Skocz do zawartości

Odbiór sygnału NC+


mw5972
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przeprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie developer założył sieć TV-SAT. Puszczają w jednym kablu DVB-T a w drugim sygnał satelitarny. 

Mam obecnie mediabox+ ADB ITI-3740SX i w związku z tym, że jest jeden kabel antenowy nie jestem w stanie podłączyć drugiego wejścia antenowego by móc nagrywać i oglądać równocześnie. Czy kojarzycie może czy da się to obejść jakimś splitterem sygnału? Sieć jest z wzmacnianym sygnałem tak więc mam na niej napięcie.

Dzięki za pomoc, pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mw5972 napisał:

Cześć,

przeprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie developer założył sieć TV-SAT. Puszczają w jednym kablu DVB-T a w drugim sygnał satelitarny. 

Mam obecnie mediabox+ ADB ITI-3740SX i w związku z tym, że jest jeden kabel antenowy nie jestem w stanie podłączyć drugiego wejścia antenowego by móc nagrywać i oglądać równocześnie. Czy kojarzycie może czy da się to obejść jakimś splitterem sygnału? Sieć jest z wzmacnianym sygnałem tak więc mam na niej napięcie.

Dzięki za pomoc, pozdrowienia!

Być może pomogłoby doprowadzenie kabla z gniazdka w innym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym pokoju w mieszkaniu są gniazdka antenowe z niezależnym sygnałem satelitarnym? Pytam jak to jest ogólnie robione w blokowiskach, bo zawsze mnie to ciekawiło. Czy jeśli ma się dwupokojowe mieszkanie to można skorzystać z multiroomu, czy jak się wykorzysta sygnał antenowy w jedynym pokoju to już w drugim nie można. Ja mieszkam w kamienicy w której na szczęście każdy może wieszać własną antenę satelitarną/naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z defaultu developer instalował 1 (!) gniazdko na całe mieszkanie - w salonie, niezależnie od ilości pomieszczeń. Zamówiłem drugie gniazdko do sypialni, bo tylko tam mam TV, niestety nie pomyślałem, żeby dopytać czy będzie jeden przewód czy dwa. Rozbroję zaraz jakiś kabel od naziemnej i przerobię go tak, żeby dało się podpiąć pod dekoder :)

 

UPDATE:

Mam jakość ~70%, nie mam siły. Niby dekoder uznaje przy konfiguracji, że są dwie anteny, ale po przełączeniu na dowolny kanał natychmiast wyświetla informację "Brak sygnału ANT2".

Edytowane przez mw5972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś antenę naziemną pod złącze SAT i oczekujesz, że będziesz miał sygnał? :rolleyes:

Albo przeciągnij kabel SAT z drugiego pokoju, albo ustaw na dekoderze Metodę konfiguracji 2: "Jedna Antena" - wówczas możesz nagrywać tylko to, co aktualnie oglądasz, ale nie będziesz miał tego komunikatu "Brak sygnału ANT2".

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mw5972 napisał:

Cześć,

z defaultu developer instalował 1 (!) gniazdko na całe mieszkanie - w salonie, niezależnie od ilości pomieszczeń. Zamówiłem drugie gniazdko do sypialni, bo tylko tam mam TV, niestety nie pomyślałem, żeby dopytać czy będzie jeden przewód czy dwa. Rozbroję zaraz jakiś kabel od naziemnej i przerobię go tak, żeby dało się podpiąć pod dekoder :)

 

UPDATE:

Mam jakość ~70%, nie mam siły. Niby dekoder uznaje przy konfiguracji, że są dwie anteny, ale po przełączeniu na dowolny kanał natychmiast wyświetla informację "Brak sygnału ANT2".

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie montaż własnej anteny. Jak "zabierzesz" sygnał z sypialni to znowu tam nie podłączysz telewizora. Pozostanie tylko naziemna.

Zakładam, oczywiście, że w sypialni masz drugi niezależny sygnał sat a nie rozgałęziony jakimś trójnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mw5972 napisał:

Niby dekoder uznaje przy konfiguracji, że są dwie anteny, ale po przełączeniu na dowolny kanał natychmiast wyświetla informację "Brak sygnału ANT2".

Dekoder nic nie uznaje, tylko podpowiada domyślną konfigurację na 2 anteny, a Ty to potwierdzasz albo nie. Powinieneś wybrać "Metoda konfiguracji 2: Jedna antena"

screen12.jpg

 

Zapytaj administratora - jeżeli na multiswitchu jest jakieś wolne wyjście, to przy użyciu takiego ustrojstwa można przesłać do mieszkania dwa niezależne sygnały jednym przewodem.

Wówczas wybierasz konfigurację na dwie anteny.

 

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 19:45, Ozzy666 napisał:

W każdym pokoju w mieszkaniu są gniazdka antenowe z niezależnym sygnałem satelitarnym? Pytam jak to jest ogólnie robione w blokowiskach, bo zawsze mnie to ciekawiło. Czy jeśli ma się dwupokojowe mieszkanie to można skorzystać z multiroomu, czy jak się wykorzysta sygnał antenowy w jedynym pokoju to już w drugim nie można. Ja mieszkam w kamienicy w której na szczęście każdy może wieszać własną antenę satelitarną/naziemną.

 

W dniu 25.02.2020 o 22:40, mw5972 napisał:

No ja rozumiem i znam różnice w konfiguracji dekodera. Mój eksperyment był zainspirowany tym co napisał kolega k63, że może na kablu terr leci też sygnał satelitarny. 
Jutro postam się ustalić co my tu mamy za sieć i jak jest skonfigurowana :)

 

Ja ostatnio mam przyjemność montować po developerze gdzie doprowadzają do "skrzynki" w przedpokoju 2 kable (SAT+Terr) i dalej masz 3-4 gniazdka. Gniazdka to dużo powiedziane bo to zwykłe beczki ale tyl;ko w salonie są 2 kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustalić co tu jest za switch - telmor, ale dokładnego modelu nie znam.

Sprawdziłem instrukcję do tunera 4k ultrabox ADB co jest aktualnie w ofercie i się zastanawiam czy on by nie rozwiązał mojego problemu bo on ma opcję trybu jednokablowego. 

KONFIGURACJA PEŁNA (TRYB JEDNOKABLOWY – UNICABLE) - czy ja dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...