Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowu zauważyłem i mnie to denerwuje, że STRASZNIE DUŻO czasu ostatnio przeznaczają w ramówce na reklamy.

 

Często jest tak, że w "Poranku" na wejścia pogodowe z prezenterem zostaje tylko minuta i ich popędzają "bo czas na serwis", a wcześniej mamy pięć minut reklam (tak samo jest z informacjami biznesowymi w "Dniu Na Żywo") !

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale "TVN24" jest kanałem kodowanym, który pobiera opłaty za jego obecność w platformach satelitarnych i sieciach kablowych, więc nie powinien emitować aż tylu reklam, bo teraz "TVP Info", która nadaje "FTA" na "Astrze" emituje ich sporo mniej, a przynajmniej chyba nie skraca z ich powodu poszczególnych części programu (czyżby "TVN" miał aż taką "dziurę budżetową", że na "TVN24" emituje masę reklam, a "TVN Warszawa" "przenosi" do internetu???) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że dany kanał jest kodowany i za jego dostępność trzeba uiszczać opłaty nie oznacza, że nie może on emitować reklam. Jeśliby iść twoim tokiem myślenia, to na antenie Canal+ też nie powinno być reklam między filmami i transmisjami sportowymi a jednak one się pojawiają. Fakt, że tych reklam jest sporo i mnie też one drażnią i to nie tylko na TVN 24, ale wszystko jest zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem przecież, że na "TVN24" w ogóle nie powinno być reklam, ale nie powinny być one ważniejsze od normalnej ramówki (tym bardziej właśnie, że kanał ma też inne, wcale chyba nie małe źródła dochodu), a tak właśnie od dłuższego czasu niestety jest (serwisy biznesowe są bardzo często "na siłę" kończone już po dwóch-trzech minutach, a potem mamy całe 6-7 minut reklam...) !

 

Najbardziej mnie śmieszy jak Kuźniar mówi czasami np.: "Pogoda będzie za momencik, bo musimy na nią zarobić" (wychodzi, że prognoza pogody jest jedną z najdroższych audycji w ramówce, bo licząc, że 30 sekund reklamy kosztuje 20 tysięcy, a blok ma około 3 minut, to mamy około 120 tysięcy, jeśli dobrze liczę :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie śmieszy jak Kuźniar mówi czasami np.: "Pogoda będzie za momencik, bo musimy na nią zarobić" (wychodzi, że prognoza pogody jest jedną z najdroższych audycji w ramówce, bo licząc, że 30 sekund reklamy kosztuje 20 tysięcy, a blok ma około 3 minut, to mamy około 120 tysięcy, jeśli dobrze liczę :D ) :D .

Chłopie, tyle to kosztują reklamy przed "Faktami" na głównej antenie TVN. Reklamy w "Poranku" plasują się w cenie od 1500zł do ok. 2900zł za 30 sekund emisji. Dolicz do tego rabaty dla domów mediowych, spoty zakupione w pakietach, to nie wychodzi za to wcale tak dużo. Aha - no i koszt emisji, utrzymania w tym czasie pracowników technicznych i dziennikarzy, którzy pracują non stop, szczególnie do południa. Jakby podczas bloku zarabiali 120 tys. to byśmy mieli TVN24 HD jeszcze z dodatkowymi kanałami tematycznymi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakładam, że masz rację (nie znam się na cenach reklam na kanałach "TVN" - o tych 20 tysiącach kiedyś słyszałem w odniesieniu do "TVP1" w porze nadawania "Wiadomości"), ale moim zdaniem koszty emisji (w tym utrzymanie załogi itp.) o których wspomniałeś powinny w kanale kodowanym pokrywać opłaty za udostępnienie kanału w danej ofercie (a wiesz może jak te opłaty są najczęściej rozliczane, tzn. czy platformy i "kablówki" płacą miesięcznie, czy np. za cały okres umowy "z góry"???), a reklamy powinny być tylko dodatkiem dającym dodatkowy zarobek (zysk z inwestycji) oraz środki na dalszy rozwój kanału.

 

Wiem, że w praktyce tak to nie wygląda i pieniądze z obydwu źródeł są wrzucane pewnie do jednego "worka", ale jeśli tak jest nawet w kanałach komercyjnych, to trudno się z drugiej strony dziwić, że podobnie postępuje "TVP" (tzn., że podobno część abonamentu idzie na programy komercyjne, zamiast na te "misyjne")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakładam, że masz rację (nie znam się na cenach reklam na kanałach "TVN" - o tych 20 tysiącach kiedyś słyszałem w odniesieniu do "TVP1" w porze nadawania "Wiadomości"), ale moim zdaniem koszty emisji (w tym utrzymanie załogi itp.) o których wspomniałeś powinny w kanale kodowanym pokrywać opłaty za udostępnienie kanału w danej ofercie (a wiesz może jak te opłaty są najczęściej rozliczane, tzn. czy platformy i "kablówki" płacą miesięcznie, czy np. za cały okres umowy "z góry"???), a reklamy powinny być tylko dodatkiem dającym dodatkowy zarobek (zysk z inwestycji) oraz środki na dalszy rozwój kanału.

