Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Więc skoro już doszedłeś do takich światłych wniosków to podobne prawo doboru słów mieli reporterzy TVN. I niech to może zakończy to bezsensowne podbijanie tej dyskusji przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie lubię tych łapanek na korytarzach sejmowych. Akurat w tym wypadku widać, że pani posłanka skończyła pracę i wychodzi z budynku. Nie popieram takiej samej metody w TVP Info, gdzie chcą złapać ludzi z PO.

Niech dla odmiany TVN24 wyśle kogoś do Parlamentu Europejskiego i niech tam łapią europosłów, abyśmy nie zapomnieli, że są naszymi przedstawicielami.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby łapanek, gdyby posłowie na poważnie traktowali obywateli oraz dziennikarzy i nie uciekali od pytań itp. Niestety mają nas wszystkich głęboko w poważaniu, na konferencjach wygłaszają przygotowane slogany, więc nie jest dziwne że są łapani na korytarzach Sejmu.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, swordfish napisał(a):

 Akurat w tym wypadku widać, że pani posłanka skończyła pracę i wychodzi z budynku.

To że wychodzi z budynku widać, ale czy skończyła pracę, tego już nie wiemy. 

Poza tym spójrzmy na tą sytuację. Więcej czasu zajmuje wykłucanie się o brak wychowania, niż mogłaby podejrzewam trwać odpowiedź na postawione pytanie. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak naciśnie się kobiecie na odcisk, to lubi gadać i strofować. Zdecydowanie wolę jak jest rozmowa w studiu jeden na jeden niż takie przekrzykiwanie na korytarzu. Ale rozumiem intencje stacji, że mają gotowy materiał, który od razu może polecieć w kilku programach z odpowiednim komentarzem - "Tak jest", "Fakty", "Szkło konaktowe". I nieustanne utyskiwanie przez prowadzących: "Znowu politycy partii rządzącej nie mają dla nas czasu na rozmowę. Nie chcą odpowiadać na nasze ważne pytania. Wolą zajmować się sobą itd." Wszystko robione, aby wytworzyć negatywne emocje u widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach odświeżono w końcu oprawę ekranową TVN24. Logo kanału przesunięto maksymalnie do lewej dolnej części ekranu, a info o programach jest teraz na poziomym pasku w lewej górnej części ekranu. Ogólne wrażenie jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wprost przeciwnie, wielkie "coś" zajmujące, 1/3 ekranu, wyglądające, jak robione w paincie 15 minut przed startem programu + wielki napis K R A J / Ś W I A T pasujący do niczego, zeger, który wygoda jakby był przystosowany dla osób niedowidzących, i karuzela, której nikt nie wiem, czemu akurat tam się znalazła, ale skutecznie zmniejsza widoczny ekran ze studia. 

Edytowane przez Oleus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Oleus napisał(a):

A mnie wprost przeciwnie, wielkie "coś" zajmujące, 1/3 ekranu, wyglądające, jak robione w paincie 15 minut przed startem programu + wielki napis K R A J / Ś W I A T pasujący do niczego, zeger, który wygoda jakby był przystosowany dla osób niedowidzących, i karuzela, której nikt nie wiem, czemu akurat tam się znalazła, ale skutecznie zmniejsza widoczny ekran ze studia. 


Fakt, jest trochę za duże i ta karuzela na górze zupełnie niepotrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Ale rozumiem intencje stacji, że mają gotowy materiał, który od razu może polecieć w kilku programach z odpowiednim komentarzem - "Tak jest", "Fakty", "Szkło konaktowe". 

Oglądam TVN24 dość regularnie. Tego typu materiały widzę wyłącznie w "Szkle Kontaktowym". W Faktach na pewno tego nie było. 

Natomiast podzielam zdanie jednego z kolegów. Gdyby dziennikarze uzyskiwali odpowiedzi na pytania na konferencjach prasowych, zapewne takich sytuacji byłoby mniej. 

Sejm jest miejscem pracy. Dziennikarz ma prawo pytać posła, poseł ma prawo odmówić odpowiedzi. Widz ocenia. 

 

Co do belek włączyłem orzed chwilą i pierwsze wrażenie, dolna OK. Natomiast nie podoba mi się górna karuzela. Dodatkowe miejsce na ekranie przesłonięte przez grafikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy HDTV POLSKA   i ja wysłałem  wczoraj  list w tej sprawie   do  tvn.Oprawa   graficzna miała być  półprzezroczysta. Obecna  oprawa  nie jest nawet minimalnie lepsza od poprzedniej.Oprawa graficzna na kanale tvn  24 niszczy telewizory OLED.

 

Fragment mojego listu  do  tvn

 

Moje  pytanie  dotyczy oprawy graficznej na kanale  tvn i  tvn 24. Oprawa  graficzna w czasie trwania programu  dzień dobry tvn.

Oprawa graficzna w czasie trwania programu  dzień dobry tvn niszczy telewizory OLED.Powoduje trwałe uszkodzenia ekranu.Dlaczego oprawa graficzna nie jest transparentna  jak  logo tvn?.

Oprawa graficzna  na kanale  tvn 24  jest jeszcze gorsza .
 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/68471-niebezpieczne-logo-tvn-24/

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Oleus napisał(a):

zeger, który wygoda jakby był przystosowany dla osób niedowidzących

Nie mierzyłbym swoją miarą. Poczekaj spokojnie do 50tki. Ocenisz sam czy jesteś dowidzący czy niedowidzący. Mała czcionka belka na mniejszych ekranach bez okularów dla wielu osób jest nieczytelna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  kto powiedział że na kanale  informacyjnym paski muszą być  wyświetlane bez przerwy.Sa  kanały informacyjne bez pasków. lub paski  informacyjne są wyświetlane  tylko przez chwile i   znikają.Na kanale  TVN 24 nie ma  żadnej poprawy.Wyczerpałem  już swój czas na forum.List w tej sprawie  kieruje do nadawcy czyli TVN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże ale wszystkie stacje informacyjne idą w tę stronę. Wiecie, osoba starsza może mieć problem z przeczytaniem mniejszych liter a też nie ma co się czarować, przeciętny widz tych stacji jest coraz starszy, młodsi nie oglądają telewizji wcale albo są w mniejszości. Poza tym dla widowni z dobrym wzrokiem to kwestia przyzwyczajenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...