Skocz do zawartości

LG webOS - dyskusja ogólna, aplikacje, aktualizacje, problemy


jupiter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam problem z aplikacją Viaplay. W zeszłym tygodniu działał normalnie. Odpaliłem dzisiaj i żeby coś obejrzeć prosiło mnie o zalogowanie się. Po zalogowaniu wyskakiwał błąd że logowanie nie poprawne ( na tych samych danych appka działa na c+box). Usunąłem ja i zainstalowałem ponownie. Teraz jest po skandynawski i cały czas ten sam błąd. Loguje się i nic nie mogę obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

To było tylko pytanie czy ktoś zna jakiś nieoficjalny sposób na instalację tej aplikacji, bo taka aplikacja była by bardzo przydatna

Cytat

Cóż, ostatnia próba miała miejsce w 2018 roku, więc zawsze istnieje możliwość, że w międzyczasie coś się zmieniło. Ale w tamtym czasie otwarte SDK było skierowane wyłącznie do aplikacji internetowych, a jeśli chciałeś odtwarzać multimedia, miałeś podłączyć się do wewnętrznego odtwarzacza LG HTML5. Skontaktowaliśmy się z LG i byliśmy z nimi w kontakcie, ale w tamtym czasie nie byli oni całkowicie zainteresowani robieniem czegokolwiek, aby nam pomóc. Więc nawet jeśli coś się zmieniło, nie sądzę, aby ktokolwiek w Zespole miał motywację do ryzykowania marnowania czasu na kolejną próbę.

Same próby implementacji były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by by otwarty WebOS  to nie ma możliwości sprzętowej akceleracji dla  KODI  jako aplikacji  czyli całkowity bezsens posiadania KODI chyba że będzie korzystało KODI  z rozwiązań podobnych jak PLEX na WebOS zewnętrzny serwer i działa bez problemu 4K HDR . 

Aplikacje streamingowe  znanych serwisów raczej korzystają z dostępu do specjalnego  SDK a za to raczej jeszcze płacą.  

 

Niestety zewnętrzny dostęp do odtwarzacza  HTML5 nie jest dostępny dla szaraków. :/ 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał(a):

@Bartosz10 za dwie stówki kupujesz przystawkę na androidzie i masz Kodi.

Mam mibox, ale lepsza by była opcja, żeby odtwarzać materiały z poziomu systemu tv, a nie zewnętrznego - inaczej po co te całe Smart TV jak i tak trzeba korzystać z zewnętrznych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu mam wybierać tv z konkretnym systemem

Skoro jestem np. fanem Samsunga albo właśnie LG, to czemu muszę wbierać tv z androidem lub dokupowywać przystawkę?

Na wszystkich systemach powinny być dostępne w miarę te same większe/główne aplikacje (lub ich alternatywy), żeby była całkowota wolność wyboru, a nie ograniczanie się do tego lub innego systemu

A twórcy tych systemów powinni to ułatwiać - tak jak np. Google z narzędziem Android studio

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno była by lepsza ale jesteś skazany tylko na aplikacje udostępnione i zatwierdzone przez producenta jeśli chcesz oglądać w oryginalnej jakości. 

 

Skoro nie ma KODI wcale to nie z winy systemu tylko braku wsparcia przez darmowego KODI systemu WebOS ( czytaj : kupna odpowiedniego SDK do możliwości odtwarzania ). W sumie pewnie nikomu nie chce się tworzyć KODI na ten system a już tym bardziej za to płacić i udostępnić za darmo. 

 Programowo  może i coś dało by się osiągnąć przynajmniej dla części pluginów działanie  odtwarzania w 720/1080 ale to raczej bezcelowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Ale czemu mam wybierać tv z konkretnym systemem

Skoro jestem np. fanem Samsunga albo właśnie LG, to czemu muszę wbierać tv z androidem lub dokupowywać przystawkę?

Na wszystkich systemach powinny być dostępne w miarę te same aplikację (lub ich alternatywy), żeby była całkowota wolność wyboru, a nie ograniczanie się do tego lub innego systemu

A twórcy tych systemów powinni to ułatwiać - tak jak np. Google z narzędziem Android studio

Na telefonie z Androidem tez nie zainstalujesz apek ze sklepu Apple. Na Windows tez są inne programy niż na Linuxa. Na tym właśnie polega wolność wyboru.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...