 

TVN24 dociera do 8mln gospodarstw domowych - od gniazdka biorą ok. 1,80zł. Wychodzi ponad 14 mln złotych. To nie dużo w skali miesiąca. Przykładowo utrzymanie załogi "Puls Raportu" i całej emisji kosztowało stację bodajże 8 mln złotych miesięcznie. Dwóch wydań dziennie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to skoro tak, to nasunęło mi się kolejne pytanie (wybacz Karol, że tak Cię męczę, ale skoro masz wiedzę w tym temacie, to chcę ją wykorzystać dla lepszego rozeznania, nie tylko mojego, ale też innych użytkowników forum :D ), a mianowicie skoro produkcja kanałów informacyjnych jest tak droga jak piszesz, to dlaczego w zasadzie wszystkie kanały informacyjne w europie (chyba poza "CNN International", ale to są w końcu amerykanie, u których z tego co słyszałem na początku podobno załoga "TVN24" się szkoliła - a może właśnie dlatego "TVN24" jest kodowany :D???), w tym "TVP Info" są nadawane w formie niekodowanej (czyżby wszyscy do nich dopłacali???)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważył ktoś (poza mną :D ), że od wczoraj programy "TVN24" ("Poranek", "Dzień Na Żywo", "Polska I Świat") mają napisy końcowe, z listą tworzących je osób???

 

Bardzo dobre posunięcie, chociaż podejrzewam, że wymuszone przez nowelizację ustawy medialnej (chodzi chyba o to co ja ostatnio podnosiłem, czyli zakaz autopromocji w trakcie programów, więc wprowadzili napisy końcowe, żeby właśnie zaznaczyć koniec danego programu), a z drugiej strony dziwię się załodze "TVN24", że nie chcieli się do tej pory przedstawiać widzom (przecież napisy końcowe, albo jak niektórzy je nazywają "kredyty", to właśnie forma przedstawienia się widzom przez twórców danego programu), ale lepiej późno i pewnie z przymusu, niż wcale :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Wczoraj zauważyłem to podczas Poranka. Po lewej wyskakuje granatowy box, na którym są nazwiska autorów programu (tak są nazwani, bez konkretnych zadań, jak np. prowadzący, oświetlenie itp). W tle muzyka z "countdownu" przed głównymi serwisami tego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz film nie miał być odpowiedzią na najważniejsze pytania związane z katastrofą w Smoleńsku, lecz miał być wyrazem uczuć rodzin ofiar przed tragedią oraz po niej. Był też odpowiedzią na to, czy utożsamiały się one z zachowaniami pseudopatriotów, którzy namiętnie bronili krzyża, posługiwali się zdjęciami oraz nazwiskami ofiar, itp. Oczywiście bezprawnie, reprezentując sobą totalny brak znajomości etyki i moralności, a także pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc +"dokumenty" i dokumenty+? W zapowiedziach dokładnie mówili o tym, że to będzie dokument o rodzinach ofiar. Tak jak napisał Karol spodziewałeś się akcji, a to był film o najbliższych tych, którzy zginęli w tej katastrofie.
miał być wyrazem uczuć rodzin ofiar przed tragedią oraz po niej.

Jeżeli taka była intencja tego zamierzenia to szacunek. Pozostaje tylko "małe ale" Dlaczego w tym reportażu (bo to żaden dokument) wystąpiła tylko garstka rodzin, z których to nieszczęście dotknęło. Nie rozumiem!

W przeciwieństwie do innych ja nie mam dość. Jestem za uczczeniem pierwszej rocznicy. Rocznicy smutnej, w której zagrają wszystkie syreny. Wycie syren będzie dla mnie w rodzaju "wołaniem o prawdę". Dokładnie już minie rok. A co my wiemy. Czy jest ktoś, kto wie. Są niedopowiedzenia. Jakieś "wielkie" gesty. Może i zakłamane działania? Które nie wiem, co niosą i co mają na celu.

Dlaczego to wszystko idzie tak ślamazarnie. Nie! Nie szukam "swojej" prawdy i jej nie gloryfikuję. Oczekuję prawdy nawet tej, gdyby ta okazała się prawdą najgorszą.

 

...tak mało, tak mało trzeba mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...