Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po reakcji Jaconia było widać, że on tego pytania nie potraktował jako żart, co zresztą nie jest dziwne z racji sytuacji w swojej rodzinie. Ja bym się na miejscu Daukszewicza wstrzymał jednak z tego typu tekstem, wiedząc że będzie łączenie z głównym studiem. On sam spojrzał na to samokrytycznie i moim zdaniem powinien publicznie przeprosić przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, lakiman said:

W dodatku to ordynarne przekleństwo na samym końcu.. żenada.. 

Ordynarne to były "Inwazja" w TVP i nazywanie ludzi ideologią, a nie to. Tu mamy zwykły ludzki błąd i znowu zlatują się rozdmuchujący to pseudosymetryści na forum.

Ręce opadają.

1 hour ago, wislok said:

Brzydko? To homofobia. 

Transfobia jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniona konkretna sytuacja, zwykły ludzki błąd. Mamy do czynienia z programem satyrycznym, gdzie prowadzący podczepili się pod konkretne wypowiedzi cytowanych chwilę wcześniej polityków, wyśmiewając te wypowiedzi. Gdyby uwaga Daukszewicza była skierowana do zupełnie innej osoby pies z kulową nogą by na to uwagi nie zwrócił. Szukanie sensacji na siłę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, lakiman said:

Po co tu przywołujesz TVP?

Jest konkretna sytuacja a co ma z tym wspólnego TVP 🤔

Przywołuje, bo jakoś w temacie tej szczujni cicho siedzisz gdy są mówione znacznie gorsze rzeczy, a tu pierwszy do dyskusji.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno, co mnie nieco dziwi, to to, że nagle na niektórych portalach czy nawet w telewizji (bo rano to już pokazano w TVP) skrytykowano wpadkę, przy czym jak wcześniej w przestrzeni publicznej padały podobne słowa, to wtedy takiej reakcji, np. na wPolityce.pl, nie było. A wydaje mi się, że skoro krytykuje się Daukszewicza za zdanie, które miało wydźwięk transfobiczny, już niezależnie od tego czy to było zamierzone czy nie, to w przypadku innych osób powinno to działać podobnie.

 

Redakcja TVN 24 przeprosiła za wczorajszą sytuację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Kirk said:

Jedno, co mnie nieco dziwi, to to, że nagle na niektórych portalach czy nawet w telewizji (bo rano to już pokazano w TVP) skrytykowano wpadkę, przy czym jak wcześniej w przestrzeni publicznej padały podobne słowa, to wtedy takiej reakcji, np. na wPolityce.pl, nie było. A wydaje mi się, że skoro krytykuje się Daukszewicza za zdanie, które miało wydźwięk transfobiczny, już niezależnie od tego czy to było zamierzone czy nie, to w przypadku innych osób powinno to działać podobnie.

 

I właśnie o taką hipokryzję (żeby nie nazwać tego dosadniej) chodzi.

Gdyby w TVN24 skrytykowano np. paradę równości to nagle TVP i komentatorzy byliby tymi najbardziej oburzonymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: Daukszewicz powiedział niefortunną wypowiedź do Jaconia, który ma transpłciową córkę, po 1-2 minutach zorientował się co powiedział i tyle. Więc nie robiłbym z tejże niefortunnej wypowiedzi tzw. g***oburzy (i to politycznej).

 

@Kirk ma rację, Daukszewicz powinien przeprosić i byłoby bez sprawy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie które wypowiedział, jest jasną formą przeprosin. Też z tych przeprosin bym nie robił sprawy.

Najważniejsze aby przeprosił Piotra Jaconia i sądzę że to będzie miało miejsce, w końcu pracują w jednej redakcji.

Nie zdziwiłbym się gdyby podczas obecności w najbliższym szkle do tematu wrócił i przeprosił. Widać było wyraźnie że po fakcie zorientował się co powiedział i w stosunku do kogo. To jak dla mnie sprawę załatwia, nie było to intencjonalne.

