów (wcześniej ludzie kupowali Orange Sport w ciemno; teraz jak na własne oczy zobaczą tą piękną "cyfrową jakość" to od razu im się odechce).

Bez nowych transponderów ta platforma nie ma przed sobą przyszłości. Cyfra wciąż liczy, że nowe pojemności "spadną jej z nieba" po francuskim TPS zamiast sama coś zorganizować. Żeby się nie przeliczyli, tak jak kiedyś z włoskim Tele+/D+. Patrząc na obecne obłożenie transponderów Cyfry (po 11-12 kanałów MPEG-2) pierwszy nowy transponder powinien w całości posłużyć do rozładowania tłoku na obecnych częstotliwościach. Dopiero na kolejnym należałoby dodawać jakieś nowe kanały. A może trzeba zacząć poważnie myśleć nad przejściem na nadawanie w MPEG-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OT się zrobi...

Przechodzenie na samo MPEG-4 nie ma sensu, od razu należałoby przejść na DVB-S2 i MPEG-4, ale jest to bardzo ciężkie do wykonania, bo jakieś 95% abonentów platformy posiada odbiorniki dostosowane tylko do odbioru DVB-S i MPEG-2, czyli albo musieliby sami kupić odpowiedni odbiorniki, albo platforma by im zafundowała, co jest nierealne.

Koniec OT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVBS2 moze byc rozwiazaniem bo zwieksza pojemnosc o kilkadziesiat procent, natomiast MPEG4 niekoniecznie. Na N nie ma ANI JEDNEGO kanalu (SD) w MPEG4, ktory wyglada dobrze. Wydaje mi sie ze algorytmy MPEG4 daja specyficzny rodzaj obrazu, tzn glowny plan wyglada jako tako i jest wyostrzony, ale niestety tlo to jeden wielki piksel bez zadnych szczegolow. Moze to wina MPEG4 , moze to wina enkoderow N, ale wyglada to SLABO, gorzej niz MPEG2 o odrobine wyzszym bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a moim zdaniem wprowadzenie dodatkowego kanału sportowego i dodatkowo płatnego to było konieczne i jedyne słuszne rozwiązanie jakie Cyfra+ mogła zrobić. Wszyscy albo zdecydowana większość oczekuje od dawna od Cyfry poszerzenie transmisji sportowych (przejęcia Ligi Mistrzów, Pucharu UEFA itd..) - tylko skąd na to wziąć pieniążki ??. Ja tam będę bardzo zadowolony jeśli za rok lub dwa będę miał w Cyfrze i najlepsze ligi europejskie i Ligę Mistrzów i Puchar Uefa za cenę Canal+ i Orange - w sumie 39pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy szczerze w cyfrze+ jest nie najlepiej z kanałami sportowymi. Wybredni fani sportów chcą co raz wiecej mieć opcji do obejrzenia wydarzenia sportowego. A, że ma być na żywo i dobra jakość obrazu każdy by chciał. Dajmy im czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że za 3,5 mln zł Orange Sport wygra przetarg na I ligę polską. Ciekawa sprawa swoją drogą, bo akurat chyba już mają obłożenie na robienie meczów Ekstraklasy, a teraz chcą dać jej zaplecze jeszcze? Dość odważna decyzja (o ile nie jest tylko chwytem na popularyzację kanału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP która dotychczas emitowała rozgrywki 1 ligi oferuje znacznie mniejsze pieniądze (750 tys.PLN)

(źródło: onet.pl)

 

Biorąc pod uwagę pasmo powtórkowe w OS od poniedziałku do czwartku to chyba lepszym rozwiązaniem byłoby nabycie przez Orange Sport praw do wtorkowo-środowo-czwartkowych spotkań pucharowych. To jednak na razie nie wchodzi w rachubę. Transmitowanie spotkań 1 ligi ma sens tylko w przypadku niektórych terminów kolejek w środku tygodnia i weekendów gdy rozgrywane są międzypaństwowe mecze eliminacyjne, bo wtedy ekstraklasa pauzuje, a czas antenowy można wypełnić spotkaniami niższej klasy rozgrywkowej. Chociaż...mecze pierwszoligowe często planowane są na godziny przedpołudniowe, więc mogliby wypełnić całą weekendową ramówkę polską piłką ligową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca sie zgadzam z twoja wypowiedzią.o ile w sobote to cięzko umieścić mecze I ligowe w ramówce bo jest dużo meczów ekstraklasy ,o tyle w piątek czy w niedziele bez problemu znalazłby się czas antenowy.w piątek ekstraklasa gra o 20 więc o 17.30 -18 można bez problemu pokazac jakiś mecz(mam tu na myśli mecze widzewa,zagłębia i korony ,bo chyba głównie mecze tych zespołów byłyby pokazywane ,a poza tym te zespoły maja oświetlenie i podgrzewane murawy więc pozna pora nie przeszkadza) w sobote mecz ok 12 a w niedziele o 14 bo ekstraklasa gra zazwyczaj o 17 więc jak dla mnie ramówka by się spokojnie znalazła na 2-3 mecze w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już byłby chyba zbytek "bogactwa" ;)

 

Do pawo24 - Pytanie tylko czy warto wydawać 3,5 mln zł. na 2-3 mecze tygodniowo jakby nie było piłki w nieco gorszym wykonaniu niż ekstraklasowa?

Może w ramach przetargu jest opcja podziału praw telewizyjnych pomiędzy dwóch operatorów?

TVP w ramach środków które proponuje za prawa do transmisji mogłaby np.pokazywać niektóre spotkania kolejki. Chociaż..pewnie byłyby zgrzyty pomiędzy nabywcami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nich widocznie warto,skoro przystąpili do przetargu.a dlaczego warto? mam na to 2 powody

1 dopiero staryują ,więc ich ramówka jest troche uboga a że cena za pakiet nie jest wysoka ,to przystąpili

2 prestiż bedą się szczycili że maja prawa do rozgrywek zarówno ekstraklasy jak i I ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to czy warto wyłącznie z punktu widzenia marketingowego ale przede wszystkim finansowego. Jeśli PLP oczekuje od potencjalnego nabywcy 1 mln. złotych to po co OS oferuje ponad trzykrotność tej kwoty? Może kwota oferowana przez OS ma być tylko straszakiem w rozmowach z TVP :]

 

Nie wiem jak dzisiaj wygląda sytuacja u innych użytkowników OS którzy zdecydowali się wykupić od października ten kanał. W moim przypadku rano kanał był "poza abonamentem" co wymagało interwencji w TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie odnoście meczów NBA w Orange Sport. Nosiłem się z zamiarem dokupienia tego kanału już jakiś czas. W końcu się zdecydowałem dziś. Napaliłem się na meczyk Orlando - Chicago, które było zapowiadane w programie tv a tu puścili mecz ATL-UTA. Często im się to zdarza??

 

A Gortat na razie szaleje - 8 pkt i 5 zbiórek w pierwszej kwarcie. Niech ich ... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...