Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Motyl1987 napisał(a):

Jak jest podłączony to zasilania to pracuje

Nieprawda jeśli jest w stanie głębokiego czuwania (na front panelu pali się led w kolorze białym) dekoder nie działa i nie łączy się z siecią.

Wszystkie interfejsy są wyłączone. Multirooom w takim przypadku nie będzie działał.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Daniel Waniewski napisał(a):

no to po co mu wejście ANT, które służy do naziemnej? 

Satkurier o tym pisał:

 

Cyfrowy Polsat zablokował w dekoderze Polsat Box 4K możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

 

 

1 minutę temu, support458 napisał(a):

Nieprawda jeśli jest w stanie głębokiego czuwania

Jeśli jest. 

Edytowane przez Motyl1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Daniel Waniewski napisał(a):

nie chcę tworzyć nowego tematu, więc zapytam tutaj. Czy dekoder polsat box 4K daje możliwość odbioru tv naziemnej? 

W aktualnym stanie oprogramowania nie umożliwia odbioru sygnału telewizji naziemnej.

To oczywiście nie oznacza, że w przyszłości ta możliwość nie zostanie wykorzystana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, support458 napisał(a):

To oczywiście nie oznacza, że w przyszłości ta możliwość nie zostanie wykorzystana.

 

Tylko po co? Ktoś kto jest zainteresowany odbiorem DVB-T nie kupuje przecież abonamentu z dekoderem sat a kanały z naziemnej są tak samo dostępne przez sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaś Fasola napisał(a):

Tylko po co? Ktoś kto jest zainteresowany odbiorem DVB-T nie kupuje przecież abonamentu z dekoderem sat a kanały z naziemnej są tak samo dostępne przez sat.

Choćby dlatego, że gdy satka podczas burzy przestaje działać, to naziemna hula ja trzeba. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaś Fasola napisał(a):

Tylko po co? Ktoś kto jest zainteresowany odbiorem DVB-T nie kupuje przecież abonamentu z dekoderem sat a kanały z naziemnej są tak samo dostępne przez sat.

 

55 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

Podczas burzy należy wyłączyć urządzenia, bo je możesz spalić, a nie ogląda się tv.

 

7 godzin temu, support458 napisał(a):

W aktualnym stanie oprogramowania nie umożliwia odbioru sygnału telewizji naziemnej.

To oczywiście nie oznacza, że w przyszłości ta możliwość nie zostanie wykorzystana.

 

Wystarczy że będzie padać deszcz - ulewa przez kilka godzin i nici z oglądania telewizji z satelity.

Wtedy właśnie przydaje się odbiór z anteny DVB-T2.

Choć wątpię żeby Polsat udostępnił nowe oprogramowanie do dekoderów z możliwością obsługi DVB-T2.

 

PS.

W rejonach przygranicznych ( np. Niemcy - Czechy - Słowacja ) także się przydaje do odbioru ichnich kanałów z naziemnej.

Jeden dekoder - jeden pilot - mniejsze zużycie prądu - mniej na półce sprzętu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że nie wszystkie podstawowe kanały NTC są w PBGO, dlatego warto zawsze mieć alternatywy 😉 choć tj. wyżej jest napisane podczas burzy lepiej wyłączyć TV i skorzystać z lapka, telefonu lub tableta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poland napisał(a):

Mam pytanie a mianowicie czy zasilacz po dekoderze od CPT może być tymczasem zamiennikiem do uszkodzonego dla Evobox PVR. Znalazłem taki po deloderze Mini ale nie wiem czy by pasował. 

 

Tylko oryginalny zasilacz o napięciu stałym 12V i wydajności 4A (ampery) może być zamiennikiem. Na każdym zasilaczu są nadrukowane jego parametry.

Zasilacz po dekoderze MINI CPT nie spełnia tych warunków.

Dlaczego nie wymienisz uszkodzonego zasilacza w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Polsat Box?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć, czy dekodery Polsat Box 4k i Polsat Box 4k lite powinno się dać pingować z poziomu komputera, jeśli są w tej samej sieci? Wymieniliśmy dekodery na nowe, bo poprzedni od multiroomu zaczął się przegrzewać, ale od tego czasu nie mogę uruchomić dekodera multiroom, cały czas jest zablokowany. Wisiałem już z serwisantem na infolinii, ponawiałem jego procedurę przywracania dekoderów, resetowania routera dziesiątki razy, ale nic nie pomogło, tylko zauważyłem, że dekodery nie reagują na polecenie ping, dostaję cały czas request timed out, a adresy ip mają z tej samej sieci. Próbowałem i po wifi, i po kablu, już mi brakuje pomysłów co robić, a jeżdżenie do punktu i ciągłe wymienianie dekoderów z nadzieją na poprawę wydaje mi się bezcelowe, tym bardziej że umowa nie jest na mnie i za każdym razem musiałbym ciągać tam drugą osobę. Poprzednie dekodery działały bez zarzutów, i to od pierwszego uruchomienia. Jedynie jeszcze, w menu diagnostyka -> status multiroom, wyświetla się 10-cyfrowy numer, dla którego nie mogę znaleźć powiązania (czy to nie powinien być SN dekodera głównego?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem dekodery kablem, łączyłem przez wifi. Po każdej zmianie sieci przywracałem do ustawień fabrycznych. Porobiłem rezerwacje na routerze, podłączyłem nawet dodatkowy router i wpiąłem oba do niego oba, całość działa jako jedna sieć, nie ma poprawy. Próbowałem nawet przez tether i internet mobilny od plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

 tuner do tunera. 

A jak to wtedy spiąć w ustawieniach sieci? Bo zakładam, że ma to znaczenie. Albo inaczej, ten mój dodatkowy router ustawić na dhcp, odpiąć od sieci głównej i wtedy sprawdzić?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na głównym:

IP: 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS: 192.168.0.1

A na multiroom:

IP: 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS: 192.168.0.1

Po tym zrobiłem przywrócenie dekoderów, na głównym konfiguracja sieci się zresetowała, musiałem ustawić jeszcze raz, ale multiroom nadal jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...