Ale dla czystości sprawy powinien publicznie 2 zdania powiedzieć.

 

Niektóre portale wykorzystują to oczywiście politycznie, aby uderzyć w stację, cytując jak zwykle fragmenty a nie kontekst.

Już raz to czyniono z programem który prowadzi Piasecki czyli "Kawę na ławę".

Stare porzekadło mówi najgłośniej krzyczą Ci którzy sami mają coś za uszami i tutaj akurat to się w dużej mierze sprawdza.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Jacoń nie bagatelizuje jak większość tu komentujachch wczorajszego incydentu. Takze stwierdzenia, ze gdyby na miejscu Jaconia byl np. Marciniak, Diana Rudnik to wszystko byloby ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhum... "Wczorajszy incydent nie zmienia faktu, że TVN24 jest jedyną stacją w Polsce, która regularnie i mądrze potrafi stawać po stronie osób LGBTQ+. Nigdzie indziej nie powstałyby moje reportaże, m.in. ostatni "Wszystko o moim państwie"."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wislok napisał(a):

Przecież to Tvn24 od miesięcy zarzuca PiS ( słusznie) . Pytanie nieprzypadkowo padlo w stosunku do dziennikarza

Użytkownicy czytają i potrafią samodzielnie wyciągać wnioski.

Nie potrzeba do tego żadnych wyjaśnień.

 

Piotr Jacoń ze zrozumiałych powodów podchodzi do tego emocjonalnie. W swoim oświadczeniu pokazuje zarówno oburzenie na te słowa jak i wdzięczność za to że może spokojnie mówić o tym w tej konkretnej stacji. Nie dziwię się jego emocjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

W rozmowie z Wirtualną Polską Daukszewicz powiedział, że "reakcja była szybsza, niż myślimy". - Po tym, jak to powiedziałem, zrozumiałem, jaką Piotrek ma sytuację w rodzinie - mówił. Przyznał, że "palnął głupotę".

- Ja przeprosiłem Piotrka, dlatego że to wyszło niezręcznie. Przyjął przeprosiny i poszedł do roboty - mówił.

 

Jednak ...
 

Cytat

 

W rozmowie z WP Jacoń przyznał, że nie przyjął przeprosin Daukszewicza:

- To nieprawda, że przyjąłem jego przeprosiny. Podszedł do mnie, ja powiedziałem, że nie jestem w stanie z nim rozmawiać. Nie w ten sposób, nie na szybko. I nie pokątnie. Poza tym mnie to naprawdę bardzo rozwaliło, a za chwilę musiałem robić program na żywo. Musiałem wziąć się w garść. Chętnie z nim porozmawiam, bo uważam, że z ludźmi trzeba rozmawiać. Ale na swoich zasadach.

 

https://teleshow.wp.pl/jacon-po-wypowiedzi-daukszewicza-dobrze-sie-bawicie-ja-mam-lzy-w-oczach-6898597934701440a

 

Miało być śmiesznie, a wyszło jak wyszło. Co prawda TVN24 przeprosił za słowa Daukszewicza, ale to raczej nie kończy sprawy. Podejrzewam, że jeżeli Jacoń przyjmie przeprosiny Daukszewicza, to wyłącznie bezpośrednio od niego i na antenie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie skąd w ogóle wynikła ta afera? Nie z tego, że Daukszewicz rzucił w eter tak słaby żart. Wszystko wynika z tego, że w Polsce panuje przyzwolenie na tego typu dowcipy. Dobry publiczny żart kończy się tam, gdzie narusza godność drugiego człowieka. Czarnym humorem można sobie rzucać wśród dobrych znajomych, kiedy doskonale wiemy że druga osoba nie czuje się tym dotknięta.

Daukszewicz zrobił bardzo źle, co zresztą sam bardzo szybko zrozumiał. Jakieś oficjalne przeprosiny byłyby mile widziane. Poza tym musimy w końcu zacząć walczyć z takim typem humoru, bo jest on po prostu niegodny rzucania publicznie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...